Jdi na obsah Jdi na menu
 


Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Marcele

(Zdenka, 4. 3. 2010 8:53)

Zapomněla jsem na váhové přírůstky. Mám na stránce vše o našich štěňatech rubriku váhy vrhu B. Tam si váhové přírůstky porovnejte.

Zdravím Zdenka

Marcele

(Zdenka, 4. 3. 2010 8:50)

Dobrý den. Začneme tedy od začátku. Po porodu je nutné fenku nechat prohlédnout veterinářem. Ideální je vzít s sebou i štěňata, ale to záleží na tom, jestli jste schopná udržet jim teplotuPokud je vše vpořádku, fence vyčlenit pelíšek, nebo bedničku, kde bude mít naprostý klid.Nepouštět k ní nikoho cizého a hlavně pokud máte ještě nějakého psa, tak je oddělit.Fenku položte na bok a štěňata nechte přisát k cecíkům. Toto kontrolujte, protože občas se nějaké zatoulá, máma ho přilehne, nebo prostě hledá cecík někde jinde. Pokud řvou, ikdyž jsou najedená, bude mít máma málo mléka a to by se muselo řešit přikrmováním. To bychom spolu probraly později.Štěňata sají mléko a předníma packama "šlapou" v okolí cecíku a tím stimulují tvorbu mléka.Spokojené štěně spí a mlčí. Chce to opravdu se jim věnovat a stále přikládat k cecíku, pokud není přisáté a řve.Máma musí být velmi dobře krmená. Základ maso a maso a maso. Smíchat s rýží. Maso nesmí být tučné.Calcium by se mělo přidávat až po týdnu od porodu, kdy mají štěňata už velkou spotřebu mléka.Dobré je calcium citrát. Je to prášek, který se zamíchá do jídla, nebo rozpustí v trošce vody a stříkačkou stříkne do tlamičky mámy.
To funění jsou podle mého nervy.Mně po pvním porodu profuněla asi jeden týden.Prostě neví co se sní děje.
Ale nepodceňovat eklampsii- odvápnění, při kterém fena právě má třes a upadá do bezvědomí. Takže jí opravdu hlídat a kdyby začala padat, klepat se, ihned mazejte k veterináři, píchne jí calcium a bude to dobré. ale musí jí to píchnout.
Takže když vše shrneme. Nechte jí vyšetřit, jestli z ní vše vyšlo a tak, umožněte naprostý klid,hlídejte štěňata.Uklidněte jí, položte, přisajte štěňata, dobře krmte, když od štěňat odejde, tak je první týden zahřívejte,láhev s teplou vodou, nebo termodečka.Jo a dávejte jí pít štěňěčí mléko. Co dáte jí, ona to vrátí štěňatům.Klidně se ozvěte, kdyby se vám něco nezdálo.
Zdravím Zdenka

chování feny p porodu

(Marcela, 4. 3. 2010 7:39)

Dobrý den,v pondělí se naší Julince narodila čtyři štěňátka.Porod proběhl v pořádku, ale chovánín fenky se výrazně změnilo. Byl to její první porod,stále je neklidná, prodýchává,hrabe v bedýnce se štěňátky a odbíhá z bedýnky a jakoby po bytě něco hledala,občas naříká,v noci je to horší,občas se jí třesou zadní nohy.3x denně ji dáváme lžičku Calcium chloratum, také nám připadá,že má málo mléka (po zmáčknutí struku jde jen kapka).Štěňata od pondělí přibrala zhruba 16 - 20 gramů, připadá nám,že mají stále hlad. Můžete nám prosím poradit? Děkuji Marcela

Hance

(Zdenka, 24. 2. 2010 21:24)

Dobrý den. Péče o srst jorka je náročná. Musíte používat kvalitní šampony a kondicionery s olejem. Dále jsou nutné rozčesávače srsti, které se stříkají do srsti na sucho.Velmi nutný je kvalitní hřeben a kartáč s kovovými hroty, výborný je kartáč z kančích štětin, s dřevěnou rukovětí.Takže, srst nejdříve pečlivě rozčešete s pomocí kondicioneru, nebo rozčesávače. Vykoupete : šampon, kondicioner, popřípadě zábal s kondicioneru, vyšušit a česat.Každý den rozčesávat dredy, na suchou srst používat rozčesávač, nebo kondicioner s olejem.Pokud toto nechcete podstupovat, je lepší pejska ostříhat.
Zdravím Zdenka

Hance

(Zdenka, 24. 2. 2010 21:15)

Dobrý den.Moc děkuji za pochvalu.Velmi dobře si pamatuji, jak jsem sháněla informace naprosto o všem a proto jsou mé stránky tak obsáhlé.Potěší mne, když jejich obsah pomůže začínajícímu chovateli.
Zdravím Zdenka

ZDENCE

(HANKA, 24. 2. 2010 18:19)

Dobrý den.máte moc hezké web.stránky a krásný pejsky,dnes jsem seděla u pc celý den a vše důkladně pročetla a prohlédla fotky.Myslím,že hodně lidí čerpá info z vašich stránek přeju vám i vašim holkám a potomkům hodně úspěchů.Hanka.

ZDENCE

(HANKA, 23. 2. 2010 19:41)

Dobrý večer,popravdě řečeno ještě nejsem rozhodnutá,jestli nechám štěnátko ostříhat,ale jsem začátečník,tak se zajímám o všechno.Vy zřejmě štěnátka nestříháte,podle fotek co jsem viděla.Ale péče o tuto černou srst je dost složitá,nechce se nechat česat,asi ho to tahá.má srst hodně hustou,je to chlupatá kulička.Snad když začne odrůstat,jak píšete tak to půjde lépe.Děkuju Hanka

Hance

(Zdenka, 23. 2. 2010 17:59)

Dobrý den. Štěňátko by se mělo ostříhat nejdříve v půl roce.Pokud ho neostříháte, černá barva srsti by měla by se měla postupně přebarvit na tmavě šedou. Standard tedy říká tmavě ocelově modrou.Jakmile pejska ostříháte, zpravidla se změní kvalita i barva srsti.Začne se vlnit, jde do světle šedé a hnědé. Pak je tedy nutnost stříhat stále.
Zdravím Zdenka

ZDENCE

(HANKA, 23. 2. 2010 10:05)

Ještě bych měla jeden dotaz,kdy se může prvně stříhat jorkšírek,ta černá srst mu odroste sama nebo se odstříhá?Děkuji

Hance

(Zdenka, 22. 2. 2010 16:34)

Ještě bych měla poznámku. Krmí se sice 4x denne, ale denní dávka se rozdělí na 4 díly.
Zdravím Zdenka

Hance

(Zdenka, 22. 2. 2010 10:06)

Dobrý den. Štěně jorka, vážící v 15 týdnech 2 kg není nic tak hrozného.Ale prcek to asi nebude. Jediné, co vám můžu poradit, přejděte na kvalitní granule a denní dávky važte podle návodu. Rozhodně nesmí hladovět, ale nedat mu více, jak potřebuje a to se dá zajistit jen granulema.Velikost štěňat se odvíjí nejen od velikostí rodičů, ale i para...pra rodičů. Rozhodně nemáte záruku, že když jsou rodiče prckové, že budou i potomci.Velikost je daná geneticky. Váš pejsem může býr kilový, nebo se vám může zastavit na 2,50kg. Nejvíc roste do 6 měsíců a potom už jen minimílně .Prosím podívejte se na váhy vrhu B, na stránku Vše o našich štěňatech. Vážila jsem štěňata pravidelně, abych měla srovnání pro příští vrh. Dnes je jim 6 měsíců a Bibi váží 2,70, Bowie 2,60, Bixby 2,50 a Bastiena nevím. Také záleží na figuře. Tento vrh má silnou kostru, všechna štěňata jsou podsaditá, těžká, ale nejsou velká. Se stejnou vahou mohou být štěňata třeba o třetinu větší, ale hubeňouři.A ti asi časem dojdou k větší váze. Takže když to shrnu, odhad váhy je těžký, dá se upravit stravou. Rozhodně neskrmovat, nedávat sladké. Dát jen to, co potřebuje ke správnému vývoji. Ke granulím nepřidávat vitamíny.

Zdravím Zdenka

Dotaz

(HANKA, 22. 2. 2010 8:49)

Dobrý dem,měla bych takový dotaz,koupila jsem si štěně Jorka,je velmi krásný a hravý,ale pořád strašně hladový,je mu 15 týdnů a už váží 2 kila,jeho maminka má 2,40 a otec 2 kg,mám strach když to bude takle pokračovat,že z něho bude tlustoch.Je možné aby se dostal na váhu třeba 4 kila,nebo je to dané geneticky,že bude po rodičích menšího vzrůstu?Oba jeho rodiče jsem viděla a právě že jsou drobní a menší,tak se mi moc líbil a nerada bych aby jejich potomek byl přerostlý.Mm mu zmenšit poece a kolikrát denně bych teda měla krmit?Děkuji moc za odpověd.

Jance

(Zdenka, 20. 2. 2010 11:04)

Dobrý den. pokud jste chtěla nechat svému štěňátku zkrátit ocásek, musela byste to nechat udělat do 48 hodin po porodu. Panebože,snad byste mu to nechtěla nechat ufiknout teď.Dnes se již ocásky nezkracují, tak jako se třeba dobrmanům nekupírují uši.Jděte se podívat na výstavu jorků, ať vidíte jak má vypadat.
Zdravím Zdenka

Chvostik

(Janka, 19. 2. 2010 20:30)

Chcem sa opýtať či by mi niekto neporadil mám dvojmesáčné šteniatko yorkshira a má dlhý chvostik či mu mám dať odstrihnúť dať stráťiť chvostik?

paprskářová

(bara, 19. 2. 2010 9:09)

mate nakeho yorkšira naprodati

paprskářova

(bara, 19. 2. 2010 9:06)

mate nakeho yorkšira doma na prodati

Darině

(Zdenka , 11. 2. 2010 10:27)

Tak to děkuji za pochvalu. Moje známá své štěně přirovnala ke štětce na flašky a musím říci, že mě jí Bibi také připomíná.Na fotce to není vidět, ale je taková celá rozvrabčená.
A vaší prďolce se nedivím, že je spokojená. Maso je maso.

Zdravím Zdenka

krmení

(Darina, 10. 2. 2010 23:47)

Dobrý den, ještě jednou díky za rady, malá si změnu jídla moc pochvaluje, zdá se mi, že má i víc energie a je taková spokojenější. Koukala jsem na vaše poslední fotky a Bibinka je prostě nádherná holka.

Zdenka

(Darině, 9. 2. 2010 8:43)

Jo všechno, jen s jogurtem opatrně, aby se neposr.... Granule se nedoporučují míchat s ničím. Ale já to občas udělám. Žloutek s žervé, těstoviny se sýren, trohránky nabízím během dne kdykoliv, maso s testovinou, s rýží je to lepší kvůli sračičce.Vnitřnosti zásadně s rýží.Piškoty s pribiňákem. Základem denní dávky je velký podíl masa,to ostatní je třeba svačinka. Snažte se, aby si roztáhla žaludek, Dávajte jí spíše častěji, menší dávky. Když nebude něco chtít, tak nabídněte něco jiného, Spíše jí podlézejte.Až se jí roztáhne žaludek, krmte pak už 2 x denně.

Zdravím Zdenka

krmení

(Darina, 9. 2. 2010 8:27)

Dobrý den, moc děkuji za rychlou odpověď, figurka mě pobavila,ale máte pravdu, je to takový králíček, takže se na to vaření vrhnu. Co říkáte na mléčné výrobky, třeba sýr, tvaroh, jogurt, může se dávat? A kombinovat granule třeba namočené s masem, nevadí to? Děkuji a přeji pěkný den


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29

následující »