Jdi na obsah Jdi na menu
 


Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Čůrání a granule

(Lenka, 10. 5. 2013 8:15)

Dobrý den, paní Zdenko.
Chtěla bych Vám poděkovat za rady, které jste mi dala. Psala jsem Vám před časem o mé fence a ptala jsem se i na čůrání. Je to přesně tak, jak jste říkala. Každý pes je jiný a i když jsem se mohla přetrhnout, tak se i přes to počůrávala doma. Za 3 týdny jí bude rok a mám pocit, že teprve teď k tomu dospívá. V noci už vydrží 8 hodin, přes víken plenku nepotřebujeme, ale přes týden, kdy jsme v práci a kluci ve škole a domů se dostaneme až v půl čtvrté, tak jde na plenku. Také jsem Vám chtěla napsat, jaké mám zkušenosti s granulemi Orijen.Vyhodila jsem už asi před třemi měsíci zbytek Royalek a krmím těmito - zatím mám Puppy, ale teď jsem si koupila ty 6 druhů ryb. Chutnají jí, spravila se jí srt a přestalo jí vytékat z očí. Teď má "ospalky" jen ráno anebo když třeba "pracuje" na zahradě a dělá tunely. Dokonce ztloustla a váží 1,70kg.Dávala jsem na vyzkoušení známým, co také mají jorkšíry a také jim moc chutnali, takže si tyto granule také kupují. Na veterině mi Kačenku pochválili, možná prý ještě tak 5 dkg přibere, ale štěňátka nedoporučují, protože je drobeček. Oproti ostatním je malinká,ale je moje a já ji miluji jaká je. Jinak mi na veterině říkali, že toto krmivo také doporučují i když se u nás nedá koupit, musíme jezdit do Ústí.Přeji Vám hodně zdaru a všem štěňátkům jen ty nejlepší páníčky.A ještě jednou děkuji!

Granule doplnění

(Jana , 27. 4. 2013 13:56)

Přemýšlela jsem, že bych koupila jorkymu tyto granule http://krmivo-psy.heureka.cz/orijen-dog-puppy-13-5-kg/recenze/ jenže obsahují 40 procent proteinů což si myslím, že je pro 2 měsíční štěňátko moc. Aby mi po tomto krmivu nevyrostl nabušenej jorkšír.

kupní smlouva u jorků

(Lucka, 22. 4. 2013 9:22)

Dobrý den. Měla bych na Vás otázečku týkající se kupní smlouvy. Budeme si kupovat jorkšírka a paní nám řekla, že bude mít kupní smlouvu a že ji samozřejmě sepíšeme. Je to možné nebo by už kupní smlouva měla být sepsána? Děkuju za Váš čas i odpověď. S pozdravem L.

granule

(Lenka, 22. 2. 2013 9:20)

Paní Zdenko, tady jsou stránky k těm granulím.
www.krmivo-platinum.cz ( na těch se dá objednat vzorek zdarma)
www.weber-mlyn.cz ( to je na krmivo orijen) nebo pak se dají objednat i i na www.orijen.cz
Myslím, že v Praze ale bude nějaká prodejna, kde by se dalo koupit, u nás ve městě se bohužel sehnat nedá.
Na shledanou. Lenka

Re: granule

(Zdenka, 22. 2. 2013 18:21)

Děkuji za informaci, pokud nebudu spokojená s těmi, co jsem nakoupila, vyzkouším ty vaše.

jorkšír - hárání

(Lenka, 22. 2. 2013 8:58)

Ještě jednou dobrý den, paní Zdenko.
Na to hárání jsem se ptala právě z důvodu její malé váhy, jestli se může stát, že hárat vůbec nebude anebo tak málo, že to nepoznám. A taky proto, že takový trpaslík mít štěňátka nemůže, takže opravdu uvažuji o kastraci. Proberu to na veterině. Moc Vám děkuji za odpověď. Pošlu Vám odkaz na stránky na ty granule. Objednala jsem si zatím malé balení a se sousedy to kolektivně vyzkoušíme - myslím tím, jestli to hafani budou jíst a pak Vám řeknu.Děkuji, že jste mi věnovala čas. Na shledanou. Lenka

Jorkšír

(Lenka, 21. 2. 2013 13:00)

Dobrý den, paní Zdenko.
Srdečně po delší době opět zdravím.Máte na stránkách novinky - s radostí jsem si vše přečetla.Četla jsem, že plánujete štěňátka, přeji Vám, ať je vše v pohodě a ve zdraví. Jinak moje fenečka se v 10ti měsících došplhala na váhu 1,62 kg, myslím, že jestli přibere ještě aspoň 10 dkg tak to bude zázrak.Ale je krásná, zdravá, hodná a měkkoučká. Mám trošku obavy z hárání. Co když to nepoznám? Je to možné, že bych to mohla přehlédnout? Prý to u malých plemen není tak zřejmé. Vždycky jsme sice měli psa, ale kluka .Mohla bych se ještě zeptat jakými krmíte granulemi? Ptám se proto, protože máte hodně zkušeností, chodíte na výstavy a pejsky máte v perfektní kondici. Já v minulosti i teď mám Royal canin, ale uvažuji o přechodu na Orijen nebo Platinum.Zdá se mi, že mají dobré složení . Děkuji za odpověď, mějte se krásně. Lenka

Re: Jorkšír

(Zdenka, 21. 2. 2013 18:17)

Dobrý den paní Lenko.
Granule Orijen a platinum neznám. Krmila jsem Royalkama. Ale bohužel se do republiky nedováží francouzká receptura, ale pouze polská, se kterou měli někteřé chovatelé problémy.Proto jsem od Royalek odstoupila a koupila německý Happy Dog. Kvalita je myslím dobrá. Srst se nijak nezměnila, holky nemají žádné problémy, hovínka jsou malá, tmavě hnědá a lesklá. Jen jim moc nejedou. Teď jsem koupila náhradu za Royalky - holandské granule Grand Vital mini. Zatím jsem je ještě nevyzkoušela.

Váha vaší fenky není tedy nijak bombová a už toho moc neudělá. Hárání je běžně poznat. Fence oteče přezka, stále si jí čistí a samozřejmě krvácí. Může se stát, že fenka má tkzv. skryté hárání a to pak nekrvácí, ale je plodná. To pak může být problém. Ale vzhledem k velmi malé váze vaší fenky je možné, že hárat ani nebude. Na takto malých fenách se nedoporučuje chovat a potom je lepší jí nechat vykastrovat, čímž výrazně snížíte riziko nádoru mléčné žlázy a myslím, že nejlepší období pro tento zákrok je před prvním háráním.

Zdravím Zdenka

nový vrh ?

(Monika, 6. 2. 2013 15:29)

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kdy budete mít dlší štěňata ?
Děkuji

Re: nový vrh ?

(Zdenka, 6. 2. 2013 17:27)

Dobrý den.
Fanynka se bude krýt příští týden.Pokud zabřezne, štěňata se narodí v polovině dubna. Bubu bude mít štěňata v zimě.

Zdravím Zdenka

jak spravne krmit fenku1,4kg

(Veronika, 29. 1. 2013 23:38)

Dobry den, chtela bych vedet jak casto a kolik granuli mam davat, dekuji

Re: jak spravne krmit fenku1,4kg

(Zdenka, 30. 1. 2013 9:57)

Jedná se o štěně?

cena

(Tereza, 15. 1. 2013 15:19)

Dobrý den chtěla bych se jen zeptat od kolika se pohybuje cena za vaše štěňata?

Re: cena

(Zdenka, 16. 1. 2013 20:25)

Dobrý den.
Cena štěňátka se odvíjí od mnoha faktorů. Momentálně žádná štěňátka nemám a tak nemá cenu se o penězích bavit.Rozhodně má štěňata nejsou levná. Ale z druhé strany na jejich odchovu rozhodně nešetřím penězi, ani časem.A jsem si jistá, že do nových domovů jdou spokojená, rozesmátá a upovídaná štěňata.

Zdravím Zdenka

Strava

(e.bartos, 27. 11. 2012 8:24)

Dobrý den,mám 3. měsíční štěnátko,ale pořádně nevím co vlastně jí. náš Rex je blázen do mléka a rohlík. a ještě granule vodu a občas piškoty. nevím co může jíst jineho poraďte mi. děkuji:)

Re: Strava

(Zdenka, 27. 11. 2012 15:04)

Dobrý den. Tříměsíční štěně se krmí buď superpremiovýma granulkama JUNIOR. Nebo pestrou vařenou stravou maso, rýže, vejce, sýry, těstoviny, zelenina. Nesolíme, nedáváme kravské mléko, rohlíky nedávám také. Piškot jen jako pamlsek. Vyrábějí se i konzervy JUNIOR. Štěně má jiné nároky, nežli dospělý pes. Rychle roste, sílí mu kosti. rostou zuby.Mléko s rohlíkem rozhodně není dostačující strava.

Zdravím Zdenka

Zdravím Zdenka

Dotaz

(Lenka, 17. 11. 2012 21:43)

Dobrý den, paní Zdenko. Mám fenečku, které je 5,5 měsíce, je z chovatelské stanice, krásná, zdravá, čilá,milá a hodná,prostě pro mě " nejkrásnější mezi všemi", jak se říká v pohádkách, ale váží jen 1,55 kg.Přitom jí dobře, granulky, maso, sýr, sní bez problémů i zeleninu, má hezkou lesklou srst, i na veterině mi řekli,že je vše OK, že si nemám dělat starosti.Měla jste někdy takto malé štěně?Můj první jorkšírek totiž vážil 3,2 kg a to ona určitě nedoroste.Také váhám, jestli s ní mám vůbec jít na bonitaci až na to bude mít věk, myslím, že i kdyby dorostla do 1,8kg, tak mi to připadá na štěňátka moc málo.A ještě jeden dotaz, který se týká čůrání. Od začátku jsem ji učila chodit na ven trávu, byla šikovná. Ale zatím vydrží bez čůrání v noci i přes den nejdéle 5,5 hodiny.Myslím, že všichni naši psi v jejím věku (různé rasy) už vydrželi aspoň 7hodin.Myslíte, že je ještě moc malá aby to vydržela? Ptala jsem se samozřejmě na vše nejdříve svojí paní chovatelky, ale moc ráda bych slyšela ještě názor i někoho jiného, kdo má s jorky také hodně zkušeností. Moc a moc děkuji za odpověď.Na shledanou.

Re: Dotaz

(Zdenka, 18. 11. 2012 9:38)

Dobrý den paní Lenko.
Fanynka, která je drobnější, vždy dává štěňata silná, široká v kostře, dorůstající od 2.50 dodo 3 kg. Jednou jedinkrát měla malinkého klučíka , který dorostl do 2.10 kg.Vaše holčička asi opravdu bude malinká, ale zbonitovat půjde, protože nejnišší váha k bonitaci je myslím 1.80 kg. Také záleží na rodové linii. Některé linie dorůstají pomalu. U nás v 6 měsících je štěně prakticky velké jako dospělý pes. Bibinka vypadala na výstavě mezi svými vrstevníky jako kolos. Ale od 6 měsíců už vyrostla minimálně a už jen sílila.V 6 měsících vážila 2.60 a bonitovaná byla s 2.80 kg. Já osobně mám ráda jorky se silnou kostrou, spíše v horní váhové hranici.
Takže se vrátím k vám. Myslím, že jí zbonitujete, ale budete si muset vážně rozmyslet, zda na ní chovat. Nedoporučuje se chovat na fence pod 2 kg a já osobně bych zvažovala váhu i o trochu výše. ale to záleží na tom, jestli je vaše fenka opravdu malá, nebo jen hubeňour. Možná, že máte fenku od chovatele, který chová na malých fenkách a má s tím zkušenosti. Spíše počkejte, až jí bude alespoň rok, až zahárá, to se říká, že už neporoste a potom řešte. Ale moc nadějně na chov to nevidím. Ale hlavně, že je zdravá a čilá.

Zdravím Zdenka


Re: Re: Dotaz

(Lenka, 18. 11. 2012 10:22)

Dobrý den, paní Zdenko.
Moc Vám děkuji za odpověď.Dá se říct, že jste mi dala velmi podobnou odpověď jako moje chovatelka a i na veterině. Není to o tom, že bych ji škrtila v jídle, je taková oplácaná,ale malá.Na veterině říkali,že tlustá není, že je to prostě hezké "měkkoučké" oplácané štěňátko.Moje paní chovatelka mi řekla už při odběru, že bude malá,ale nevadilo mi to,ocenila jsem že mě na to upozornila.Myslela jsem to tak, že je asi zbytečné jít na bonitaci když bude tak malá, protože to jí nedovolím mít malé.I moje paní chovatelka chová na psech, co měli kolem 2,5 kg a jedna fenka měla necelé 3kg, také chov na tak malých fenkách nedoporučuje, ale řekla mi, že zakázat mi to samozřejmě nemůže.Hodně jsem o tom hledala informace na internetu. Našla jsem dost odkazů, kde lidé psali, že fenky měly štěňátka a vážily třeba 1.60kg, ale považuji to za nerozumné.Já si opravdu nechám poradit od zkušenějších a k Vám jsem získala důvěru, když jsem přečetla vaše stránky do posledního písmenka. Škoda,že nebydlíte blíž, ráda bych Vás poznala osobně.Je hezké, když má někdo rozum a srdce na správném místě.Škoda, že jste o svých psech nenapsala knížku, určitě bych si ji koupila, píšete hezky. Udělám to přesně tak jak říkáte Vy i moje paní chovatelka. Počkám do roka a kdyby nějakým zázrakem ještě vyrostla, tak o tom budu uvažovat, když zůstane trpaslíkem, zůstane naším zlatíčkem-pro štěňátka jsem si ji nepořizovala, takže mě to vůbec netrápí.
Děkuji, že jste mi věnovala čas, ať se Vám daří.

Re: Dotaz

(Zdenka, 18. 11. 2012 9:54)

Ještě jsem paní Lenko zapomněla na to čůrání. Zatím buďte v klidu. Je to jako u dětí, každé je jiné. Naše Pepča nikdy nešla na plenu a od tří měsíců nepočůrala, když se s ní chodilo často ven a od čtyřech měsíců to vydržela, nežli jsem přišla z práce. Bubu zase chodila od mala velice pečlivě na plenku a to dělala skoro do roka.Prostě, když se jí chtělo, tak to nedržela a šla na plenku. Asi tak od roka vydrží celkem dlouho, ale stále máme doma položenou plenu. Mně to takto vyhovuje, nemám strach když se zdržím v práci, že to bude držet moc dlouho. Pepča už s námi není a s tou by to byl problém. Ta by snad umřela, nežli by se vyčůrala doma. No a Fanda, ta když dlouho nejdu, také jde na plenu. Ale o víkendech, když jsem s nima celý den, prostě si řeknou a jdeme.Pleny nepoužíváme.

Zdravím Zdenka

Zdravím Zdenka


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29

následující »