Jdi na obsah Jdi na menu
 


Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zdence

(Leńka, 16. 11. 2009 8:31)

Dobrý den já mám ted štěnátka také v porodní bedýnce,ale už z ní občas vylezou.Když dáte kolem bedýnky ohrádku tak fenka je tam s nima,nebo má udělaný nějaký únokový východ aby tam nemusela být stále s nima.Belinka je zvyklá pohybovat se po celém domě.Děkuji

Lence

(Zdenka, 15. 11. 2009 18:35)

Dobrý den.Malá štěňátka mám v porodní bedně, když z ní vylézají, tak porodní bedna je v ohrádce.Když ta je malá, tak mají k dispozici pokoj a dnes už bydlí skoro všude.
Zdravím Zdenka

Zdence

(Lenka, 15. 11. 2009 13:15)

Dobrý den,chci se zeptat,jak to děláte se štěnátkama když začnou běhat,máte na ně nějakou ohrádku nebo vám běhají po celém bytě?Belinka je zvyklá v obýváku,tak nevím mám strach je nechat běhat po bytě.Nemyslím kůli loužičkám ale mohou rozkosat nějaký kabel atd.

Zdence

(Lenka, 11. 11. 2009 17:38)

Abych řekla pravdu tak tomu letáčku od tý pasty moc nerozumím,ale zeptám se veterináře.Štěnátka rostou,mám z nich obrovskou radost.

Lence

(Zdenka, 11. 11. 2009 17:20)

Dobrý den. Dávala jsem štěňatům pastu stejného názvu a jeden dílek jsem rozdělila pro 4 štěňata.Ale dávkování je určitě napsáno na příbalovém letáku a jestli tomu nerozumíte, tak musíte jít znova na vetrinu.Nevím, zda se nevyrábí tato pasta v různých koncentracích léčebné látky. Každý lék má jiné dávkování a dávkování vám musí říci veterinář a né já.Určitě bude stačit, když tam jen zavoláte.
Zdravím Zdenka

Zdence

(Lenka, 11. 11. 2009 5:48)

Ctěla jsem se zeptat,koupila jsem pastu na odčervení Banminth,kolik ty pasty mám dát štěnátkům,odčervovat je budu příští úterý.A jak jim to mám dát ?Děkuji.

Radce

(Zdenka, 9. 11. 2009 13:40)

Dobrý den, myslím, že vám k tomu víc nenapíši, nežli jsem už napsala.Musíte se zeptat veterináře.Opravdu se říká, že musí mít štěňata, jinak hrozí rakovina,ale opravdu to nemohu zodpovědně potvrdit. Znám fenu, která neměla štěňata a rakovinu dělohy dostala,jestli jí to postihlo protože ta štěňátka neměla opravdu nevím. Třeba by jí dostala i kdyby ta štěňátka měla. Snad veterináři mají nějakou statistiku. Zdravím Zdenka

Zdence

(Lenka, 9. 11. 2009 13:34)

Fenka nijak neřve,asi ji stačí tedy co má,opravdu se ji snažím přendavat,ale ti kluci dost zlobí,jak můžou tak ji odstrčí.no jo prostě chlapi,jinak jsou to krasný a roztomilý štěnátka.Děkuji za info a rady.

štěnata

(Radka, 9. 11. 2009 13:10)

omlouvám se ale moc jste mi neodpověděla na otázku. vím a četla jsem že jste radila pani se štěnátkama tak se nezlobte a ptám se znovu.a té pani moc gratuluji k úspěchu at se štěnata mají k světu. Ptám se jestli fenky musí mít alespon jednou štěnata aby byla zdravá, nebo když je mít nebude tak hrozí rakoviny nebo nádory? děkuji za odpověd

štěnata

(Radka, 9. 11. 2009 13:10)

omlouvám se ale moc jste mi neodpověděla na otázku. vím a četla jsem že jste radila pani se štěnátkama tak se nezlobte a ptám se znovu.a té pani moc gratuluji k úspěchu at se štěnata mají k světu. Ptám se jestli fenky musí mít alespon jednou štěnata aby byla zdravá, nebo když je mít nebude tak hrozí rakoviny nebo nádory? děkuji za odpověd

Lence

(Zdenka, 9. 11. 2009 12:29)

Dobrý den. Myslím, že to na budoucí velikost nemá význam. Je daná geneticky.
Jen aby fenka dostala co potřebuje, aby nebyla stále u těch málo mlíčných struků.Ale jestli neřve, má plné bříško, tak jí stačí co má.
Zdravím Zdenka

Zdence

(Lenka, 9. 11. 2009 12:13)

Je to přesně tak,fenku stále přendavám k zadním cecíkům,ale ti klucí ji stále vytlačují,klečím u nich celý dny,kolena mě bolí a co se narodili,tak nespím áni v ložnici ale s nima,abych u nich byla kdyby něco.Ale jak mám zabránit těm klukům,aby tolik nepili,když přibívají na váze víc než mají.Může to v dospělůosti ovlivnit jejich postavu a velikost?

Lence

(Zdenka, 8. 11. 2009 22:10)

Dobrý den. Štěňátka se musí každý den ve stejnou dobu vážit, aby byla kontrola jejich přírůstků. Fenku musíte přikládat k poslednímu páru cecíků mezi zadníma nožičkama. Ty jsou nejmléčnější. Prostě toho, kdo tam bude pít přendejte k jinému cecíku a holčičku tam přiložte místo něj. Je potřeba to i hlídat, protože se jí budou ti silnější snažit odstrčit a zabrat její místo.To funění trvá tak 7-10 dní.Ale je potřeba jí stále hlídat, aby to nebyl příznak odvápnění. Ale jak jsem vám už psala, přidala by se k tomu křeč, třes....
Zdravím Zdenka

dotaz

(Lenka, 8. 11. 2009 21:46)

Dobrý den,ještě jsem se chtěla zeptat jak dlouho trvá to zrychlené dýchání,Belinka porodila v úterý,ale několikrát denně ji to chytne a taky strašně moc pije,ale to je asi normální.Chut k jídlu má,řekla bych ,že sní toho dost,teplotu nemá.Prckové rostou jako z vody,jen ta jediná fenečka je skoro poloviční než kluci.Oni ji vždy vytlačí,nemá to s nima vůbec lehký.

Ivě

(Zdenka, 8. 11. 2009 14:26)

Dobrý den , nic se neděje.Fanda hárala až v 11 mměsících.Počkala bych do 12 - 13 měsíců a pak bych se šla poradit s veterinářem.
Zdravím Zdenka

Hárání

(Iva, 8. 11. 2009 13:05)

Dobrý den,mám 10 měsíční fenečku a ještě nehárala,jinak je v pohodě.
Je to v pořádku?

Kontrola

(Lenka, 6. 11. 2009 16:12)

Tak jsme byli u veterináře a prckové i Belinka jsou v pořádku,paspárkek měl jen jeden pejsek a to jen na jedné nožičce.Jinak jsem pro fenku koupila tablety vitaminové s kalciem.Sám veterinář o tom začal hned mluvit když viděl kolik je štěnátek přidal také nějaké rady a jsme domluveni na další kontrole.

Paní Korecké

(Lenka, 6. 11. 2009 10:01)

Moc děkuji za každou radu,štěnátka mám poprvé tak jsem z toho trochu vyjevená,ale porod proběhl v pořádku,dnes zajedu i se štěnátky k veterináři.Té paní na tu výživu určitě zavolám.

Zdence

(Lenka, 6. 11. 2009 9:59)

Moc děkuju za radu,hned jsem se objednala u veterináře,jedu tam se všemi hned dnes v 11.30 tak pak napíšu jak vyšetření dopadlo.Fenka se čistí dost,vidím to na plence kterou má pod sebou.Taky nechce moc granulky i když před porodem je milovala,tak jí vařím rýři,s granulkama to smíchám a trošku zaleju čistým vývyrem tak to ji pak chutná.Určizě si koupím to kalcium,Děkuji a ozvu se.

Lence

(Zdenka, 6. 11. 2009 8:16)

Dobrý den, moc se omlouvám, že jsem včera nenapsala, ale přijela jsem domů pozdě a už jsem na net nešla.Paní Korecká má pravdu.Po porodu je kontrola u veterináře nutná.Chodím tam i se štěňátky. Prohlídne vám je, odstraní třeba paspárky a fenka se musí prohlídnout v každém případě. s těma štěňatama tedy opatrně, aby nenastydla.Jestli je nemůžete převézt v teple a jeví se v pořádku, tak je radši nechte doma.A ten vápník je naprosto nezbytný.Abych řekla pravdu, ani mě nenapadlo, že nepůjdete po porodu k veterináři na kontrolu. Jo a ještě maminu pořádně krmte, jestli málo papá granulky, tak navařte. Já jí tentokrát tedy jen vařila, granule nechtěla.Hodně masa s rýží, těstovinama,zeleninou, pribiňáky, tvaroh se žloutky, pít dávám kromě vody štěněčí mléko, každý den vypila celkem velkou misku, Calcium citrát, a olej z lososa.Nechala jsem si z Německa přivézt Calcium Frubiase, které je špičkové.Častěji fenku omývat, čistí se.Udržovat v bedýnce čistotu a teplo.Elekrickou dečku dát tak na půlku bedýnky, aby fenka na ní nemusela ležet.Dále jí musíte stále sledovat. Kdyby se začala třást, ztrácela rovnováhu,upadla do bezvědomí, okamžitě letět k veterináři. Píchne jí kalciovku a bude to dobré. Nastudujte si na netu EKLAMPSII. Ale neděste se, mě Fanda funí tak týden po porodu. Zřejmě to je stresem, ale to neznamená, že to podceníte Zdravím Zdenka


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29

následující »