Jdi na obsah Jdi na menu
 


Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zdence

(Lenka, 22. 12. 2009 6:15)

Dobrý den,přeji vám krásné vánoce a hodně chovatelských úspěchů v novém roce.Moje štěnátka už půjdou k novým majitelům,tak jsem z toho smutná,moc jsem si na ně zvykla.Ještě jednou děkuji za vše.S pozdravem Lenka.

Zdence

(Jana, 14. 12. 2009 19:52)

Poraďte mi jak naučit pejska do tašky.Dala jsem jí tašku vedle pelíšku,schválně jí házíme hračky do tašky.Ona tam vleze ale hned šup ven.A když jí tam chci dát,hrozně se brání a rychle jí tluče srdíčko.Nějaký fígl,poraďte.Děkuji

Zdence

(Lenka, 10. 12. 2009 13:28)

Dobrý den,omlouvám se,ale já jsem myslela,že jste i veterinářka,proto tolik dotazů,ohledně všeho.Ale moc jste mi pomohla s porodem,poporodní péčí a prostě se vším.Děkuji.Lenka

Lence

(Zdenka, 9. 12. 2009 15:32)

Dobrý den. Lenko, já přeci nemohu vědět,co by se štěňatům mohlo stát.Nejsem veterinář.Snažte se dodržet to, co vám řekl doktor.Asi není dobré, aby malá štěńata pila mléko obsahující nějaký lék.
Zdravím Zdenka

Zdence

(Lenka, 7. 12. 2009 21:21)

Ano,veterinář mi řekl,aby raději nekojila,budu se snažit ji uhlídat,ale šlo mi o to,když půjdu nakoupit,nebo k lékaři,tak co by se mohlo stát štěnátkům kdyby,tam fenka skočila a nakojila je.Nebo ji mám raději tedy zavřít do jiné místnosti?

Lence

(Zdenka, 7. 12. 2009 17:54)

Paní Lenko. Pokud vám veterinář řekl, že nemá kojit, tak to prostě neřešte a odstavte jí na nutnou dobu.Kdyby se jí cecíky moc nalily, tak je odstříkejte.
Třeba jí oblíkněte, když bude chtít jít ke štěňatům.
Zdravím Zdenka

Zdence

(Lenka, 7. 12. 2009 16:11)

Dobrý den,byla jsem s fenkou u doktora a prý je zavodněná,udělal,jí ultrazvuk i rentgen.Dostala injekci,antibiotika a léky na odvodnění.Prý by neměla štěnátka kojit po těchto tabletách,ale nevím jak jí uhlídat,sice už kojila málo asi 2 krat až 3 krát denně a to vždy jen chviličku.Myslíte že ty tablety jsou nebezpečné pro štěnátka,nebo je to aby se zas moc fenka neodvodnila,že nesmí kojit.Tablety se jmenují Furon.

Lence

(Zdenka, 6. 12. 2009 16:05)

Dobrý den.V každém případě jděte s fenkou k lékaři.Já bych s tou svojí letěla hned druhý den přetrvávajících problémů.
Zdravím Zdenka

Zdence

(Lenka, 6. 12. 2009 15:12)

Dobrý den,ještě jsem se chtěla zeptat,jak je ted fenka nafouklá,má hrozný břicho jako kdyby měla zas rodit,málo kojí nemůže mít nějaký zánět?

Lence

(Zdenkaq, 6. 12. 2009 13:32)

Dobrý den.Calciové tablety už dávat nemusíte. Nemohu vám poradit s odčervením. Jen jak často odčervovat.
Pro štěńata chodím pro prášky na odčervení k veterináři.On rozhodne,co je pro vače štěňata nejvhodnější.

Zdravím Zdenka

Janě

(Zdenka, 6. 12. 2009 13:26)

Dobrý den. Neslyšela jsem, že by se ouška, která spadnou v době přezubování zase nepostavila. Rozhodně musíte stále vylepovat.

Zdence

(Lenka, 5. 12. 2009 9:27)

Dobrý den mám opět dotaz,fenka mi nějak přestala jíst a zdá se mi že je nějaká nafouklá,vypydá jak kdyby měla opět rodit,štěnátka moc nekojí maximálně 2 krát denně,tak jí jídlo ubírám a štěnátka přikrmuji granulkama,pribináčkem a taky jim něco uvařím.Když tak málo kojí neměla bych jí přestat dávat už ty calciové tablety?A taky mám dotaz na odčervení.Odčervuji pastou,ale ta nepůsobí proti všem parazitům,tak od kdy jim můžu dát třeba tabletu,která působí na všechno.Děkuji.

ouška

(Jana, 2. 12. 2009 17:43)

Pěkný večer,již před 14dny jsem se Vás ptala ohledně překlápění oušek spojené s přezubováním.Poctivě jsem lepila a nakoupila chondro.Ale asi bezúspěšně.Druhý den po sudání jsou zase dole.Za jak dlouho to má mít účinek.Už jí chudinku,lituju.Jako malé,to jí ouška krásně stála.Poraďte mi. Díky

Lenka

(Zdence, 29. 11. 2009 19:21)

Dobrý večer
Chtěla jsem se ještě zeptat na odčervení.Prvně jsem štěnátka odčervila když jim bylo 14 dní,další bude zase za 14 dní atd,ale při prvním odčervení štěnat jsem odčervila i fenku,ale nevím jestli jí mám taky odčervovat po 14 dnech dokud kojí,nebo jestli u fenky stačí po půl roce,tak jako dřív.

Ivaně

(Zdenka, 29. 11. 2009 19:12)

Dobrý den,
Je divné, že se bojí vyjít ze dveří. Třeba ho někdo přiskřípl do dveří. Máte děti?Kdysi jsem měla psa, který to dělal také. Syn ho bacil dveřma a přiznal se až jako dospělí, když na to přišla řeč. Dokonce ten pes nakonec nechtěl s ním chodit ven.Toto bych asi řešila tak, že bych se postavila za dveře a snažila bych se ho nalákat, aby překročil práh. Za odměnu, nebo třeba formou hry ho nějak dostat za dveře. Kdyby se mě nedařilo, tak bych ho nenutila a pokaždé ho vzala do ruky a odnesla ho ven.S kaděním moc neporadím.Jedině chytit při činu a vynadat, venku odměnit.Mám fenu, která doma nic neudělá od 4 měsíců.A ta druhá musí mít doposud plínku.Když jí naštvu svým odchodem okamžitě učůrne, i když byla venku. Beru jí s sebou i na nákupy.Toleruje mi jen ráno odchod do práce. Když přijdu z práce, už nikam nesmím, jinak.... Jeden čas mě holky dělaly bobky v noci a stačilo posunout dobu večeře. Začala jsem krmit dříve a při večerním venčení se vyprázdnily a v noci už nic neudělaly. Tím vším chci říci, že si to prostě musíte nějak vychytat sama.Recet na to nemám.Jestli nechodíte do prácem dalo by se kadění vysledovat, když se k tomu chystá odnést ven, venku odměnit za bobek. Tedy pochvala nestačí, štěně je úplatné.
Zdravím Zdenka

Čistotnost pejska

(Ivana, 29. 11. 2009 17:07)

Dobrý den. Máme půl ročního jorkšírka. Je velice učenlivý ale máme problém s naučením ho chodit ven. Když mu řekneme "Jde se ven" vždy hledá místo kde by se schoval ale jak vyjdeme ze dveří běhá si z vesela jako by se nic nedělo. Umí udělat loužičku na povel loužička ale horší je to děláním bobečku. Ty rád dělá doma a my ho to ne a ne odnaučit. Mohla by jste nám poradit jak na to. Když se mu to povede venku tak ho hodně chválíme ale nestačí to. Stejně to někdy udělá doma. Pro případ nouze máme doma pořád plínku ale taky by jsme ji chtěly dát brzo pryč. Přece jen už není zas tak malý.Moc děkuji za pomoc.

Lence

(Zdenka, 26. 11. 2009 21:54)

Dávala bych zpočátku vařenou zeleninku, pěkně rozmačkanou. Jo a koupila jsem 100% mrkvovou šťávu, za studena lisovanou a tu jsem přidávala do papání. Jen krapítko. Také je dobré žervé se syrovým žloutkem., oslazené glukopurem, nebo medem.
Zdravím Zdenka

Lenka

(Zdence, 26. 11. 2009 16:13)

Měla jste pravdu,pribináček jim opravdu moc chutná,mlaskají a oblizují se po něm.Mohu přidávat i mrkev a vařenou nebo syrovou.Taky si nechám fenku a 4 klucí půjdou pryč,nejraději bych si je nechala všechny,ale vím,že to nejde.


Janě

(Zdenka, 25. 11. 2009 19:03)

Dobrý den. Pokud myslíte takovou tu molitanovou taštičku na zip, tak by mu hlava z ní opravdu měla koukat.Měl by si v ní i lehnout. To prostě musíte odhadnout, jak bude váš pes veliký, až doroste.Ony nejsou moc drahé.V AUKRU se dá taková taška koupit celkem levně a když bude malá, tak jí tam zase prodáte a koupíte tu správnou velikost, až vám pejsek doroste.
Zdravím Zdenka

Lence

(Zdenka, 25. 11. 2009 18:56)

Dobrý den. Konzervu v žádném případě.
Začínám přikrmovat mezi 3. a 4. týdnem.
Pribiňáčka ohřeju na tělesnou teplotu a smíchám se škrábaným, kvalitním hovězím masem.2/3 masa a 1/3 pribiňáka.Mám malé plastové lžičky a před kojením každému dám jednu lžičku do tlamičky. Moc jim to chutná, mlaskají.Zpočátku jednou denně a postupně přidávám. Nakonec rozdělám celého pribiňáka s hovězím a oni ho zbaští výše uvedeným způsobem. Nebo jim chutná krupicová kaše uvařená z TATRY, krupičky a oslazená glukopurem. Tak asi za týden už jen nabízím plnou lžičku a oni sami vylizují obsah.Vše je kašovité. Když už se dostanu ke krmení z misky, postupně obsah dělám hrudkovitější. TATRA plus třeba nadrobený trojhránek , nastruhaný tvrdý sýr třeba s pribiňákem. Ten používám hodně. Pozor na tučné. Libové masíčko nadrobno nasekané s vývarem, postupně přidávat rozmačkané přílohy. Někdo krmí jen granulema, dává dost peněz, aby byly opravdu dělané z masa atd., ale dát
maso, zpočátku TATRU, žloutky, sýry, no co může být lepší. Nechávám si z vrhu holčičku a ještě mám jednoho kluka a musím říci, že jsou moc pěkní.Nelituji, že jsem zvolila trochu náročnější výživu. Jsou pěkní. Figurky mají takové pevné, žádní chcípáci.Kluk je drobný, ale pěkně stavěný.S velkou chutí k jídlu, protože mu chutná. Granule mají stále v misce, občas vidím, že si zobnou.Jo jestli má vaše fenka dost mléka, tak jen zkuste toho pribiňáčka s hovězím.Když vysávají, tak to by si až dali i něco víc nežli mlíčko, ale nenuťte je. Přikrmovat by stačilo až od 4. týdne. Zdravím Zdenka


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29

následující »