Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky naší psí rodinky 2015

21. 1. 2015

 

G350152.gif 

 

 

 

 

 

 

 

 

25.12.2015

Doma je už jen Pepíček. Velmi pěkně nabírá na váze. Bubu s Chutney si s ním hodně hrají, spí s ním v pelíšku. Je z něj pěkný čipera. Už se prohání po celém bytě, 5x denně dostává syrové maso, nebo vařené s rýží  a zeleninku. Občas piškotek.

Fanynku jsem viděla jen jednou si s ním hrát. Chutney s ním běhá po bytě, leží na zádech a nechá ho po sobě rajtovat i ho myje. Bubu se často připojí do jejich hry, jako by žárlila... Chutney odstrkuje. Pepík se u nás zabydlel...... zapojil se do smečky a už i čeká na odměnu společně s holkama,  Jen Fanda ho má na háku a on k ní moc nechodí. Asi dostal od ní ponaučení jak se chovat k babičce.

Ostatní štěňátka jsou již v nových domovech  zabydlená, Pepa se bude stěhovat za 14 dní.

 

14.12.2015

Štěňátka se o víkendu rozprchla do svých nových domovů. Dome zůstala jen Serafinka a Pepíček. Velké holky lenoší, Bubu už nabírá na váze. Konečně přestala kojit. Chce jít ke štěňatům jen když se podává něco dobrého.

9.12.2015

Včera večer jsem jela k doktoru Lázničkovi nechat prcky natetovat, naočkovat . Doktor je pečlivě prohlédl. Všichni jsou bez vady. Bubu stále kojí. Už moc mléka samozřejmě nemá, ale několikrát denně nechá ze s sebou cloumat. Celá smečka je  žravá.  Nejmenší pejsek, s pracovním jménem Pepíček už byl misky znevýhodněný. Divoši se vrhnou na misku, cpe se jeden přes druhého,  a snaží se naládovat do sebe co nejvíce. Tak jsem mu začala vařit a na jídlo ho odděluji od ostatních. Doma zůstane trochu déle, protože je opravdu maličký

S Chutney jsem  jela na víkend do rakouského Welsu. Konaly se zde dvě mezinárodní výstavy. Chutney si domu odvezla dva poháry a  2x V1, Jugendbester. Už v sobotu splnila podmínky pro udělení titulu  Junior šampion Rakouska.

 

2.12.2015

Přidala jsem do fotoalba VRH I, 49. den pár fotek. Lépe se mě nepodařilo štěňata vyfotit, protože jsou stále v pohybu.

29.11.2015

Včera jsem s Chutney byla na bonitaci 1. CZ klubu.

Bonitační kartu má samou 0. Tak jsem ráda, že to máme  už za sebou, protože s temperamentem Chutney .......

Špunty čeká další odčervení. Dnes ráno jsem je pustila z jejich pokoje do předsíně k nelibosti Fanynky, které se nastěhovali do pelechu. Ovšem Chutney byla šťastná. Strkala do nich pacičkou, no spíše si s nimi pinkala., nabízela honěnou a nosila jim hračky k přetahování. Bubu jen dohlížela. a občas se postavila mezi štěně a Chutney.

Zvětšila jsem jim výběh, kde jsem nechala košík s hračkami. Všichni, až na Amálku se tam nastěhovali a chrní mezi plyšáky. Také jsem jim do výběhu dala večer inglů. Všichni se tam na noc nastěhovali. Není nijak velké, byli namačkaní na sobě, ale v pelíšku jsem je už neviděla  ani dnes. Odpoledne jim poprvé vylepím ouška. Jedinému Ingovi ouška už stojí sama. Všem lezou zoubky, divím se Bubu, že má stále chuť kojit. Musí jí kojení bolet. Když dostane pamlsek, hned ho běží odevzdat štěňatům.

Přidala jsem pár fotek štěňátek do fotoalba Vrh I  47.den.

 1.11.2015

Špunti jsou v pořádku. Vše je jak má být. Už mají naběhlé dásničky a pohmatem jsou už cítit zoubky Všichni jsou čiperní, už spolu zápasí. Založila jsem novou stránku s názvem VIDEA/klik videa, klik celý příspěvek/ a přidala jsem videa z dnešního rána, kdy si Chutney přišla s nimi hrát. Až na Amálku, viděli všichni budoucí majitelé své štěňátko.

Mám takovou malou továrničku na hovínka. Bubu už neuklízí a tak je to všechno na mně. Partička už celkem pěkně čůrá na plenky .

Chutney neustále postává u ohrádky a ňafá. Nejradši by se k prckům nastěhovala. Dost jí chutná jejich jídlo, pelíšek jí také vyhovuje a hlavně není s nimi otrava jako třeba s Fandou. Té třeba sebere žvýkačku a nic se neděje. Fanda si jen jde  ke mně zažalovat. Hrát si s ní nechce, spíže jí seřve, když je moc otravná. S Bubu trochu zábavy má. Loví s ní venku myšky a ptáčky. Zatím velmi neúspěšně.

 

5.11.2015

Včera jsem odklidila odchovnu, štěňatům zvětšila výběh a dala jim velký pelíšek. Chutney neustále rajtuje okolo ohrádky a chce jít k prckům. Už jsem jí tam i dala. Bubu se to moc nelíbilo. Chutney do nich opatrně šťouchala pacičkou, nechala se od nich ožužlávat. Ovšem hlídat se musí. Najednou jí chytne rapl a začne mezi nimi divoce  poskakovat . Fanda si je ani neočichala. Nejeví naprosto zájem se k nim přiblížit. Zkusila jsem jí dát jedno štěně k čumáčku a ona otáčela hlavu na stranu, aby se na něj nemusela ani nepodívat.

Štěňata jsou zdravá, ale menší. Všechna se správně vyvíjí. Přidala jsem jejich fotky do fotoalba-vrh I-33.den

11.11.2015

Včera jsem všem ostříhala drápky a vyholila ouška, dnes jsem každé štěně označila barevnou stužkou, Prckům je měsíc, jsou již 2x odčerveni, papají suché i namočené granulky, které vylepšuji jogurtem, sýrem Cottage, strouhaným sýrem, nebo masem. Jsou pěkně kulatí..

Zrušila jsem dvě rezervace a je volný Korálek/Ice Coral/ a  Amálka /Ice Amalia/. Příští týden se přijdou podívat budoucí majitelé a snad i vybrat svého špunta. O víkendu  je nafotím.

 

26.den, vrh I

 

 

 

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 7.11.

 

7.11.2015

Bubu vypadá unaveně. Je hrozně hubená. Dnes jsem 2x přikrmovala a večer ještě jednou přikrmím Ráno na mě volala v půl 7. Nejdříve jsem jí okřikla, a když nepřestala šla jsem se podívat co chce. Pusinky pádlovali po výběhu a evidentně sháněli něco ke snědku. Chtěla , abych je nakrmila. Jak jsem přinesla plné misky, tak se všichni na ně vrhli. Tak nevím, asi jí dochází mléko. No pomalu jim bude 1 měsíc a to by se už měla produkce mléka snižovat.

 

5.11.2015

Mám fofr. Prckové se dali na rozmočené granulky což je dobře...ale ten bordýlek. Dnes, když jsem dorazila z práce  šla jsem se podívat na prcky ....spali. Jak jsem promluvila, začali se batolit z odchovny do výběhu a pískali a kníkali. Připravila jsem baštu, už jsem vzdala jídlo v 6 mističkách, protože všichni se tlačí u jedné misky. Tentokrát jsem připravila dvě větší misky.  Všichni se v nich rochňali, lezli jeden přes druhého, navzájem si onípávali přilepené  a rozpatlané granulky na kožíšku. Těm, kterým se podařilo stoupnout do misky, tlačili její obsah tlamičkou ven. Ostatní se v tom vyváleli. Misky téměř vyprázdnili. Zkusila jsem jim nabídnout suché starterky a ty jim také chutnali. Nakonec se s kulatými bříšky odvalili do pelíšku. Ještě jsem musela každého otřít a vše upatlané převléknout a vyměnit.  Chutney neustále aportuje jako o život. také se jí musím věnovat. Čeká mě další krmení, to bude zase mazec.

 

27.10.2015

Štěňátka už vidí a dnes jsem je poprvé přikrmila. Všichni si dali trochu rozmočených starterek bez problémů. Prckové jsou moc pěkní. Když je vezmu do ruky, mají pevná tělíčka a jsou dost čiperní. Rádi se mazlí. Mazlíme se každý den a při pošimrání se natahují. Stále je od sebe nerozeznám a musím se orientovat podle drobných znaků. Tak za dva týdny si je označím mašličkami. Teď by se to Bubu nelíbilo a určitě by z nich všechno svlékla. Štěňata jsem už přestěhovala do psího pokoje, Ohrádkou oddělila teritorium Bubu. Už má otevřená dvířka a Chutney zatím její dvorek nenavštívila. Že by se poučila? Takže je klid.

Chutney byl přiznány tituly 

Klubový junior šampion YTKCHJP

Klubový junior šampion 1CZ YTC

 

 

 

 

img_1339.jpg

po jídle

 

24.10.2015

Prckové mají stále zavřená očička. Dnes jim je 12 dní. Reagují na světlo, když jim rozsvítím, tak zvedají hlavičky. Rostou jako z vody. Bubu to zatím zvládá. Má před  sebou nejtěžší týden. Zkusím v polovině příštího týdne přikrmit, jestli tedy budou chtít. To by Bubu  pomohlo, ono uživit 6 štěňat to dá fušku.

20.10.2015.

Doma je vše jak má být. Bubu má dost mléka, prckové rostou jako z vody. V odchovně je ticho. buď spí, nebo mlaskají při krmení. Bubu se pěkně rozjedla. Musím jí tedy krmit rukou, protože při předložení misky se otočí na druhou stranu a tváří se, že jí nevidí. No užívá si to. Ale v noci a když nejsem doma  připravená bašta zmizí. Chutney je nadále nepoučitelná a stále brousí okolo zábrany do ložnice, kde jsou naše jesle. Dnes rozhýbala Fandu, která se s ní honila po bytě. Nevím, jak se jí to podařilo, ale asi jí něco sebrala.

18.10.2015

img_1316.jpg

Štěňátka jsou v pořádku. Pěkně přibírají na váze. Bubu se  o ně pečlivě stará. Dnes musela zase Chutney vykázat ze svého teritoria. Ta je prostě nepoučitelná. Bubu se chodí už bez protestů venčit i když domů pospíchá. Přidala jsem do fotoalba pár fotek Vrh I, čtvrtý den

16.10.2015

img_1308.jpg

Štěňátkům jsou 3 dny.  Při kojení se začnou hemžit po břiše Bubu a já je jako patentky přicvakávám  k cecíkům. Občas se prcek pustí a vydá se hledat lepší místo a vystrnadí sourozence , kterého přicvaknu na jeho místo. Bubu má 7 cecíků, z toho jsou dva na žebrech, které nejsou moc oblíbené, protože jsou nejméně mléčné. Snažím se špunty takto ohlídat každé kojení, aby se pěkně nastartovali.

Odchovnu mám v ložnici a mezi dveřmi zábranu, aby Chutney nezbaštila vše, co zde má Bubu  předloženého. Když  chce Bubu vypustit z ložnice, tak si štěkne.. Chutney se dnes podařilo 2 x proniknout do zakázané zóny a dostala od Bubu výprask. Fanynka nejeví o dění v ložnici zájem. Odmítla si štěňátka i očichat. Zhnuseně otáčela hlavu a dělala, že nic nevidí. Je to lepší, nežli když v minulosti Bubu štěňata odnášela a snažila se je kojit. V té době měla vlastní štěňátka tak asi 5 týdnů stará. Přidala jsem do fotoalba pár fotek Vrh I, 3. den

14.10.2015

img_1297.jpg

 

 14.10.2015

Bubu dnes porodila 6 štěňátek. Tři holčičky a tři klučíky. První štěňátko se narodilo ve 3 hodiny ráno. Prckové jsou bez vad, porod  nebyl komplikovaný. Vrh je vyrovnaný. Všechna štěňátka pěkně sají, Bubu má už vše pod kontrolou. Obě jsme celou noc  nespaly a tak si asi schrupneme, i když Bubu když všechny očistí, začne zase od začátku. Je jich moc......

Přidala jsem pár fotek do fotoalba Bibiane vrh I-vrh I 1. den

13.10.2015

Dnes je Bubu 63. den březí. A hurá, ráno jí klesla teplota a zatím se drží už 7 hodin. Předpokládám, že se miminka narodí někdy v noci...k ránu.... Hlavně, aby už byla venku. Jsem na rozdíl od ní nervózní.

8.10. 2015

Bubu je březí 58. den a den porodu se blíží. Myslím, že by se štěňátka mohla narodit o víkendu. Mám vše připravené  a od zítřka dovolenou.

4.10.2015

img_1293.jpg

 

Dnešní den jsem zahájila přípravu na porod a štěňata. Připravila odchovnu. Vyprala vše potřebné. Bubu už jen odpočívá. Občas se jí zavlní bříško, jak se štěňátka mrskají. Zítra jí začnu měřit teplotu, abych  věděla, kdy očekávat porod.

3.10.2015

img_1282.jpg

 

Musím s Bubu krátit vycházky. a chodit  s Chutney zvlášť.Už přibrala více jak kilo. Doma  většinu času leží a spí. Štěňátka by se mohla narodit už od příštího čtvrtka. Zatím je vše v pořádku, stále má chuť na jídlo, což je dobře. Jídlo jí dávám v jiné místnosti, kde baští Chutney  a Fanynka. Chutney je drzá a vrhala se jí do misky a Bubu jí ustupuje.

29.9.2015

Bubu vypadá jako by snědla meloun, Počítám, že příští víkend porodíme. Je v pořádku, přibírá na váze, dobře jí. O víkendu se o ní staral manžel a já jela s Chutney na výstavu do  rakouského Tulnu. V sobotu si vyběhala V2 a v neděli V1, Jugendbester.  Radši mám vše pod kontrolou a tak jsem domů pospíchala. Nadšeně nás Bubu i Fanda vítaly. Bubu se ode mne nehne. Stále jí mám v patách.

22.9.2015

Bubu  ještě statečně běhá, zezadu má už široký chod a je vidět, že je pro ní už bříško těžké. Dnes spala v pelíšku s Fandou, rozvalená na zádech. Chutney ji naštěstí nijak neotravuje. O víkenku jsem byla s Chutney na speciální výstavě v německém Possen. Výstava byla venku. Počasí ráno deštivé, chladno. Až k poledni vykouklo sluníčko. Chutney získala V1, Jug.CAC VDH , Jug,CAC KFT. Nejenže mě byla zima, měla jsem mokré boty, tak se mně ke všemu nedařilo zabalit stan. Jely jsme na výstavu 3 holky a jen já jsem zvládla teoretické sbalení stanu, ale prakticky se nedařilo. V té době už odjeli všichni majitelé vystřelovacích stanů.  Snad hodinu jsme se snažily stan zmenšit na kola , která by se nám vešla do obalu. Na konec se nad námi smilovat starší pán a podle návodu na stanu nám ho sbalil. Přidala jsem do fotoalba fotky.

Bubu už hodně odpočívá, chrápe nahlas , dobře papá a mám jí stále v patách.

19.9.2015

Bubu už přibrala půl kila. Pěkně se zakulacuje a má chuť k jídlu. Zatím ještě čile běhá, ale na gauč už nevyskočí. Granule nechce a tak vařím. Základ je maso. Chutney je stále jako z hadích ocásků. Stále něco přináší a odnáší, venku lítá  jako blázen. Fandulka je pomalá a líná. I u misky  je nejdéle. Doma zrychlí jen když se otevře špajz, ve kterém jsou piškotky.

13.9.2015

Bubu nejí, zvrací. Dnes jsem s ní jela k doktoru Lázničkovi na ultrazvuk, aby březost potvrdil a řekl, kolik vidí miminek. Je březííííiíí´a čeká 6 štěňátek. Snad se jí brzy vrátí chuť k jídlu.

5.9.2015

Asi za týden pojedu s Bubu na ultrazvuk. Řekla bych že se zadařilo. Baští hodně zeleninu, nechce granule . Je hodně mazlivá a neuvěřitelně přítulná. Je z ní přísavka obecná. 

Chutney řádí jako blázen. Budu jí muset vymyslet nějakou aktivitu, kde by se trochu unavila. Bohužel přestala aportovat a chce , abych jí s hračkou honila. A na to já už nemám. a tak se moc neprolítá. Je neuvěřitelně temperamentní. Občas potkáme stejně starou fenku rasl teriera a to je tedy mazec. To je čtyřnohé torpédo a Chutney jde z vycházky s jazykem na vestě , potřebovala by jí potkávat častěji.

Fandulka se stále blaženě rozvaluje v pelíšku. Zahrabává si tam své přebytky jako piškotky, kousky žvýkacích tyčinek.  Své poklady si hlídá. Někdy pro klid  jí musím vše vyhodit. Hádá se s Chutney, která nemá nic jiného na práci, nežli dřepět u jejího pelechu  a řvát , aby jí něco dala. Fanda řve, aby vypadla. Občas  se nestačí včas do pelechu vrátit a Chutnej se podaří nějaký ten poklad zbaštit.  Třeba ráno, když dám všem do misek, tak Chutney se své misky nevšímá. Jde si sednout k Fandě a čeká. Fanynka si vytáhne jednu granulku z misky, poodstoupí a žvýká. V tom momentě se Chutney vrhne k misce a bleskově z ní sebere granuli a utíká pryč. Fanda ji seřve. Mezi tím Bubu zbaští svou misku , na rozdíl od Fandy jí hodně rychle a přejde k misce Chutney. Občas jí neuhlídám a posnídá misky dvě. Na konci ranního krmení má Fanda misku prázdnou stejně jako Bubu a to se konečně Chutney uráčí vyprázdnit tu svou.

25.8.2015

Počasí se konečně umoudřilo je moc hezky. Babču a mamčou jsem nechala o víkendu doma a neposlala je na chalupu. V sobotu jsem jela s Chutney do Lipska a v neděli do Bratislavy.  byla to poslední honička v tomto roce. Protože obě města jsou celkem blízko domova, řekla jsem si, že nechám Bubu v klidu. Na chalupě by zase lítala jako magor. Chutney se v sobotu v Lipsku moc hezky předvedla a získala V1  Jgd.VDH, Jgd.CAC  a Jgd. besterhund. A to jsem zalitovala, že musím mazat domů, protože bych jinak s ní šla do závěreček. V kruhu se nesla jako pětka do záložny. Získala své dva první junior šampionáty a to Deutscher Jugend Champion VDH a Deutscher Jugend Champion KFT . V  neděli v Bratislavě to už bylo horší, frňáček zabořila do trávy a místo předvádění ryla drny. Tam si odnesla V2.

Při každém návratu domů se holky moc vítají a Fanda s Bubu, protože jsou už zkušené, začnou ihned prohledávat tašky. Vždy jim něco přivezu.V sobotu pamlsky a v neděli -  plyšáka. To tedy ocení Bubu. Každou novou hračku nadšeně přivítá. S Chutney s ním lítaly po zbytek dne. Bubu si ho i nesla ven, stále s ním pískala, Chutney se jí ho snažila vzít. Fandě jsem dala piškoty, protože nějaký pískající plyšák jí nezajímá.

19.8.2015

Ve středu 12.8. jsem vyrazila s Bubu na kontrolu hladiny progesteronu.  A ejhle bylo nám doporučeno vyrazit za ženichem hned. Vše se povedlo k oboustranné spokojenosti. Za tři týdny  se uvidí.

O víkendu jsem byla s Chutney v rakouském Innsbrucku na MVP. Chutney si vyběhala V2. Začala na výstavách zlobit a tak chodí do školičky. Úmorná vedra skončila a je na holkách vidět, že se jim ulevilo. Hlavně Fanynka je spokojená. Venku i přidala na tempu. Všechny začaly zase pěkně jíst. Bubu se dost zhubla, jedla ze všech nejméně. Tak jí vařím.

9.8.2015

Příšerné vedro. Holky se jen plazí. Venku chodíme  na krátké procházky a jak popíchají domů. Nejhůře je na tom Fanda. Nechce už ani ráno chodit. Bubu už nahání ženichy i když by měla být ke krytí asi o víkendu. Vedro jí neskolilo. Intenzivně se nabízela jezevčíkovi. V sobotu jsem jela s Chutney na klubovku do Kladna. Tam si vyplazila V4. Mlátí s ní puberta a nechce se předvádět. Kde je její nadšené běhání  v kruhu....

6.8.2015

A je to tady. Bubu se rozhárala. Koncem příštího týdne by měla navštívit ženicha. Tak snad se zadaří. Chutney bude možná také hárat, začala hrozně zlobit a snaží se dělat co chce a ne co chci já. Fanynka je z příšerných veder dost unavená. Vycházky jsem jí hodně zkrátila, sotva leze. Všechny špatně jí, Chutney zhubla už skoro 15 dkg. Začala jsem jí  a Bubu vařit, a to do nich dostanu více. Fanynka je stále přitloustlá, takže úbytek váhy jí  jen prospěje.

Doma se holky jen válí na dlažbě, aby se zchladily. Tedy až na Chutney, kterou aportování nepřešlo. Dnes jsem koupila  chladící dečky a tak jim bude snad lépe. Panelák, 8.patro je fakt smrtící kombinace v současných vedrech

26.7.2015

Týden dovolené je za námi.  Holky projdou o víkendu očistou. Koupání, drápky, anální žlázky, zuby. Jsem asi v polovině. Bubu zatím nehárá.

Dnes jsou všechny líné, dokonce i Chutney odpadla. Týden zvýšené aktivity ji unavil a to je co říci. Je jako na klíček. Na zahradě zase řádila. S Fandou  uviděli hraboše, jak zalézá do díry. Obě rozhrabávaly po celý týden mé políčko. Chutney objevila novou zábavu, sušící se cibuli na záhoně roznášela po zahradě, rochnila se v kompostu, byl jí často vidět jen zadeček o klouzání na hromadě písku nemluvě. Také byla nejšpinavější. Bubu  trávila čas hlídáním zahrady před ptáky a kočkami. Prolítaĺa celý týden. Fanda až na lov hraboše vše prolenošila.

 

12.7.2015

Bubu d Fandou odjely na chalupu a já a Chutney jela do rakouského Oberwartu na MVP. Vyrazily jsme na cestu už v pátek. Cíl cesty bylo Znojmo. Moc hezké město. Zde jsem měla rezervovaný pokoj. Chutney jsem si v klidu připravila na výstavu, pěkně jsme se vyspaly a ráno v klídku dojely  do Oberwartu.  Chutney se moc hezky předvedla a získala známku V2.,Dnes celý den vyspává. Když se vrátíme z procházky pokaždé hledá Bubu. Vrtí ocáskem na zavřené dveře a když je otevřu, vtrhne dovnitř....... a nikdo  ji nevítá. Holky za chvíli přijedou a tak se už dočká.

 

28.6.2015

Víkend jsme byly s Chutney v jenom kole. V sobotu jsme  jely do rakouského Gross Enzersdorf. Ani jsem  nepočítala s nějakým umístěním. Chutney získala V1, Jugendbester.   v neděli v německém Neumarku na klubovce opět V1. Jug.CAC. Obě jsme unavené . a jdeme na kutě. Tedy já. Chutney je už někde zašitá. Bubu byla s námi v Rakousku, ale nadšená moc nebyla a tak jsem jí v neděli nechala už doma. Zatím  Bubu ani Chutney nehárá.

20.6.2015

Blíží se hárání Bubu. Rozhodla jsem se, že zopakuji minulého ženicha. Vrh byl moc hezký a tak nakryji opět Deanje Mad  Love. Snad se zaset zadaří.

Holky jsou všechny zdravé, Fanynku asi jen na chvíli opustila lenost. Dokonce chce i aportovat .Ovšem u nás nemá nikdo šanci. Chutney neustále něco přináší a odnáší. Jak hodím hračku, téměř vždy vyhraje. Bubu je na druhém místě. Fanda se radostně rozeběhne, zastaví, otočí a jde zpět bez hračky, protože tu už mám u nohy s poskakující Chutney. Včera jsem s Chutney byla na její první mezinárodní výstavě ve třídě mladých, v německém Erfurtu. šmudla si  vyběhala V1, VDH, jug. CAC. Domů hnala z auta jako blázen, ve výtahu kňourala a než jsem odemkla dveře, tak na jedné straně řvala Chutney a z duhé strany Bubu. Dnes se vyvaluje v pelíšku s Fanynkou. Bubu mám k sobě přicuclou. Stále mě stopuje a jak se posadím, už je na klíně. Hárání se asi opravdu blíží.

 

13.6.2015 - SVP Miláno

11425237_485722048261159_519360335300739336_n.jpg

 

 

 

14.6.2015

V pátek ráno si manžel odvezl Bubu a Fandu na chalupu a já s Chutney  Evou, Hankou  a Naďou vyrazily  směr Miláno, na světovou výstavu psů. Tak dva dny před výstavou jsem měla už trému. Cestu jsem si připravila do navigace, parkoviště zajistila v době mé dovolené Eva. Koupila dálniční známky , pečlivě vše zabalila a zapomněla, co kde mám. Cestu jsme zvolila přes  Německo, Rakousko, Švýcarko a konečná Itálie. Vyjeli jsme ráno a cesta byla moc příjemná. Navigace šlapala  a nebyl žádný problém.

Ubytování jsem zajistila v penzionu asi 30 km  od Milána . V Itálii se řidiči neobtěžují s blinkry, možná je v autech nemají. Vše je špatně značené a nepřehledné.. Po hledání jsme konečně našli místo našeho ubytování. Majitel byl velmi ochotný.  Slíbil nám snídani ve čtvrt na 6 ráno. Problém nastal, když jsme začali připravovat psy na výstavu. Vykoupat, vyfénovat. Domeček byl zřejmě slepený z kartonu a tak zvukotěsnost nebyla téměř žádná. Pan majitel byl naprosto rozhozený, když jsme začali fénovat psy. Bouchal na nás, když jsme si večer povídali. A když šly holky na večeři do blízké restaurace, bylo jim připomenuto, aby přišly brzy  a tiše. Ranní snídaně byla příšerná a tak jsme téměř nejedli. Šeptajíc, bez bot, abychom neklapali jsme penzion opustili a hurá na výstaviště. V Miláně je jízda autem hororem a navigace nás navedla sice do  ulice, která se jmenovala jako ta naše vytoužená, ale výstaviště nikde. Hanka vyrazila z auta se zeptat na cestu. Ulovila opravdu šikézního elegantního postaršího Itala, kterého zřejmě uchvátila a tak, že nás k výstavišti dovedl. Snad bychom tam  jinak bloudili ještě dnes. Výstava začala v 9.30 a to pupy kluci, pupy holky dorost kluci, dorost holky a po té se pokračovalo už běžně jako je zvykem. Všechny třídy kluků a po té holky.

Nás bylo ve třídě 8.  Tři holky  z Itálie, jedna z Litvy, já Česko, dvě španělky a jedna maďarka. Chutney se moc hezky předvedla a byla naprosto perfektní, byla ohodnocena známkou VN2 což je pro mne velký  úspěch. Bylo mě velmi příjemné, když  mě blahopřáli jiní chovatelé a diváci s tím, že Chutney patřila o stupínek výš. Ale já mám strašnou radost z druhého místa ze  světové výstavy. Bylo od pořadatelů velmi prozíravé, že začali výstavu pupinky a dorostenci, protože všechny jorky posuzovala jen jedna rozhodčí z Itálie paní Pagani. Odpoledne by špunti byli hodně unavení.

Cestou domů jsme už byly všechny hrozně unavené a tak, když jsem v půl páté ráno dorazila před domov, byla jsem šťastná jako blecha a Chutney samozřejmě také.

Doplním fotečky, za pár dnů.

24.5.2015

Dnešní ráno bylo nádherné. S holkama jsem byla od 7 hod.  hodinku na procházce. Všude voněla posečená tráva, sídliště prázdné, ptáci zpívali jako o závod. Chutney se snažila ulovit kosíka. Jsou dost drzí, Kdykoliv se Chutney za nějakým vyřítila, ten se jen nadzvedl a poposedl na trávník o kousek dál. Takže  fifinka lítala po trávníku jako zběsilá. Samozřejmě, že nic neulovila. Minulý týden jsem s celým týmem pendlovala mezi chalupou a domovem, V sobotu jsme jeli na návštěvu ke kamarádce. S její smečkou jorků jsme šli na procházku k ondřejovské hvězdárně. a do lesa. Po příjezdu domů holky v mžiku zmizely a vylezly až ráno.

Chutney  natáčím už celé tělo. Je v klidu nic tomu neříká. Dnes jsem jí natáčela po druhé a stála nehnutě po  celou dobu. Včera bráška Chutney CHupa Chups získal na MVP v Litoměřicích VN1 .Potěšilo mne to.

15.5.2015

Doma se celkem nic neděje. Chutney řádí, Fanda je líná a Bubu se snaží Chutney stačit. Stále se o ní stará.

Chutney si vyběhala minulý víkend na klubovce 1CZ YTC  VN1. Přidala jsem do fotoalba pár fotek z výstav a fotky z dubna, kdy jsem byla s holkama na chalupě. Chutney se vykoupala v jezírku, které čekalo na vyčištění. Trochu smrděla  a na fotkách opravdu nevypadá  vábně... Stále je jako velká voda.

3.5.2015

V Praze se konala tento víkend Mezinárodní výstava psů. S Chutney jsme v sobotu vyrazily směr výstaviště. Šmudla dostala moc hezký posudek a odnesla si VN1. Tentokrát si domů přinesla chlupatého krtka s gumovou  hlavičkou, ocáskem a tlapkami. S Bubu o něj neustále zápasí a přetahují se. Bubu řve, když jí ho Chutney zabaví a na opak. Bubu si ho nesla i ven., Takže Chutney celou procházku štěkala a snažila krtka ukořistit. Fanynka je nad věcí. Občas je z pelíšku sleduje, ale nezúčastňuje se jejich bojů. Chutney  konečně našla venku parťačku  ke hraní. Malou, drsnosrstou fenečku, která  lítá jako o závod. Můj divoch , když jí potkáme , chodí domů s jazykem na vestě.

25.4.2015

Holky jsou v pohodě. Chutney  má na hlavě už 5 natáček. Nijak neprotestuje. Dnes jsem s ní vyrazila na MVP do Budějovic. Vylítala si VN1. Za odměnu dostala pískacího, chlupatého zajíce.. Bubu se jí po našem příjezdu snažila slízat všechny chlupy z tlamičky.

Fanynka je hrozně líná,, žravá a blažená.

14.4.2015

Tak je další víkend na chalupě za námi. Bubu sotva leze. Lítala po zahradě celé dny. Byli jsme na chalupě už od čtvrtka a tak má namožené nohy. Fanda si přinesla domů žihadlo a Chutney.....tak z té bych se picla. Vykoupala se v jezírku. Smrděla a nabalila na sebe všechny možné lístky, jehličí a klacíky. Našla zalíbení v klouzání se na hromadě písku. Stejně jako její máma. Na  kompostu, byla také spokojená. Ryla tam v zetlelých  zbytcích jako vepřík. Sem tam  vydolovala něco zvláště chutného. Snad jí budu muset na víkendy balíčkovat srst, protože vyčistit jí byla hrozná práce, zvlášť vytahat ze srsti kousky pichlavého cypřiše.

 

31.3.2015

Přihlásila jsem Chutney na klubovou výstavu YTC klubu, která se konala v sobotu 29.3. V pátek absolvovala přípravu, připravila jsem klec, kufřík a další propriety pro mne nezbytné. Bubu  se chtěla koupat s Chutney, musela jsem jí i na sucho fénovat, ale když viděla u dveří klec, tak jí bylo jasné, že se jede. Spát šla ke kleci, aby snad o něco nepřišla, na rozdíl od nezkušené Chutney, která se rozvalovala v pelíšku.  Ráno , když jsem se chytala odejít , cpala se s námi ven. Bylo mě jí líto, ale musela zůstat doma. Chutney je celkem tvárlivá a tak na své druhé výstavě se chovala slušně. V kruhu pěkně stála, byla pochválená  panem rozhodčím za pěkný pohyb. Na výstavu  se přihlásil i brácha Chutney . Moc se mně líbil... Tak on se mě líbil od mala. Jestli s ním bude panička trénovat, tak je velmi nadějný. No získal VN 1  a Chutney VN 3. Výstavy v tomto věku chápu spíše jako tréning.

Chutney  mimo jiné získala plyšového červeného dráčka. Doma byla vítačka,  Bubu i Fanda  jí vítaly, jako by jí neviděli alespoň týden . Ovšem, jak jsem vytáhla draka z tašky, Bubu  mě ho vytrhla z ruky a začal boj. Chutney řvala a snažila se jí hračku vytrhnout, lítaly obě po bytě jako blázni. Nevím, jestli Chutney vyhrála, nebo jí Bubu ustoupila, ale našla jsem jí spát na dráčkovi v pelíšku a chrněla celé odpoledne.

 

21.3.2015

Minulý víkend jsem jela s holkama na chalupu. Byla jsem zvědavá , co na to Chutney. Jak jsem vjela na zahradu, tak Bubu začala řvát jako pominutá a hrabat do dveří. Po otevření dveří se vyřítila z auta  a začala obíhat zahradu, při čemž zuřivě štěkala, aby vyhnala vše živé ze zahrady. Fanynka se v klidu vydala na obchůzku zahrady a Chutney  se chvílemi  přidávala  k Bubu, která kolem ní prosvištěla. Ale vracela  stále ke mně. Asi jí bylo divné, že neběhám s nimi. Je zvyklá na procházky po sídlišti, kdy jsem stále okolo nich. Když jsem zmizela v domě, postávala před okny. V neděli už prozkoumávala zahradu sama, ale i tak se  vracela stále k domu. Přijeli jsme domu až navečer a všechny tři holky  si okamžitě někam zalezly a spaly.

Tento víkend mají společné koupání a stříhání drápků.

11.5.2015

Tak se nám blíží jaro. Holky už běhají venku bez oblečků. Což udělalo radost především Fanynce, která po oblečení dělá holubičky. Stojí na třech a  zadní má propnutou dozadu. Chápu to jako nesouhlas s oblečením. Bubu je zvyklá z doby výstav, kdy nosila tenký obleček stále  a Chutney nevadí nic. Je naprosto splachovací. Už má balíčky a vousech  a bradě, na hlavě nosí culík. Jak je vypuštěná ven neustále lítá.. Je hodně temperamentní.  I doma  radostně aportuje. Musím se jí hodně věnovat. Včera jí Fanda sebrala pískací kuře a honila se s ní po bytě. Protože je Fanda nehrací, měla jsem z toho vánoce. Hraje si pouze se svými štěňaty, nežli odejdou z domova. Bubu hrozně žárlí a  stojí ve frontě na česání a vlastně na vše, co dělám Chutney. Někdy se zařadí i Fanda.. Samozřejmě obě stojí na odměnu. Při tréningu výstavního postoje musím občas trénovat se všemi. U jídla vyhrává Chutney. Zbaští svoje a jde vymetat ostatní misky. Sice jí matka i babka seřvou, ale přesto vždy něco ukořistí. Jak jí vidím proběhnout s vysoko zdviženou hlavou a ocáskem, je jasné, že pašuje něco vzácného. Klíče, ponožky, papírek a vše co mě spadne na zem. Pro klíče si občas dojde i do mé kabelky. Jsem ve střehu. Bačkory už ani nehledám, má je v pelechu.

20.2.2015

Holky jsou už v pořádku. Chutney lítá jako pometlo. Venku je to  motorová myš. Pěkně papá. Na procházce to vypadá, že je placená za odstraňování exkrementů.  Teď už vím, že v tlamičce nedrží klacík ani borovou šištičku. Včera se pokusila hovínko propašovat domů. Začíná přezubovat a při pohledu do její tlamičky jdou na mne mrákoty. Nosí už gumičky na fouskách a na hlavě. Z počátku si fousy brousila o pelech a zeď, ale už to vzdala.

Bubu i Fanda jsou v pohodě. Obě přibraly na váze a tváří se spokojeně. Jen Fanda více spí a ven jí musím více oblékat, protože  je zimouřivá. Ze zimních procházek na rozdíl od  Bubu a Chutney není moc nadšená.

Bubu dohárala a tak příští hárání, které očekávám koncem léta až začátkem podzimu jí nakryji. Tentokrát  ve dnech svolnosti s pářením dokonce i psy pronásledovala a nabízela se jim svými tanečky. Rozhodně nešla přehlédnout. Potencionální ženiši nám vartovali před domem.  Ale už máme vše za sebou.

 8.2.2015

Včera jsem vyrazila s Chutney na její první výstavu. Večer už Bubu větřila výstavu. Koupání, skládání klece a připravené tašky u dveří... Ráno jsem jí našla jak vartuje u tašek. Výstavy jí už nebavily, ale chtěla jet s námi. Protože hárá , nikam nejela. Chutney celkem dobře ustála výstavní přípravy. Po příjezdu na výstaviště se třásla jako osika. Všude spousty psů, štěkot. Spíše to vypadalo, že předvedení v kruhu neustojíme. Ale Chutney se začala zklidňovat. V kruhu pěkně běhala se zvednutým ocáskem. I na stole to bylo dobré. Od pana rozhodčího získala známku Velmi nadějná 1. Domů jsme dorazili až večer a to byla už tak unavená, že  sebou bouchla do pelíšku a spala. Bubu s Fandou  se po našem příjezdu vrhly na tašky a šmejdily v nich a jasně, že našly co hledaly.

 

28.1.2015

Tak už jsou nemocné všechny. Běhám k vetovi na píchaná antibiotika. Zabrala okamžitě. V neděli dostala  teplotu Fanda i Chutney, ale ne tak vysokou jako měla Bubu. Fanynka si začala nárokovat místo v pelíšku na sedačce. Musela jsem přidat další pelech, aby jí to nebylo líto. Prcek s tím to nemá žádný problém. Vyhledává spíše chladnější místa.  Jde     a  z ničeho nic sebou práskne na podlahu a zůstane ležet. Vypadá to, že omdlela.  Nevyhledává teplé pelíšky a zatím není soutěživá jako babička a máma, které si hlídají, aby snad jedna neměla více mé přízně nežli druhá.

 

25.1.2015

Bubu je nemocná. Dnes jsem jí naměřila málo přes 40st. celsia. Ráno už nejedla a třásla se. Hned jsem s ní mazala k vetovi.  Píchl jí antibiotika,  přidal něco proti zánětu. Doma získala místo na sedačce v teploučkém pelíšku. Za hodinku  jí už bylo dobře. Antibiotika rychle zabrala. Odpoledne se už najedla. Bude muset chodit na injekce prý do středy a potom jí čekají už jen prášky. Oddechla jsem si.. Fanda a Chutney jsou v pořádku .

21.1.2015

Chutney jsou 4 měsíce. Je snaživá a učenlivá. Bohužel jí obě holky ustupují a tak jim neustále ožírá uši a ocásek, baští z jejich misek a roztahuje se v jejich pelíškách. Jak si některá  někde uvelebí, Chutney jí už sedí na zádech. Je celkem drzá. Venku je hrozný divoch, tak jsem na ní zvědavá na výstavě. Snad ten hluk a množství psů ustojí. Poslední měsíc jme byly všechny holky  nemocné. Já dostala chřipku, holky nějakou běhavkovou virózu. Snad  to už bude dobré.

Chutney z vycházek přináší šišky, klacíky i listí. Když jsem nepozorná během chvilky vše rozcupuje, co je schopná sníst, to zbaští. Nejhorší je, když roztrhá čůrací plenu. Bílé kousky jsou naprosto všude. Jinak pleny ignoruje.

Venku už chodí bez vodítka a je celkem poslušná. Na zavolání přijde i od psa. Už má své oblíbence.

Fanynka hodně zpomalila. Ve skříni jsem jí už dlouho neviděla. Hodně spí. Bubu je stále čiperná a stále se hodně věnuje Chutney. Hraje a mazlí se s ní, stále ji čistí, venku s ní lítá.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

img_1294.jpg