Jdi na obsah Jdi na menu
 


Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: cena

(Zdenka, 16. 1. 2013 20:25)

Dobrý den.
Cena štěňátka se odvíjí od mnoha faktorů. Momentálně žádná štěňátka nemám a tak nemá cenu se o penězích bavit.Rozhodně má štěňata nejsou levná. Ale z druhé strany na jejich odchovu rozhodně nešetřím penězi, ani časem.A jsem si jistá, že do nových domovů jdou spokojená, rozesmátá a upovídaná štěňata.

Zdravím Zdenka

Strava

(e.bartos, 27. 11. 2012 8:24)

Dobrý den,mám 3. měsíční štěnátko,ale pořádně nevím co vlastně jí. náš Rex je blázen do mléka a rohlík. a ještě granule vodu a občas piškoty. nevím co může jíst jineho poraďte mi. děkuji:)

Re: Strava

(Zdenka, 27. 11. 2012 15:04)

Dobrý den. Tříměsíční štěně se krmí buď superpremiovýma granulkama JUNIOR. Nebo pestrou vařenou stravou maso, rýže, vejce, sýry, těstoviny, zelenina. Nesolíme, nedáváme kravské mléko, rohlíky nedávám také. Piškot jen jako pamlsek. Vyrábějí se i konzervy JUNIOR. Štěně má jiné nároky, nežli dospělý pes. Rychle roste, sílí mu kosti. rostou zuby.Mléko s rohlíkem rozhodně není dostačující strava.

Zdravím Zdenka

Zdravím Zdenka

Dotaz

(Lenka, 17. 11. 2012 21:43)

Dobrý den, paní Zdenko. Mám fenečku, které je 5,5 měsíce, je z chovatelské stanice, krásná, zdravá, čilá,milá a hodná,prostě pro mě " nejkrásnější mezi všemi", jak se říká v pohádkách, ale váží jen 1,55 kg.Přitom jí dobře, granulky, maso, sýr, sní bez problémů i zeleninu, má hezkou lesklou srst, i na veterině mi řekli,že je vše OK, že si nemám dělat starosti.Měla jste někdy takto malé štěně?Můj první jorkšírek totiž vážil 3,2 kg a to ona určitě nedoroste.Také váhám, jestli s ní mám vůbec jít na bonitaci až na to bude mít věk, myslím, že i kdyby dorostla do 1,8kg, tak mi to připadá na štěňátka moc málo.A ještě jeden dotaz, který se týká čůrání. Od začátku jsem ji učila chodit na ven trávu, byla šikovná. Ale zatím vydrží bez čůrání v noci i přes den nejdéle 5,5 hodiny.Myslím, že všichni naši psi v jejím věku (různé rasy) už vydrželi aspoň 7hodin.Myslíte, že je ještě moc malá aby to vydržela? Ptala jsem se samozřejmě na vše nejdříve svojí paní chovatelky, ale moc ráda bych slyšela ještě názor i někoho jiného, kdo má s jorky také hodně zkušeností. Moc a moc děkuji za odpověď.Na shledanou.

Re: Dotaz

(Zdenka, 18. 11. 2012 9:38)

Dobrý den paní Lenko.
Fanynka, která je drobnější, vždy dává štěňata silná, široká v kostře, dorůstající od 2.50 dodo 3 kg. Jednou jedinkrát měla malinkého klučíka , který dorostl do 2.10 kg.Vaše holčička asi opravdu bude malinká, ale zbonitovat půjde, protože nejnišší váha k bonitaci je myslím 1.80 kg. Také záleží na rodové linii. Některé linie dorůstají pomalu. U nás v 6 měsících je štěně prakticky velké jako dospělý pes. Bibinka vypadala na výstavě mezi svými vrstevníky jako kolos. Ale od 6 měsíců už vyrostla minimálně a už jen sílila.V 6 měsících vážila 2.60 a bonitovaná byla s 2.80 kg. Já osobně mám ráda jorky se silnou kostrou, spíše v horní váhové hranici.
Takže se vrátím k vám. Myslím, že jí zbonitujete, ale budete si muset vážně rozmyslet, zda na ní chovat. Nedoporučuje se chovat na fence pod 2 kg a já osobně bych zvažovala váhu i o trochu výše. ale to záleží na tom, jestli je vaše fenka opravdu malá, nebo jen hubeňour. Možná, že máte fenku od chovatele, který chová na malých fenkách a má s tím zkušenosti. Spíše počkejte, až jí bude alespoň rok, až zahárá, to se říká, že už neporoste a potom řešte. Ale moc nadějně na chov to nevidím. Ale hlavně, že je zdravá a čilá.

Zdravím Zdenka


Re: Re: Dotaz

(Lenka, 18. 11. 2012 10:22)

Dobrý den, paní Zdenko.
Moc Vám děkuji za odpověď.Dá se říct, že jste mi dala velmi podobnou odpověď jako moje chovatelka a i na veterině. Není to o tom, že bych ji škrtila v jídle, je taková oplácaná,ale malá.Na veterině říkali,že tlustá není, že je to prostě hezké "měkkoučké" oplácané štěňátko.Moje paní chovatelka mi řekla už při odběru, že bude malá,ale nevadilo mi to,ocenila jsem že mě na to upozornila.Myslela jsem to tak, že je asi zbytečné jít na bonitaci když bude tak malá, protože to jí nedovolím mít malé.I moje paní chovatelka chová na psech, co měli kolem 2,5 kg a jedna fenka měla necelé 3kg, také chov na tak malých fenkách nedoporučuje, ale řekla mi, že zakázat mi to samozřejmě nemůže.Hodně jsem o tom hledala informace na internetu. Našla jsem dost odkazů, kde lidé psali, že fenky měly štěňátka a vážily třeba 1.60kg, ale považuji to za nerozumné.Já si opravdu nechám poradit od zkušenějších a k Vám jsem získala důvěru, když jsem přečetla vaše stránky do posledního písmenka. Škoda,že nebydlíte blíž, ráda bych Vás poznala osobně.Je hezké, když má někdo rozum a srdce na správném místě.Škoda, že jste o svých psech nenapsala knížku, určitě bych si ji koupila, píšete hezky. Udělám to přesně tak jak říkáte Vy i moje paní chovatelka. Počkám do roka a kdyby nějakým zázrakem ještě vyrostla, tak o tom budu uvažovat, když zůstane trpaslíkem, zůstane naším zlatíčkem-pro štěňátka jsem si ji nepořizovala, takže mě to vůbec netrápí.
Děkuji, že jste mi věnovala čas, ať se Vám daří.

Re: Dotaz

(Zdenka, 18. 11. 2012 9:54)

Ještě jsem paní Lenko zapomněla na to čůrání. Zatím buďte v klidu. Je to jako u dětí, každé je jiné. Naše Pepča nikdy nešla na plenu a od tří měsíců nepočůrala, když se s ní chodilo často ven a od čtyřech měsíců to vydržela, nežli jsem přišla z práce. Bubu zase chodila od mala velice pečlivě na plenku a to dělala skoro do roka.Prostě, když se jí chtělo, tak to nedržela a šla na plenku. Asi tak od roka vydrží celkem dlouho, ale stále máme doma položenou plenu. Mně to takto vyhovuje, nemám strach když se zdržím v práci, že to bude držet moc dlouho. Pepča už s námi není a s tou by to byl problém. Ta by snad umřela, nežli by se vyčůrala doma. No a Fanda, ta když dlouho nejdu, také jde na plenu. Ale o víkendech, když jsem s nima celý den, prostě si řeknou a jdeme.Pleny nepoužíváme.

Zdravím Zdenka

Zdravím Zdenka

Blahopřání

(Lenka, 3. 11. 2012 19:42)

Dobrý den.
Po delší době jsem opět zavítala na Vaše stránky a zjistila jsem, že máte spoustu štěněčí drobotiny.Už jsem si prohlédla i fotky. Moc gratuluji, přeji pevné zdravíčko a hlavně ať se dostanou k hodným lidem. Hodně štěstí. Lenka Kučerová

Re: Blahopřání

(Zdenka, 3. 11. 2012 21:41)

Dobrý den paní Lenko.
Moc děkuji za přání. Máme doma jesle a školku. O těch menších ani nevím, ale mateřská školka chvílemi připomíná piraně a za chvíli jsou z nich zlatíčka, visící ve spánku z pelíšku.

Zdravím Zdenka

Kupírování ocásku

(Helena Vargová, 29. 10. 2012 15:21)

Zdravím, mám dotaz ohledně kupírování ocásků. Je možné si u Vás zamluvit štěňátko s kupírovaným ocáskem? Četla jsem, že je to povoleno do 8 dnů od narození. Nemám v plánu chodit na výstavy, ale štěňátko bez PP nechci.

Re: Kupírování ocásku

(Zdenka, 29. 10. 2012 15:34)

Dobrý den paní Vargová.
Štěňátko je možné si zamluvit, ale rozhodne NE s kupírováním čehokoliv.Kupírování uší a ocásku je zakázané.Já bych nenechala žádné své štěně mrzačit.

Zdravím Zdenka

gratulace

(Majka, 27. 10. 2012 0:24)

Ahoj Zdenko, moc blahopřeji Bibianě ke štěňátkům, jste holky šikovné :-) to budeš mít doma veselo. U nás má zase Ayrika pocit, že Bunnynčiny dětičky jsou vlastně její. Ale mám mřížku ve dveřích, tak může jen koukat. Tak ať ti štěnda rostou do krásy a máš z nich radost. Všechny zdravím Majka

Bubu

(Jarka, 25. 10. 2012 22:30)

Dobrý deň,
veľmi držím Bubu palce... alebo už má šteniatka?
Jarka

Re: Bubu

(Zdenka, 26. 10. 2012 15:15)

Dobrý den Jarko.
Bubu se včera narodila holčička a dva klučíci.Vše proběhlo jak má být.Obě jsme rády, že to máme za sebou.

Zdravím Zdenka

blahopřání

(Lenka S., 7. 10. 2012 19:18)

Dobrý den, moc blahopřeji ke krásným štěňátkům a přeji jim hodné páníčky, určitě budou tak hodní jako je náš Calvin od Vás, moc Vás zdravíme a také budeme držet palečky Bibiane. Přejeme Všem hodně zdraví.
Krásný den přeje celá naše rodina.

Re: blahopřání

(Zdenka, 8. 10. 2012 17:52)

Dobrý den paní Srncová. Moc děkuji za vřelé přání. Palečky potřebujeme držet, Bubu má mít jen 2 štěňátka a jestli je po mámě, budou to cvaldové. Podrbání Calvinovi.

Zdravím Zdenka

Zubní kámen

(Adéla, 27. 9. 2012 11:16)

Dobrý den, chtěla bych se zeptat,jestli jste řešila u vašich fenek zubní kámen, používáte např. preventivně nějaký přípravek do krmení? A jaký?
Jinak moc gratuluji ke štěňátkům.
Hezký den. Adéla

Re: Zubní kámen

(Zdenka, 27. 9. 2012 14:02)

Dobrý den
Problémy se zubním kamenem nemáme.

Zdravím Zdenka

Gratulácia

(Jarka, 17. 9. 2012 17:28)

Zdenak,
gratulujem ku šteniatkam. Prajem mamke rýchle zotavenie
a šteniatka nech sú zdravé, krásne a keď bude čas, nech sa dostanú k dobrým ľuďom.
Kedy budú fotky?
Jarka

Re: Gratulácia

(Zdenka, 17. 9. 2012 17:51)

Dobrý den paní Jarko.
Moc děkuji za gratulaci. Jsem šťastná, že do Fanda zvládla. Fotečky už nějaké mám, špunti nemají ještě žádné ksichtíky.....malé černé myšky. Počkám, až bude co ukázat.

Zdravím Zdenka


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30

následující »