Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky naší psí rodinky 2010

2. 1. 2010

 

14.12.2010

V naší smečce není zatím nic nového. Bí se chystá zřejmě hárat. Odhaduji to podle projevů ostatních holek. Stále se hašteří s Pepčou o cokoliv.. Bí vystrkuje růžky a občas jí dá  najevo, že je ve smečce nad ní.Pepča tedy ustoupí, chvíli čučí jako bulíček, ale za chvíli jí bez problémů sebere z tlamičky hračku o kterou se hádaly.A začne závod po bytě, provázeným řevem Bibi.Fanynku není moc vidět. Její bejvák ve skříni jí poskytuje dostatek klidu a tak vychází se jen občas pomazlit a samozřejmě najíst.Ta tedy prospí celý den. Rozhodí jí jen když jsou ty dvě hašteřilky moc hlučné a hlavně řvou blízko její skříně.. Vylítne ze skříně, seřve je a zase zmizí..

2.12.2010

O víkendu, jsem s Bí jela do Německa, kde se v Annabergu konala klubová výstava CYT klubu. V Čechách ještě sníh nebyl, sobota byla i slunečná, ale v Německu už bylo opravdu vánočně. Všude bílo, městečka krásně  vánočně vyzdobená.Mám ráda vánoční atmosféru. V sobotu posuzovala paní Bláha z Rakouska, Bí získala V1, JCAC, jugendsieger CYT.Paní rozhodčí je velmi milá, usměvavá paní. V neděli se mně už moc na výstavu nechtělo, protože v sobotu Bí dostala třetí JCAC, takže splnila podmínky pro titul junior šampion Německa. Ale už jsem měla cestu domluvenou a tak jsme se s Bí vydaly na cestu znova. V neděli posuzoval slovinský rozhodčí pan Spoljaric. Vypadal velmi přísně, žádný úsměv.Bí opět získala V1,JCAC, jugensieger CYT. Ovšem to co následovalo.... V jak já říkám bobování, což  je boj o získání titulu BOB, kdy do kruhu jde nejlepší  mladá fena, nejlepší mladý pes a dospělá fena a pes  , kteří získali CAC. Tak Bí titul BOB /vítěz plemene/ dostala.. Myslela jsem, že jsem se přeslechla, protože  udělení tohoto titulu mladé feně není moc obvyklé.Mám obrovskou radost. Z výstavy jsme nejeli hned domů, ale v Annabegu začaly vánoční trhy. Tedy všude čisto, stánky upravené..hezké, ovšem nesmíte mít hlad, což já měla. Váhala jsem u stánku s houskama naplněnýma syrovýma rybama. Nakonec jsem se rozhodla pro placku, která vypadala jako bramborák. Pám  stojící přede mnou, si ho dal. Posypal  hodně cukrem, na tácek mu byla přidaná hořčice s kyselým zelím. Takže, když se mně prodavačka zeptala, jestli budu také chtít hořčici, málem mě kleplo. Dala jsem si placku samotnou. Opravdu to byl základ našeho dobrého  bramboráku, ovšem bez majoránky, soli a česneku. Ale i přes to, byly oba výlety moc hezké.

31.10.2010

V psí rodince je zatím vše beze změn. Fanda nebyla nakrytá, takže štěňátka opravdu budou až příští rok,Pepča  drží svou alergii ve snesitelné míře. Vůbec tento rok její alergie byla celkem zvládnutelná.. Občas se sice trochu zhoršila, ale celkem bez problémů se zase vrátila  zpět na původní úroveň. S Bí se stále dobýváme výstavní kolbiště.Včera jsme se vydaly do Hannovru / Německo/ na Mezinárodní výstavu psů.Cestování na delší trasy nám obou  děla problémy, protože jsme obě spavé a Bí ještě k tomu nechce spát v autě. Posuzoval německý rozhodčí pan Roman Alraun.V kruhu nás bylo 6, fenky skoro stejně staré. Bibi tedy šlapala, tak jako v poslední době dělá,  naprosto perfektně.Získala V1, JCAC, J.CH. VDH, club jugendsieger CYT.Je to její již druhý německý JCAC a tak snad dodělá i německého junioršampiona. Domů jme dorazily v půlnoci. Opět se vrhla na dveře a zuřivě na nich hrabala ve snaze se dostat dovnitř dříve, nežli já s klíčema.Je mně jí vždycky líto, když vidím, jak je zklamaná,  když doma nikdo není.Na výstavišti jsem nakoupila nové chlupaté pískající hračky, aby i ostatní holky měly něco z mé radosti.Myslím, že toto ocení hlavně Pepča. S Bí se stále honí a hádají o cokoliv.. U Pepči jsou tedy velmi ceněny nové hračky.

27.9.2010

Tak Fanda začala konečně hárat. Tento rok se štěňátky vynecháme.Mrška hárá po 8 měsících a tak se nám vrh na příští rok krapítko posunuje.Jako každý víkend  je s Pepčou na chalupě. My jsme se s Bí vydaly na cesty. V sobotu se v rakouském Tullnu konala mezinárodní a v neděli klubová výstava.Měla jsem obavy z Bí, protože v autě nespí a na výstavě je unavená. Výstaviště v Tullnu je celkem pěkné, dost rozsáhlé a plné obchodníků.Parkoviště je velké a v přírodě. to se mně líbilo, ale v sobotu, když lilo jako z konve a já se bořila v bahýnku, mé nadšení opadlo.Halu a kruh jsme se zbývající osádkou auta našli rychle. Posuzoval Dr.Wilfried Peper/D/.Posuzování trvalo dlouho. Byl dost pečlivý a často něco výrazně vytýkal. V kruhu nás bylo 6. První fenu vyhodil hned při chůzi v kruhu. Nechtěla chodit .Bí získala V1, Jugendbester.Měla jsem obrovskou radost.Byla s námi také Anastasia , což je fenka z naší CHS. Ta získaka V1, CACA CACIB.

Druhý den odjezd z Prahy byl dost hnusný, protože lilo jako z konve.Bí se nevyvenčila a předpověď zlepšení neslibovala. Parkoviště v Tullnu bylo rozmáčené. Když se Bí podařilo vyvenčit, byla promočená.Stále lilo.Vystavovalo se ve stejné hale u kruhu jako předešlý den.Posuzovala paní Ingrid Ahold / A/. Stejně jako předešlý den jsme přišly na řadu až v odpoledních hodinách. Bí opět zístakala V1, Jugendbester.Je to její třetí návštěva Rakouska a též třetí výtězství. Tím splnila podmínky pro titul Junir šampion Rakouska .  

19.9.2010

Dnes v Dolních Počernicích byla bonitace YTKCHaP.  Chtěla jsem původně pouze doprovodit bráchu Bí, jehož panička už chce ostříhat a tak s bonitací pospíchá.Nakonec jsem se rozhodla, že Bí zbonituji také. Od 19.9.2010 je Bí uchovněná s velmi, velmi pěknou bonitační kartou. Posuzovala paní Hodová, která je známámá svou přísností a o to víc jsem spokojenější. Moc se jí Bibi líbila.

14.9.2010

Krásný víkend 11. a 12. holky užily na chalupě. Bí se zde baví tím, že projde přikryté pískoviště pro naší Viktorku, které je plné vody. Takže má mokré i břicho, natáčky se dají ždímat. Potom se vrhne na hromadu písku a lítá až na její vršek a klouže se zpět dolů.Natáčky na prdelce musím měnit, protože je má prodřené. Fanynka hlídá celou zahradu, což při výměře 2500m2 má co dělat. Jen Pepča byla divná, začala špatně dýchat, chvílema chroptěla, žádná aktivita. V pondělí jsem s ní běžela k vetovi a tam jí byl zjštěn Psinkový kašel a dostala antibiotika.Vzhledem k tomu, že má oslabenou imunitu tuto nemoc má jen ona. Jinak je prý hodně nakažlivá.

4.9.2010

V Mladé Boleslavi se dnes konala klubová výstava 1.CZ YTC.Na klubových výstavách je příjemné, že je začátek posunut a tak si můžeme trochu přispat. I Mladá Boleslav  je celkem blízko a tak jsme s Bí dorazily odpočinuté a v dobré náladě. Vystavovali se zde pouze Bostoni a Jorci a tak bylo všude plno místa.Ačkoli na nás přišla řada až odpoledne, šmudla se opravdu snažila a získala V1 CAJC.Moc hezky se předvedla.

Ostatní zbytek smečky je opět na chalupě. Pepča se začíná potýkat s alergii a Fanda se nacpala minulý týden čímsi a několik dní jí bylo špatně. Na víc je trochu přistydlá,  obávám se, že po víkendu na chalupě se jí to zhorší.Už se na ně těším. O takové přivítání, jakého se mně dostane až přijedou jsou lidé bez psů ochuzeni.

1.8.2010

Dnes jsem se s holkama vrátila z týdenní dovolené.Byly jsme na chalupě. Počasí se vyvedlo a myslím, že byly holky moc spokojené. Celý den řádily venku. Fotky jsou ve fotogalerii, ve společných fotografiích.                                                                                                                           19.7.2010

Rozhodla jsem se, že Fandu ostříhám. Po štěňatech má opravdu srst špatnou. Strašně se jí cuchá, kvalita se změnila.

Tak jsem vzala strojek, postavila jí na podložku a dala se do práce. Kupodivu se vůbec nebránila, stála nehnutě. Popravdě jsem čekala odpor. Výsledek najdete  ve fotogalerii, Janett Greka Nova, ostříhaná Fanda. Budu musek ještě udělat drobné úpravy, ale líbí se mi.

8.7.2010

 

V neděli 27.6.jsem se vydala s Bibi do Rakouska, na klubovou výstavu terierů, která se konala v městečku Gross-Enzersdorf. Vzhledem k tomu, že cesta měla trvat okolo 4 hodin a po zkušenostech s delším cestováním jsem zvolila následující taktiku. V půl 9 večer jsem zatáhla v bytě žaluzie a ulehla do postele, což je pro Bibi  pokyn jít spát. Já sice neusla ale ona ano. Ráno jsme vstávaly ve 3/4 na 3. Pro mne tedy šílená hodina. Ve 3/4 na 4 jme měli sraz s dalšími účastníky zájezdu.  Na místo jsme dorazili podle předpokladu okolo 8 hodiny. Samozřejmě jako vždy se jorci vystavovali jako poslední. Oblafnutí Bibi se mně vyplatilo. Po poledni byla stále čerstvá. Výstava se koná u moc hezkého hotýlku, venku, trávníček je posekán na kraťounko. Opravdu nádhera. Bibi si krátila čas pobíháním a  aportováním. Do kruhu jsme se dostali opravdu až odpoledne. Bí se vystavovala v třídě mladých, celkem 4 fenky. Opravdu jí musím pochválit. Bylo celkem úmorné teplo. Předpisově stála v postoji a moc hezky chodila,  vypadala, že jí to moc baví a předváděla se.

Získala V1 Jungendbester. Je to její první čekatelství na junior šampiona.Měla jsem velkou radost. I ostaní fenky byly pěkné.

Druhý den jsme spolu odjely na chalupu, kde na nás čekaly Fanda s Pepčou. Strávily jsme tam společně týden a myslím, že holky byly spokojené.Po příjezdu domu všechny někam zalezly a chrněly. Však to byl pro ně náročný týden, Žádné lenošení. Bí s Fandou si našly novou zábavu. Honí myšky po zahradě. Zatím ještě žádnou neulovily, tedy nepřinesly domů.

Číhají u narovnaného dřeva a jak vypochoduje myška, obě se za ní pustí, nadbíhají jí a snaží jí ulovit. No a Pepča ta celý den nosí mičudku a jak se někde zastavíte, už jí máte u položenou u nohou. Tak ta má nejradši čerstvé návštěvy, které alespoň hodinku házejí a házejí balonek.

 14.6.2010

Další víkend jsme s Bibi opět věnovaly výstavě. Zbytek smečky se odsunul  na chalupu a my s Bibčou poprvé jely za hranice. V Erfurtu se konala národní a mezinárodní výstava psů. Vzhledem k věku Bibi jsem nepočítala s umístěním s pořadím. Navíc je buchtička v pubertě a  nechce chodit v kruhu. Již mě několikrát vypekla, na výstavu byla celkem dlouhá cesta  a tak jsem se obávala, že si zase zastávkuje. Ráda by si totiž schrupla a né čučela na kleci, nežli jí upravím. Bohužel v sobotu se mé obavy potvrdily.Přišly jsme na řadu až okolo půl 3 odpoledne a to už byla naprosto vláčná. Odmítala se jít i proběhnout. Tloukla špačky v sedě. Postoj zvládla hezky, ale odmítla jít a tak sice posudek dostala moc hezký,ale to bylo vše. V neděli se vystavovalo už od 10  hodin a tak vše vypadalo nadějněji. Sice neběhala tak hezky, jak to umí, ale alespoň jsem jí nemusela táhnout.Pani rozhodčí byla velmi pečlivá a tak předvedení na stole bylo celkem dlouhé, ale zvládla vše bez trucování.Fenek bylo 5 a hodnocení Výborná 3 mně udělalo opravdu radost, protože Bibi byla zase mezi nejmladšíma.Posudek dostala naprosto bezchybný, nádherný. Setkání všech holek bylo zase hrozně radostné. Mám vždycky dojem, že se neviděly snad týden. Lítají po bytě jako praštěné.Dnes jsem je po vyvenčení a jídle už neviděla. On i víkend na chalupě je vyčepávající.Uhlídat 3000 m2 je makačka.

6.6.2010

Po deštivém týdnu byla předpověď na víkend slunečná.Moc se mi to hodilo, protože jsem měla v plánu potrénovat s Bibi na Národní výstavě psů v Klatovech.Ráno jsme si trochu přivstaly, abych nemusela hledat místo na parkování. A to byl tedy moc dobrý nápad, protože hodinu po našem příjezdu, bylo parkoviště narvané a před výstavištěm stály davy lidí.Rozhodčí, paní Hrabákové šlo posuzování pěkně od ruky.Ačkoliv před námi posuzovala ještě jinou rasu, ve 13 hodin jsem už balila. Bibi už celkem pěkně chodí, jen s postojem začíná zlobit. Získala známku výborná, s moc pěkným posudkem : Fena s velmi pěkně modelovanou hlavou, výborného výrazu, výborná kostra, správný rámec, rovný hřbet, kvalita a délka srti odpovídá věku.

Zbytek smečky je jako každý víkend s páníčkem na chalupě. Pepinka dostala nového pískálka doposud se jí nepodařilo vyoperovat z něj píšťalku.Hodiny  s pískajícím gumákem za páníčkem běhá a chce aportovat.Prý jí musel být dnes odebrán, protože lítá jako blázen, funí  tak, že páníček se bál, aby to s ní neseklo.

 29.5.2010

ObrazekBibinka se dostala do třídy mladých.Věková hranice je od 9 měsíců do 18 měsíců.Klubová výstava  I.CZ Yorksire terrier club se dnes konala v Lysé nad Labem, kde posuzovala paní Ubrová. Fenek s Bibinkou bylo 14. Bibča byla jedna z nejmladších. Dostala výbornou , nádherný posudek a pochvalu. Zatím se ještě nemůže moc srovnávat  s fenkama o pár měsíců starších, ale  paní Ubrová jí ohodnotila jako velmi perspektivní.

Obě starší holky loví na chalupě kočky.Pepču začíná opět trápit alergie. Snad letošní rok nebude pro ní tak špatný, jako loňský. Je alergická i na plýsně a těch bude asi v letošním vlhkém počasí dost.Je potřeba jí neustále kontrolovat stav srsti a kůže a nenechat žádnou vyrážku rozjet po celém tělě.

Prdelka malá,  ta už toho zkusila.Bibi je pro ní dárek. Neustále se spolu prohání a hrají, hádají o žvýkačky a balónky. S Fandou moc zábavy neužila, protože je její  koníček spaní.

Obrazek24.4.2010

Holky odjely  s páníčkem na chalupu a já s Bibčou jela do Českých Budějovic na mezinárodní výstavu psů. Bibi získala ve své třídě VN1. Po návratu   se vřítila  do bytu a hledala ostatní holky. Myslím, že jí chybí. Dostala za odměnu a na stesk cosi smradlavého, sušeného... Snad jí to potěšilo. Leží v pelíšku a žvýká jako o život.

 

Obrazek

5.4.2010

3.4. se  Bibi měla za úkol předvést na krajské výstavě v Mladé Boleslavi.Byl to tedy fofr. Ačkoliv jsme přijeli o hodinu dříve, tu hodinu na přípravu  jsme promrhali  čekáním na parkoviště.V 9 hodin jsme dorazili ke kruhu, rozhodčí se objevila chvíli po nás a to tedy byl fofr. Před námi bylo málo psů a ani jme se nestačili rozchodit a už jsme byli na řadě.Bibi dostala moc hezký posudek : Dobře stavěná fena s korektní hlavou, ucho a oko typické, dobrá čenichová partie, nůžky, dobrá kostra, správný postoj, dobrý pohyb. Hodnocená byla byla známkou VN 2. Nebyla moc ochotná nechat se osahat a prohlédnout skus.

Obě starší holky byly na chalupě a Bibi. když tam byla také  vypuštěna, byla štěstím bez sebe. Byla tam jen jako malé štěně a zapomněla na obrovskou zahradu, kde může lítat do libosti. Kdykoliv jsem se podívala z okna co se venku děje, tak bylo vidět stále stejný obrázek. Pepina na zápraží se vyhřívala na sluníčku a Bibi s Fandou loví kočky a vše se kde zahýbalo. Koček mají sousedi dost a už asi zapomněly, že jsou u nás psi.Holky měly stále co honit, nebo řvát pod stromem, kam se kočička před nima schovala.

Dnes po příjezdu domů ani nevím, že nějaké psy mám. Všechny tři jsou někde zalezlé a spí.

21.3.2010

Dnes byla Bibi na své třetí výstavě.Byla ohodnocena známkou velmi nadějná.Dostala  moc pěkný posudek, který končil větou : Velmi dobře se ukazuje. Chůze na vodítku byla sice lepší nežli minule., přesto občas zapomněla, že je na výstavě a  snažila se změnit směr, sebrat dobrotu, co odpadle jinému štěňěti. Ale jinak byla úžasná. Trpělivě čekala až na ní přijde řada, dlouho stála v postoji, který už moc hezky zvládá.Vzhledem k jejímu temperamentu to byl opravdu výkon.Ale po příjezdu domů si vše vynahradila. Venku řádila jak šílená. Fany a Pepča, ačkoliv měly velkou radost, když se vřítila do bytu se jejího lítání odmítaly zúčastnit.Tak  zase  to vypadalo, že  se zbláznila.

 

 

11.3.2010

Angelina Fleur Chilly Keks je fenka z našeho vrhu A. Zatím dosáhla titulu Junior šampion 1.york-klubu a Junior šampionkou Rakouska. Panička jí říká Angie. Tak Angie se narodilo 20.3. 

  šest štěňátek. Více se dozvíte na www.infielacartagena.ic.cz

7.3.2010

Přidány fotky do fotogalerie Bibiane. Bibi 7 měsíců.

4.3.2010

Bibinka se začíná připravovat na své výstavy. Je stále temperamentnější.Dnes při odpolední procházce lítala v kruzích snad 20 minut. Kroužila po trávníku  úplně sama.Holky  nepřesvědčila a tak běhala stále do kola, vypadalo to, že se zbláznila. Výstavní postoj už zvládá celkem dobře, ale na vodítku je to stále problém. Je jak utržená z řetězu. Spíše by se hodila na chrtí závody. Je vysazená na velké psy. Rotvajler, boxer, doga, jak nějakého vidí, žene se k němu a kam dosáhne oblízá.Panáčkuje na zadních a snaží se doskočit mu do tlamy a oblíznout.Mám hrůzu, aby na ní nešlápli.

 

16.2.2010

Dnes nám paní Jirovská, majitelka Bowieho poslala jeho fotky / vrh B/.Fotky jsou přidány do fotoalba , rubrika odchovy. Měly by ještě nějaké dorazit a tak bude jeho rubrika plnější.

Včera Bibi vytrhl veterinář 2 mléčné špičáky. Moc jsem se o ní bála, tento zákrok se dělá v narkoze.Zoubky jsme dostali s sebou domů, protože jak říkal veterinář, to se hned tak nevidí. Měly kořen dlouhý 1.5 cm. Hned mně napadlo, že jí byly vtrženy špičáky druhé a v tu chvíli by se ve mně krve nedořezal. Doktora jsem svým zděšením dost pobavila. V tlamičce má tedy zuby druhé a vše je v pořádku.

Dost dojemné bylo přivítání holek. Bibi byla po příchodu domů  gumová.Občas zvedla hlavu., jinak bezvládně ležela. Holky jí očuchaly a běžely za náma do jejich pokoje. Fanda si vlezla k ní do pelíšku a Pepe čekala, až se uvolní místo. Byly u ní dost dlouho. Jsou na ní opravdu moc hodné. Spolu se servou o každou volovinu, ale Bibi může všechno.

 

 

6.2.2010

Bibča dnes byla na své druhé výstavě.Mezinárodní výstava  se konala v Brně a posuzovala paní Dolejší. Měla jsem trochu strach, že ranní vstávání bude chtít Bibi dohnat chrupkáním na výstavě a její rozmrzelost z běhání v kruhu bude na ní dost vidět. Ale dnes to bylo o mnoho lepší. Bibiana dostala Velmi nadějná 1.

Vítání holek po našem příjezdu bylo nekonečné.Vypadalo, že se neviděli tak týden.

21.1.2010

Do fotogalerie Bibiany je přidáno pár fotek, Bibi 5 měsíců.

Bibča se pěkně rozjedla. Vlastně všechny holky se nějak pustily do baštění. Bibi vyhrává.Obě starší jí dobrovolně přenechávají své misky, takže ztrácím přehled. Na požádání plním misky znova, ačkoliv  dostávají každá v jiné místnosti, uhlídám jen Pepču, která je po kastraci a vlivem léků při neuvěřitelné chuti. Dostává licht granule. Bohužel jak jí stopuji po bytě, aby nesnědla někomu jinému, občas nachytám u její misky Bibi, jak si šmakuje.Za chvíli štěká na Fandu, aby jí nechala svou porci.Nakonec zbaští obsah své misky.Také už je to pěkný pořez.Fanynka  pěkně přibrala na váze. Už je tak akorát a Pepča, ta je krapítko tlustější.Chtěla jsem jí nějak zhubnout, ale veterinářka říkala, že to prostě patří k její nemoci. Hlavně, že se nám celkem daří její nemoc držet na uzdě.

--------------------------------------------------------------

8.1.2010.

Dnes se Bibi zúčastnila své první výstavy, která se konala v Olomouci.Ráno jsme museli vstávat ve 3 hodiny  protože z Prahy do Olomouce  v zimě se sněhem , je cesta dost svízelná.Bibi před výstavou krapítko trénovala v kruhu a šlo jí to moc hezky.Bohužel před jorky se vystavovaly v našem kruhu ještě další dvě rasy a tak nežli na nás došla řada, byla Bibi dost nakrklá, že jí vytahuji z klece a vůbec na ní něco chci.Byla hodnocena známkou Velmi nadějná 3. Zbytek dne prospala. Ovšem příjezd domů byl naprosto opačný. Jak vystoupila z výtahu, vrhla se  na naše vchodové dveře, postavila se na zadní a snažila se za kvílení  proškrábat skrz dveře. Vítání s holkama bylo skoro nekonečné.Hlavně s Pepčou. Připadalo mně, že si jí stěžuje.

Výstavy se zúčastnila i Anastasia Viola Chilly Keks, která získala V1 CAC./ vrh A/

---------------------------------------------------------------

3.1.2010

Na vánoce se holky přestěhovaly na chalupu.Přidány fotky do fotoalba - Holky

Největší radost měla Bibi. Napadl sníh a tak lítala po zahradě jako pominutá. spolu s Fandou, která nenechá po zahradě projít kočku, sednout na zem ptáka. Bohužel málem naše dovolená dopadla špatně. Pod Fandou se prolomil led v jezírku. Měla velké štěstí, že jsem byla na blízku, jinak nevím....Nikdy na jezírka nechodí, možná, že v zápalu nějaké honičky s kočkou. Ještě, že jsem byla zrovna venku a slyšela žbluňknutí.

Pepču sníh nenadchl, protože je studený a mokrý. Ven jen z nutnosti a hned mazala domů , do tepla.

---------------------------------------------------------------