Jdi na obsah Jdi na menu
 


Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

ZDENCE

(HANKA, 23. 2. 2010 10:05)

Ještě bych měla jeden dotaz,kdy se může prvně stříhat jorkšírek,ta černá srst mu odroste sama nebo se odstříhá?Děkuji

Hance

(Zdenka, 22. 2. 2010 16:34)

Ještě bych měla poznámku. Krmí se sice 4x denne, ale denní dávka se rozdělí na 4 díly.
Zdravím Zdenka

Hance

(Zdenka, 22. 2. 2010 10:06)

Dobrý den. Štěně jorka, vážící v 15 týdnech 2 kg není nic tak hrozného.Ale prcek to asi nebude. Jediné, co vám můžu poradit, přejděte na kvalitní granule a denní dávky važte podle návodu. Rozhodně nesmí hladovět, ale nedat mu více, jak potřebuje a to se dá zajistit jen granulema.Velikost štěňat se odvíjí nejen od velikostí rodičů, ale i para...pra rodičů. Rozhodně nemáte záruku, že když jsou rodiče prckové, že budou i potomci.Velikost je daná geneticky. Váš pejsem může býr kilový, nebo se vám může zastavit na 2,50kg. Nejvíc roste do 6 měsíců a potom už jen minimílně .Prosím podívejte se na váhy vrhu B, na stránku Vše o našich štěňatech. Vážila jsem štěňata pravidelně, abych měla srovnání pro příští vrh. Dnes je jim 6 měsíců a Bibi váží 2,70, Bowie 2,60, Bixby 2,50 a Bastiena nevím. Také záleží na figuře. Tento vrh má silnou kostru, všechna štěňata jsou podsaditá, těžká, ale nejsou velká. Se stejnou vahou mohou být štěňata třeba o třetinu větší, ale hubeňouři.A ti asi časem dojdou k větší váze. Takže když to shrnu, odhad váhy je těžký, dá se upravit stravou. Rozhodně neskrmovat, nedávat sladké. Dát jen to, co potřebuje ke správnému vývoji. Ke granulím nepřidávat vitamíny.

Zdravím Zdenka

Dotaz

(HANKA, 22. 2. 2010 8:49)

Dobrý dem,měla bych takový dotaz,koupila jsem si štěně Jorka,je velmi krásný a hravý,ale pořád strašně hladový,je mu 15 týdnů a už váží 2 kila,jeho maminka má 2,40 a otec 2 kg,mám strach když to bude takle pokračovat,že z něho bude tlustoch.Je možné aby se dostal na váhu třeba 4 kila,nebo je to dané geneticky,že bude po rodičích menšího vzrůstu?Oba jeho rodiče jsem viděla a právě že jsou drobní a menší,tak se mi moc líbil a nerada bych aby jejich potomek byl přerostlý.Mm mu zmenšit poece a kolikrát denně bych teda měla krmit?Děkuji moc za odpověd.

Jance

(Zdenka, 20. 2. 2010 11:04)

Dobrý den. pokud jste chtěla nechat svému štěňátku zkrátit ocásek, musela byste to nechat udělat do 48 hodin po porodu. Panebože,snad byste mu to nechtěla nechat ufiknout teď.Dnes se již ocásky nezkracují, tak jako se třeba dobrmanům nekupírují uši.Jděte se podívat na výstavu jorků, ať vidíte jak má vypadat.
Zdravím Zdenka

Chvostik

(Janka, 19. 2. 2010 20:30)

Chcem sa opýtať či by mi niekto neporadil mám dvojmesáčné šteniatko yorkshira a má dlhý chvostik či mu mám dať odstrihnúť dať stráťiť chvostik?

paprskářová

(bara, 19. 2. 2010 9:09)

mate nakeho yorkšira naprodati

paprskářova

(bara, 19. 2. 2010 9:06)

mate nakeho yorkšira doma na prodati

Darině

(Zdenka , 11. 2. 2010 10:27)

Tak to děkuji za pochvalu. Moje známá své štěně přirovnala ke štětce na flašky a musím říci, že mě jí Bibi také připomíná.Na fotce to není vidět, ale je taková celá rozvrabčená.
A vaší prďolce se nedivím, že je spokojená. Maso je maso.

Zdravím Zdenka

krmení

(Darina, 10. 2. 2010 23:47)

Dobrý den, ještě jednou díky za rady, malá si změnu jídla moc pochvaluje, zdá se mi, že má i víc energie a je taková spokojenější. Koukala jsem na vaše poslední fotky a Bibinka je prostě nádherná holka.

Zdenka

(Darině, 9. 2. 2010 8:43)

Jo všechno, jen s jogurtem opatrně, aby se neposr.... Granule se nedoporučují míchat s ničím. Ale já to občas udělám. Žloutek s žervé, těstoviny se sýren, trohránky nabízím během dne kdykoliv, maso s testovinou, s rýží je to lepší kvůli sračičce.Vnitřnosti zásadně s rýží.Piškoty s pribiňákem. Základem denní dávky je velký podíl masa,to ostatní je třeba svačinka. Snažte se, aby si roztáhla žaludek, Dávajte jí spíše častěji, menší dávky. Když nebude něco chtít, tak nabídněte něco jiného, Spíše jí podlézejte.Až se jí roztáhne žaludek, krmte pak už 2 x denně.

Zdravím Zdenka

krmení

(Darina, 9. 2. 2010 8:27)

Dobrý den, moc děkuji za rychlou odpověď, figurka mě pobavila,ale máte pravdu, je to takový králíček, takže se na to vaření vrhnu. Co říkáte na mléčné výrobky, třeba sýr, tvaroh, jogurt, může se dávat? A kombinovat granule třeba namočené s masem, nevadí to? Děkuji a přeji pěkný den

Darině

(Zdenka, 9. 2. 2010 7:33)

Dobrý den. Pokud má pod dvě kila, rozhodně neváhejte a vařte. Dávejte větší podíl masa, nežli příloh a u vetrináře si kupte doplňkové vitamíny.
Už vám nevyroste, ale ať má alespoň figurku.
Zdravím Zdenka

krmení

(Darina, 8. 2. 2010 17:10)

Dobrý den paní Zdenko, chtěla bych vás poprosit o radu ohledně krmení. Naše jorkšírka (7,5 měsíců) je krmená granulemi Proplan, poslední zhruba měsíc je jí dost neochotně, už jsem vystřídala i druhy ale nesní ani tu minimální dávku.
Přemýšlím o tom, že začnu vařit, protože je dost malá, má necelé 2 kg a občas dostane masíčko do granulí a to jí ráda. Je nutné přidávat do vařené stravy nějaké vitamíny nebo můžu kombinovat s granulemi? Děkuji za odpověď a radu.

Kastrace jorkšírka

(Ivana, 5. 2. 2010 19:10)

Dobrý den. Měla bych na Vás jeden dotaz ohledně kastrace pejska. Máme 8 měsíčního jorkšírka a trochu nás zlobí. Když mu dáme kostičku na kousání vždy si jí velmi agresivně brání. Někdy po nás dokonce i vyjede. Ale do misky s jídlem mu normálně může sáhnou, to nás nechá. Slyšela jsem že kastrací se pes stane méně agresivním. Ráda bych se té jeho agrese zbavila. Protože nemá rád ani děti, vždy po nich hrozně štěká. Což je docela nepříjemné, protože je jinak velmi hodný a učenlivý. Budu ráda za jakoukoliv radu. Přeji hezký den

Dance

(Zdenka, 27. 1. 2010 11:58)

Dobrý den. Štěňátko můžete vykoupat, jen s ním nechoďte po vykoupání ven. Ale myslím, že problém s drbáním to asi nevyřeší.Lepší nežli koupat je dojít k veterináři a koupit tam prostředek proti parazitům. Jsou různé, od sprejů, až po olejové spoty, které se kapou za krk. Fungují nejen proti bleškám. Prcek by mohl mít i dravčíky, což jsou roztoči, živící se odumřelou kůží.A proti nim jsou speciální prostředky.
Zdravím Zdenka

Koupání

(Danka, 27. 1. 2010 9:40)

Dobrý den chtěla bych se zeptat.Nemam sice jorka,ale štěně labradora a nevím si rady s koupáním.Jsou mu dva měsíce a zjistila jsem,že se pořád škrábe asi má nějakou blešku možná jí chytil od koček nebo si je už přivezl od maminy a já nevím jestli bych ho už mohla vykoupat.Zdá se mi to brzo,ale nevim co mám dělat.Děkuji za odpověď

Lucce

(Zdenka, 20. 1. 2010 21:51)

Dobrý den. Štěňátko by mělo jít ven , tedy na místa,kde se vyskytují i ostatní psi,až po dokončení základního očkování.Schéma očkování mám na stránce zdraví psa. Plán očkování určuje veterinář. Já osobně venčím až od 3 měsíců věku štěněte.
Zdravím Zdenka

dotaz

(Lucie, 20. 1. 2010 20:20)

Dobrý den potřebuju poradit...Máme doma štěnátko jorkšírského teriéra,a nevíme jestli s nim můžeme chodit ven se vyčůrat?????Prosím potřebuju ihned odpověd...Děkuju předem Lucka

Lence

(Zdenka, 12. 1. 2010 17:57)

Dobrý den.Tak to máte doma veselo. Belinka je určitě ráda, že není sama.
Odchod štěňátek je sice smutný, ale nechat si je člověk nemůže a když se najdou hodní páni, tak je to přeci dobré. Mám vždycky radost, když mě majitel štěňátka napíše.
ZUdravím Zdenka


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29

následující »