Jdi na obsah Jdi na menu
 


Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zdence

(Lenka, 6. 12. 2009 15:12)

Dobrý den,ještě jsem se chtěla zeptat,jak je ted fenka nafouklá,má hrozný břicho jako kdyby měla zas rodit,málo kojí nemůže mít nějaký zánět?

Lence

(Zdenkaq, 6. 12. 2009 13:32)

Dobrý den.Calciové tablety už dávat nemusíte. Nemohu vám poradit s odčervením. Jen jak často odčervovat.
Pro štěńata chodím pro prášky na odčervení k veterináři.On rozhodne,co je pro vače štěňata nejvhodnější.

Zdravím Zdenka

Janě

(Zdenka, 6. 12. 2009 13:26)

Dobrý den. Neslyšela jsem, že by se ouška, která spadnou v době přezubování zase nepostavila. Rozhodně musíte stále vylepovat.

Zdence

(Lenka, 5. 12. 2009 9:27)

Dobrý den mám opět dotaz,fenka mi nějak přestala jíst a zdá se mi že je nějaká nafouklá,vypydá jak kdyby měla opět rodit,štěnátka moc nekojí maximálně 2 krát denně,tak jí jídlo ubírám a štěnátka přikrmuji granulkama,pribináčkem a taky jim něco uvařím.Když tak málo kojí neměla bych jí přestat dávat už ty calciové tablety?A taky mám dotaz na odčervení.Odčervuji pastou,ale ta nepůsobí proti všem parazitům,tak od kdy jim můžu dát třeba tabletu,která působí na všechno.Děkuji.

ouška

(Jana, 2. 12. 2009 17:43)

Pěkný večer,již před 14dny jsem se Vás ptala ohledně překlápění oušek spojené s přezubováním.Poctivě jsem lepila a nakoupila chondro.Ale asi bezúspěšně.Druhý den po sudání jsou zase dole.Za jak dlouho to má mít účinek.Už jí chudinku,lituju.Jako malé,to jí ouška krásně stála.Poraďte mi. Díky

Lenka

(Zdence, 29. 11. 2009 19:21)

Dobrý večer
Chtěla jsem se ještě zeptat na odčervení.Prvně jsem štěnátka odčervila když jim bylo 14 dní,další bude zase za 14 dní atd,ale při prvním odčervení štěnat jsem odčervila i fenku,ale nevím jestli jí mám taky odčervovat po 14 dnech dokud kojí,nebo jestli u fenky stačí po půl roce,tak jako dřív.

Ivaně

(Zdenka, 29. 11. 2009 19:12)

Dobrý den,
Je divné, že se bojí vyjít ze dveří. Třeba ho někdo přiskřípl do dveří. Máte děti?Kdysi jsem měla psa, který to dělal také. Syn ho bacil dveřma a přiznal se až jako dospělí, když na to přišla řeč. Dokonce ten pes nakonec nechtěl s ním chodit ven.Toto bych asi řešila tak, že bych se postavila za dveře a snažila bych se ho nalákat, aby překročil práh. Za odměnu, nebo třeba formou hry ho nějak dostat za dveře. Kdyby se mě nedařilo, tak bych ho nenutila a pokaždé ho vzala do ruky a odnesla ho ven.S kaděním moc neporadím.Jedině chytit při činu a vynadat, venku odměnit.Mám fenu, která doma nic neudělá od 4 měsíců.A ta druhá musí mít doposud plínku.Když jí naštvu svým odchodem okamžitě učůrne, i když byla venku. Beru jí s sebou i na nákupy.Toleruje mi jen ráno odchod do práce. Když přijdu z práce, už nikam nesmím, jinak.... Jeden čas mě holky dělaly bobky v noci a stačilo posunout dobu večeře. Začala jsem krmit dříve a při večerním venčení se vyprázdnily a v noci už nic neudělaly. Tím vším chci říci, že si to prostě musíte nějak vychytat sama.Recet na to nemám.Jestli nechodíte do prácem dalo by se kadění vysledovat, když se k tomu chystá odnést ven, venku odměnit za bobek. Tedy pochvala nestačí, štěně je úplatné.
Zdravím Zdenka

Čistotnost pejska

(Ivana, 29. 11. 2009 17:07)

Dobrý den. Máme půl ročního jorkšírka. Je velice učenlivý ale máme problém s naučením ho chodit ven. Když mu řekneme "Jde se ven" vždy hledá místo kde by se schoval ale jak vyjdeme ze dveří běhá si z vesela jako by se nic nedělo. Umí udělat loužičku na povel loužička ale horší je to děláním bobečku. Ty rád dělá doma a my ho to ne a ne odnaučit. Mohla by jste nám poradit jak na to. Když se mu to povede venku tak ho hodně chválíme ale nestačí to. Stejně to někdy udělá doma. Pro případ nouze máme doma pořád plínku ale taky by jsme ji chtěly dát brzo pryč. Přece jen už není zas tak malý.Moc děkuji za pomoc.

Lence

(Zdenka, 26. 11. 2009 21:54)

Dávala bych zpočátku vařenou zeleninku, pěkně rozmačkanou. Jo a koupila jsem 100% mrkvovou šťávu, za studena lisovanou a tu jsem přidávala do papání. Jen krapítko. Také je dobré žervé se syrovým žloutkem., oslazené glukopurem, nebo medem.
Zdravím Zdenka

Lenka

(Zdence, 26. 11. 2009 16:13)

Měla jste pravdu,pribináček jim opravdu moc chutná,mlaskají a oblizují se po něm.Mohu přidávat i mrkev a vařenou nebo syrovou.Taky si nechám fenku a 4 klucí půjdou pryč,nejraději bych si je nechala všechny,ale vím,že to nejde.


Janě

(Zdenka, 25. 11. 2009 19:03)

Dobrý den. Pokud myslíte takovou tu molitanovou taštičku na zip, tak by mu hlava z ní opravdu měla koukat.Měl by si v ní i lehnout. To prostě musíte odhadnout, jak bude váš pes veliký, až doroste.Ony nejsou moc drahé.V AUKRU se dá taková taška koupit celkem levně a když bude malá, tak jí tam zase prodáte a koupíte tu správnou velikost, až vám pejsek doroste.
Zdravím Zdenka

Lence

(Zdenka, 25. 11. 2009 18:56)

Dobrý den. Konzervu v žádném případě.
Začínám přikrmovat mezi 3. a 4. týdnem.
Pribiňáčka ohřeju na tělesnou teplotu a smíchám se škrábaným, kvalitním hovězím masem.2/3 masa a 1/3 pribiňáka.Mám malé plastové lžičky a před kojením každému dám jednu lžičku do tlamičky. Moc jim to chutná, mlaskají.Zpočátku jednou denně a postupně přidávám. Nakonec rozdělám celého pribiňáka s hovězím a oni ho zbaští výše uvedeným způsobem. Nebo jim chutná krupicová kaše uvařená z TATRY, krupičky a oslazená glukopurem. Tak asi za týden už jen nabízím plnou lžičku a oni sami vylizují obsah.Vše je kašovité. Když už se dostanu ke krmení z misky, postupně obsah dělám hrudkovitější. TATRA plus třeba nadrobený trojhránek , nastruhaný tvrdý sýr třeba s pribiňákem. Ten používám hodně. Pozor na tučné. Libové masíčko nadrobno nasekané s vývarem, postupně přidávat rozmačkané přílohy. Někdo krmí jen granulema, dává dost peněz, aby byly opravdu dělané z masa atd., ale dát
maso, zpočátku TATRU, žloutky, sýry, no co může být lepší. Nechávám si z vrhu holčičku a ještě mám jednoho kluka a musím říci, že jsou moc pěkní.Nelituji, že jsem zvolila trochu náročnější výživu. Jsou pěkní. Figurky mají takové pevné, žádní chcípáci.Kluk je drobný, ale pěkně stavěný.S velkou chutí k jídlu, protože mu chutná. Granule mají stále v misce, občas vidím, že si zobnou.Jo jestli má vaše fenka dost mléka, tak jen zkuste toho pribiňáčka s hovězím.Když vysávají, tak to by si až dali i něco víc nežli mlíčko, ale nenuťte je. Přikrmovat by stačilo až od 4. týdne. Zdravím Zdenka

dotaz na koupi tašky

(Jana, 25. 11. 2009 16:53)

Mám na Vás dotaz.Dle čeho se mám řídit,když chci pro svého pejska koupit tašku?On v té tašce asi sedí s hlavičkou vystrčenout,tak asi podle délky těla bez hlavičky.Moc děkuji za odpověď.

Lenka

(Zdence, 25. 11. 2009 16:03)

Ještě jsem chtěla,že fenka má zřejmě mléka dost nezhubla,naopak trošku přibrala.

Zdence

(Lenka, 25. 11. 2009 15:29)

Dobrý den,mám opět dotaz.Jak dlouho se čistí fenka po porodu,stále z ní jdou hleny,sice ne už krvavé,ale jdou.Taky jsem se zde dočetla,že už se štěnátka od 3 týdnů můžou přikrmovat,když byl početny vrh,ale ještě nemají zoubky,tak jsem jim granulky namočila a rozmíchala na kaši,ale moc to jíst neumí,jen vycucávají z toho tu vodu,neměla bych raději přikrmovat konzervou?Děkuji.

Denise

(Zdenka, 25. 11. 2009 9:30)

Dobrý den. Máte dvě možnosti. Buď ho nenuťte a začne vařit. Nebo mu dejte granula a nechte ho vytrucovat. Až bude mít hlad, jistě je sní. pomáhá namočit do vývaru z masa.S masem se dají míchat, ale on začne vybírat jen maso.
To byste je musela rozmočit na kaši a zapatlat do masa, ale co z toho.Granule takto asi jít nezačne.Já osobně to dělám tak, že štěňata mají stále plnou misku granulí a vařím.I když zdlábnou vše co jim dám, vídám je stát i u granulí/ nenamočených/ Kolem 9. měsíce je převedu pouze na granule.
Osobně si myslím, že maso je maso a tak
2/3 masa a zbytek zelenina a příloha.
Nelíbí se mi ti malí, hrbatí chcípáci, kterých vidím kolem sebe spoustu. Páníčkové jsou nadšení, že váží 1,60.
Ale je to na vás.Tím nechci řící, že 5kg jork je vpořádku, ale ten asi nebude tolik vážit, že se mu vařilo, ale velikost je daná geneticky.Prostě všeho s mírou.
Zdravím Zdenka

štěně nechce granule

(Denisa, 25. 11. 2009 9:11)

Dobrý den, prosím vás chtěla bych se zeptat: Máme doma štěně jorkšíra 2,5 měsíc a nechce žrát granule. Pokaždé mu je namočím,protože ještě nemá zoubky. žral by vše ostatní jen ne granule. Je možné tedy kombinovat granule s masem? Ale bojímse,že pak bude zmlsaný a bude chtít jen maso. Děkuji

Anetě

(Zdenka, 23. 11. 2009 20:32)

Dobrý den. Na stránkách Státní veterinární správy České republiky najdete podmínky dovozu psa do České republiky.
Zdravím Zdenka

Prosim specha

(Aneta Dukatova, 23. 11. 2009 18:57)

Dobry den,
ziji v recku na krete a chystam se domu do Prahy.Poprve vsak poletim se svym pejskem(jorksirsky terier).Vubec nevim co to obnasi,jde mi o to co je potreba u nas v CR pro dvoumesicni pobyt psa tam.Pes ma pas EU a mikrocip.Po priletu na Ruzyn a pak je potreba ho nekam nahlasit,nema totiz znamku,tady se to nevede.Nebo staci jen pas.Predem moc dekuji.
S pozdravem,
A.Dukatova

Zdence

(Lenka, 22. 11. 2009 15:35)

Dobrý den,asi jste mě špatně pochopila,nešlo mi o to jak venčit,ale o to jestli může jít na delší dobu na procházku,Samozřejmě,že vím kdy kojí a taky jí podle toho venčím,prostě jí chybí delší procházka.Koukala jsem na to podlepování,snad to zvládnem.Děkuju


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29

následující »