Jdi na obsah Jdi na menu
 


Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

štěňátko po rodičích s PP

(Lucka, 1. 7. 2013 23:57)

Dobrý den paní Zdeničko. Můžete mi prosím Vás poradit? Budu si kupovat štěňátko z chovatelské stanice. Oba rodiče štěňátka jsou uchovněný a mají PP. Ale co mě zaráží je to, že oboum rodičům( jde o dospělé psi) štěňátka chybí zuby. Matce 2 zuby a otci taky 2 zuby. Nechápu jak komise můžete takové pejsky uchovnit ale to není moje starost. Prostě jsou uchovněný a tak to prostě je. Chci se zeptat jestli když matce a otci štěňátka chybějí zuby tak to pravděpodobně bude problém pak i u štěňátka. Nerada bych abych s ním pak chodila po veterináři s problémy se zuby a ústní dutinou a proto zvažuji zda-li si vůbec štěňátko po takovýchto i když papírových rodičích vůbec koupit. A další věc je ta, že když si štěňátko koupím tak samozřejmě dostanu kopii kupní smlouvy (chovatelka mi poslala jak bude smlouva vypadat a co v ní bude uvedeno) ve které chovatelka neodpovídá za skryté vady štěňátka a to takové že mi budou chybět některé trvalé zuby a jednoho nebo obě varlátka a ani neodpovídá za nedostatky ve vzrůstu. Nevím jestli takto má vůbec kupní smlouva vypadat. Zříká se zodpovědnosti v podstatě všeho za co by měla alespoň si myslím odpovídat. Já se ani nedivím, že si někteří lidé kupují štěňátko bez papírů když za vady štěňátka s PP chovatel nezodpovídá. Možná je to špatná chovatelka a proto by mě zajímal Váš názor. Co byste dělala na mém místě Vy? Vím, že se Vám asi moc nebude chtít číst a odpovídat na tak dlouhý článek ale budu moc ráda když to uděláte. Moc mi tím pomůžete. Předem moc děkuji. S pozdravem Lucka

Re: štěňátko po rodičích s PP

(Zdenka, 2. 7. 2013 9:40)

Dobrý den.
Bonitací projde jedinec, který splňuje předem udaná kritéria. Kdybyste si prohlédla bonitační kartu jorka, zjistíte, že zuby mohou chybět, je zde udaný počet i přesně který chybět může a který ne. Např chybějící řezák, nebo špičák je vada vyřazující. Psa s rodokmenem si koupí ten, kdo chce mít záruku, že kupuje určité plemeno. Bezpapíráci jsou u mne kříženci a dokažte, že to není pravda. Záruku zdraví nedá nikdo, nezaručí to ano rodokmen. Jen je předpoklad, že bude štěně zdravé, protože chovatelé chovají na zdravých jedincích. Chovná fena, nebo pes je finančně náročná a nikdo nebude investovat do nemocného zvířete.
Při koupi si zkontrolujete skus, počet řezáků a špičáků, u kluků varlátka a to je vše, co se dá zkontrolovat. Přece byste nechtěla, aby chovatel zaručil, že druhé zuby vyrostou ve správném počtu atd.
Potom si kupte štěně po přezubení, zde vidíte už velikost, barvu, počet zubů atd.
Já jsem zodpovědná za stav štěněte v době prodeje, za jeho viditelné vady, na které bych měla kupujícího upozornit. ale v žádném případě nejsem zodpovědná za další vývoj psa.Pouze jsem k dobrému vývoji poskytla veškeré předpoklady. Uchovnění, zdraví předci. U bezpapíráků nevíte, zda děda nebyl jezevčík.

Veterinář

(Ilona, 1. 7. 2013 19:00)

Dobrý večer,paní Zdenko.Blahopřeji k narození štěňátek.Ještě jednou bych ráda poděkovala za doporučení veterináře a zároveň se omluvila za to večerní volání.Je to ten samý vet.,ke kterému jsem před 14.lety chodila s naší Nelinkou,než se klinika zrušila.Velice si vážím lidí jako jste vy,kteří jsou ochotni pomoci. S pozdravem Aronová

Prosba o radu

(Ela, 1. 7. 2013 13:58)

Dobrý den. Prosím vás, nevíte mi poradit kolik asi bude vážit fenečka v dospělosti když se narodila 8.6. a teď váží 60 dkg? Předem moc děkuji za radu. Přeji krásný den. Ela- mym@seznam.cz

Re: Prosba o radu

(Zdenka, 1. 7. 2013 14:31)

Dobrý den, váha se nedá přesně určit, štěně je ještě moc malé. Ale za ideální váhu v 8 týdnech se považuje 1 kg a ve 3 měsících 1,50 kg, s předpokladem, že váha bude okolo 2,50.Ale některé štěně se rozeběhne a najednou se váha zastaví... Spíše to vypadá, že bude malé a to není nic dobrého.

Zdravím Kudrnová

Granule

(Jana, 27. 4. 2013 12:25)

Hezký den, paní Zdenko.
Původně jsem chtěla koupit jorkymu granulky royal cannin ale v mnoha diskuzích se dočítám, že obsahují chemikálie a rakovinotvorné látky. Hodně jsou vychvalované granule Brit care. Uvažuju o jejich koupi jenže nejsou určené pro jorkšírské teriéry. Mám obavy, že když budu jorkyho krmit granulemi který nejsou vyloženě určený pro jorkšíry tak mi z jorka může vyrůst ledascos jen ne jork.

Re: Granule

(Zdenka, 28. 4. 2013 18:28)

Dobrý den.
Krmila jsem Royal Canin a teď zkouším Grand Vital. Obraďte se na chovatelku, kde jste štěně koupila, jistě vám doporučéí krmivo, které má vyzkoušené.

zdravím Zdenka

Re: Re: Granule

(Jana, 29. 4. 2013 16:01)

Chovatelka krmí právě že RC ale mě se zdá RC předražený a navíc složením je na úrovni granul chappi za 20 korun. Je to samá obilovina a málo masa. Přijde mi to spíš jako šrot. Takže bych koupila ten orijen i když obsahuje 40% bílkovin ale to jorkšírovi ublížit nemůže. Nevíte prosím Vás kdo by mi dokázal odpovědět na otázku jestli když budu jorkyho krmit granulemi který nejsou vyloženě určený pro jorkšíry tak mi z jorka může vyrůst ledascos jen ne jork? Plno chovatelů prodává psi draze ale nikdo není schopen odpovědět na mou otázku.

Re: Re: Re: Granule

(Ivana, 12. 6. 2013 18:06)

Co mám vyzkoušeno dobrý je pro štěně Chicoppe mini puppy a Fitmin puppy.Pro dospělé buď pokračovat třeba Chicoppe adult mini nebo fitmin mini

Re: Granule

(Zdenka, 29. 4. 2013 18:43)

Dobrý den.

Z vašeho štěňátka může vyrůst ledacos jen né jork, pokud máte štěně bez PP.Granule volte v superpremivé kvalitě, určené věku štěněte a pokud možno pro malé rasy, aby byly přiměřeně velké. Potom vaše štěně dostane vše co potřebuje ke zdárnému růstu a nezáleží na tom, jestli jsou granule určené spec.jorkům, nebo ne.

Zdravím Zdenka

Re: Re: Granule

(Jana, 30. 4. 2013 13:39)

Moc Vám děkuju za radu. Můžu krmit granulemi které jsou pro malá i střední plemena v jednom? Jen pro malá plemena granulky značky kterou bysem chtěla nemají.

Re: Re: Re: Granule

(ivana, 12. 6. 2013 18:07)

Určitě-a ještě je nesmysl,aby výběrem krmivo vyrostlo z jorkšíra bůhvíco :-)))

HANKA

(Zdence, 22. 2. 2010 10:24)

Děkuji vám za odpověd,na vaše miláčky jsem se koukala.Můj pejsek má také silnou kostru,je to ještě taková chlupatá černá koule.Granulky kupuji Proplan,budu mu dávat menší dávky ale píší tam třeba 4 krát děnně což se mi zdá moc.Je pravda,že dosti žebrá od každého kdo usedne ke stolu.Budu doufat že jeho růst půjde pomaleji,pochází z 5 štěnátek,při narození byl největší a taky asi největší zůstane,Pra rodiče byli též menšího vzrůstu.Měla jsem strach jestli ten jeho růst neovlivnuji krmením,ale jak píšete že je to genetické,tak snad se zastaví.Ale jstejně je to můj miláček.Děkuji.

Re: HANKA

(Ivana, 12. 6. 2013 18:03)

Miláček i tak že?kolikrát jsou povahově lepší velcí-malý může být jako mrně málo krmen a pak je nevrlý,uštěkaný,nervozní pes co chytne každej bacil.My co měli tak prvorozený byl jednou tak velký,zdravý jak řípa a pořád dobře naladěn:-)

kupní smlouva u jorků

(Lucka, 22. 4. 2013 9:23)

Dobrý den. Měla bych na Vás otázečku týkající se kupní smlouvy. Budeme si kupovat jorkšírka a paní nám řekla, že bude mít kupní smlouvu a že ji samozřejmě sepíšeme. Je to možné nebo by už kupní smlouva měla být sepsána? Děkuju za Váš čas i odpověď. S pozdravem L.

Re: kupní smlouva u jorků

(Zdenka, 22. 4. 2013 18:46)

Dobrý den.
Vašemu dotazu nerozumím. Kupní smlouva se sepisuje při prodeji.Spolu se štěnětem so odnesete i smlouvu.

Zdravím Zdenka

Re: Re: kupní smlouva u jorků

(Lucka, 22. 4. 2013 21:49)

Paní nám řekla, že kupní smlovu společně sepíšeme až si budeme štěňátko vyzvedávat. A mě by zajímalo jestli to je normální postup nebo by už měla být smlouva sepsaná a připravená.

Re: Re: Re: kupní smlouva u jorků

(Zdenka, 23. 4. 2013 7:11)

Dobrý den.
Kupní smlouvu si odnášíte společně se štěnětem a je úplně jedno, jestli ji má chovatelka předpřipravenou, nebo jestli jí sepíšete, až si pro štěně přijdete.Určitě neexistuje nic, co by nutilo prodávajícího mít připravenou smlouvu před prodejem.

Zdravím Zdenka

Re: kupní smlouva u jorků

(Ivana, 12. 6. 2013 17:54)

Mám pejska s PP a smlouvu nemám vůbec,je to uplně jedno,ale rozhodně není nikde psáno,že by měla být předpřipravená-Vy asi máte na mysli,že je nějaká jedna mlouva,ale to ne,každý chovatel si ji píše sám a některý ani nepíše.Kolikrát ji chce on ,aby se chránil spíše proti novému majiteli(dobře živit,veterina apod),aby jste neměla dojem,že je to jednostranné.Ivana

první ostříhání

(ivana, 12. 6. 2013 17:47)

prosím nevíte z jakého důvodu se štěně má stříhat až v 6-ti měs.?psala mi paní že ostříhala 3měsíčního,tak nevím co tím pokazila-děkuji Iv.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29

následující »