Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky naší psí rodinky 2016

10. 1. 2016

 

 

G350152.gif 

 

 

31.12.2016

Přidala jsem nové fotografie do fotoalba. Bibiane - Vrh J

29.12.2016

Buřtíci jsou v naprosté pohodě. Ani nevím, že máme štěňata.  Bubu je s nimi  zabydlená v ložnici. Udělala si z  deky a flanelových plen hnízdo. Místa, kde jí hřeje dečka si nevšímá a cvalíky přestěhovala do hnízda.  Začala pěkně jíst a společně s calciem by měla vše zvládnout. A tři štěňata - ta zvládne levou zadní.Śtěňátka jsem již pojmenovala holčičky se jmenují Jasmína a Justína a klučík Jonáš.

 

28.12.2016

Dnes v podvečer se  Bubu narodila 3 štěňátka, dvě holčičky a jeden klučík. Prckové jsou pěkní cvalíci. Bez problémů se přisáli. Bubu je také v pořádku.

25.12.2016

59. den březosti. Dnes je první den, kdy by se štěňátka měla narodit plně vyvinutá. Bubu zatím teplota neklesla, ale jsme na začátku  čekací doby. Stále spí a děsně chrápe. Když mne vidí s teploměrem, pomalu a líně se zvedá.. Po změření zase klesá k zemi. Už se jí nechce tu váhu tahat.

 

21.12.2016

Bubu už přibrala skoro  1kg.  Jen leží a spí. Došlé konzervy jí chutnají a tak jsem ráda, že  období  nechutenství  je za námi. Měla by porodit od tohoto víkendu do konce příštího týdne. Dnes začínám měřit bazální teplotu, abych měla přehled o blížím se porodu. Potřebovala by vykoupat, ale bojím se jí stresovat. Na vycházkách své kilčo  navíc nosí jako by  ani  nepřibrala třetinu své váhy. Jen už nevyskočí na gauč a na požádání je tam přenesena. Ostatní holky jí závidí.

12.12.2016

Bubu se pěkně kulatí, ale jinak je hubená. Koupila jsem kuře, a celé uvařila  s rýží. Už  to nechce. O víkendu jsem letěla pro nějaké konzervy, abych do ní alespoň něco dostala. Tak konzervy jí moc chutnají, pouze o jejich kvalitě mám pochybnost. Dnes jsem jí objednala konzervy od Royal Canin pro březí fenky. Jinak do ní dostanu jen piškoty. Hodně často čůrá, zřejmě jí miminka tlačí na močový měchýř. Mám jí stále v patách, sleduje mě po celém bytě.

6.12.2016

Přidala jsem rubriku Očekávaný vrh J. Bubu  špatně jí, bývá jí  často špatně. Bříško se jí kulatí. Venku ještě stále  s Chutney honí vrány, kterých je v parku touto dobou hodně. Ani Fanynku nenechávají v klidu. Občas se za nimi rozběhne a je vidět ,že maká. Vidina snadné kořisti...... Vrány dlouho sedí na místě, nebo jen popocházejí a když se k nim holky přiblíží odlétnou o kousek dále. Kam se hrabou na kosáky. Ti si dělají z mých lovců vyloženě blázny. Bubu hodně odpočívá, ráno nechce vůbec jíst, dostanu do ní jídlo až odpoledne. Jsem teď doma a mám na ní dost času. Snažím se jí po troškách něco nacpat, rýži s masem, kedlubnu, vrtulky se sýrem, kysané zelí a okurku, pribiňáčka, syrové maso, chleba s máslem, papriku, kolínka s vajíčkem, masem a sýrem. Skladba je dost šílená, ale od misky odchází. Ale trochu granulek pro březí feny s kysaným zelím neodmítne. Takže po troškách do ní toho dostanu více, nežli bych jí naplnila misku a odešla. Také je ochotná jíst granulky pokud jí je házím. Večer spí v ložnici. Okolo 8-9 hodiny chce jít do ložnice, ale protože já spát ještě nejdu, stále poštěkává a volá mně. Když vejdu do ložnice, jde do pelíšku a ztichne. Z ložnice nechce odejít a nechce tam být sama. Chutney je stále stejná. Dnes domů propašovala suché hovínko. Házela si s ním a nadšeně  okolo něj poskakovala, než jsem jí hov.. sebrala. Stále něco nosí, odnáší, trhá všechny papíry, které najde, schovává bačkory.

25.11.2016

Bubu mně stále říká, že je březí. Tak jsme spolu vyrazily k doktoru Lázničkovi. Když uviděl první štěně byl překvapený, protože jeho prognóza vzhledem k šoku, který Bubu prožila po bouračce byla špatná. Tak BUBU čeká 5 štěňátek. Bylo jich 6, ale jeden vak byl už prázdný. To je tedy bomba. Před dvěma  týdny jsem se bála o její život a dnes jsem nakoupila granule pro březí fenky a přemýšlím o jménech štěňátek začínajících na J. Mám obrovskou radost. Ona mi to říkala, ale já měla podezření na falešku, protože tahala pískálky a snažila se do nich vylízat díru. Takže spí u mne v ložnici, což je privilegium těhotných. Už týden jí je špatně a tak jsem jí začala vařit, protože začala hubnout. Dnes už nejedla nic To by se mělo za pár dní změnit na žravost.

Chutney stále řádí a vymýšlí blbosti. Je neustále plná radosti a energie. To Fanda zase přibírá na váze. Málokdy jí vidím běžet. Vlastně dnes při ranní procházce uviděla myšku. Okamžitě za ní vyrazila v závěsu s Bubu a Chutney. Takhle rychle jsem jí  běžet opravdu už dlouho neviděla. Za popelnicemi zmizely všechny tři. Lítaly jako blázni sem a tam. Lovecká vášeň jim zatemnila mozky.

 12.11.2016

Měla jsem strach, že Bubu už neuvidím, Při každém zazvonění telefonu ve mně hrklo. Pan doktor říkal, že jí zornička pravého oka nereaguje, byla v šoku, na pravou část hlavy si nechtěla nechat sáhnout, celá se třásla. Už jsem viděla otok mozku. V noci jsem se musela uspat prášky. No a Bubu je doma. Trochu divná, ale zatím žádný problém. Včera večer jsem si jí přivezla domů. Okamžitě se ubytovala na gauči a stále spí a spí.  Mám obrovské štěstí v neštěstí.

10.11.2016

Bubu dnes srazilo auto, je hospitalizovaná u MVDr Lázničky, takže má perfektní péči. Její život  je nejistý, život zárodků štěňátek  nepravděpodobný .

28.10.2016

Tak je to tady.  Bubu jsem dnes nakryla, Vybrala jsem pejska z chovatelské stanice Od Šárecké skály. Jmenuje  Gim Maryon´s  a jeho rodokmen je   ze 3/4 z chovatelské stanice Pam´Pommeraie./Francie/, ze které pochází i otec Bubu.

 Táta Gima je Francouz a mamka Slovenka. Pokud Bubu zabřezne, štěňátka by se měla narodit poslední týden v roce 2016. Bubu je připravená - zdravá, v kondici, odčervená .

Fanynka je hrozně protivná.. Venku nechce poslouchat, doma bručí a  bručí. Chutney se stále chová jako neřízené torpédo. Příští rok bych jí chtěla nakrýt, ale neumím si jí v této roli představit. V pelíšku jí neustále nacházím své ponožky, když se dostane do mé kabelky sebere klíče a malý balíček s taškou a šup s tím do pelíšku.  Manželovy vytahuje z tašky papírové kapesníky. Ty miluje. Šustí obal a obsah radostně rozcupuje. Venku aportuje jako o život, lítá jako o závod i když u toho nemá kamaráda, vystačí si sama.

16.10.2016

Počasí je začátkem podzimu  krásné. S holkami jsem dnes vyrazila na delší procházku. Fanda byla spíše otrávená. Loudala se za námi, stále se rochňala v trávníku. Bubu se  jako vždy držela ve předu a musela jsem jí neustále usměrňovat. Chutney si vzala s sebou medvídka a  radostně aportovala. Byla blažená, mrskala ocáskem a běhala jak o závod.

Bubu začala hárat. Stále se nemohu rozhodnout pro ženicha.Tentokrát jsem nepřipravená. .Mám jich pár předvybraných, ale vítěze zatím ne. Budu muset zrychlit. Pokud se nám zadaří, štěňátka by se měla narodit koncem prosince

23.9.2016

Přidala jsem pár fotek Chutney do fotoalba. Bubu přijela z dovolené hubená. Hodiny lítání po zahradě jsou na ní vidět.Ačkoliv  hodně jí,  stále vypadá jako bych jí nedala najíst. Fanynka  naopak přibrala. Vypadá blahobytně.  Na rozdíl od Bubu dává přednost blaženému vyvalování na gauči.  Rozpohybuje ji jen kočka a myška.

14.9.2016

Holky zatím nehárají. Chutney provádí sváděcí tanečky před nápadníky.  Bubu zatím také nic. Ale do měsíce  by měla začít hárat. Ženicha stále ještě nemám, ale už bych opravdu měla začít hledat nějakého krasavce. Bubu a Fanda přijedou koncem týdne z chalupy. Už se na ně těším i Chutney. Při každém návratu domů  přede dveřmi už kmitá ocáskem a evidentně očekává po odemčení mámu a babičku. Vlítne do předsíně a nic. Zastaví se, rozhlíží se   a je zklamaná, svěsí ocásek. Začnu jí házet aportek a za chvíli už lítá s pískálkem.. Tak až holky dorazí domů bude velká  vítačka.

28.8.2016

Další víkend na chalupě je za námi. Fanda dostala žihadlo do pacičky. Tentokrát byla nemocná asi 2 hodiny. Když byla mladá, tak dokázala celý den ležet s packou nahoře. Bubu dostala také žihadlo a tu nic nezastaví. Občas poskočila po třech, ale dál lítala po zahradě. Chutney je závislák.  Neustále mne má v dohledu. Najde si místo ve stínu, kde má dobrý rozhled a šmíruje. Když se přemístím jde za mnou. Hodně jí chutnají blumy , kterých máme letos přebytek. Natrhané vybírá z bedýnek, chvíli se s ní hraje a pak ji okouše. To samé dělá s malými rajčátky. Bohužel je nosí i do chalupy. Manžel po jednom rajským uklouzl a to byl mazec... Chutney ani Bubu zatím nehárají,  ale už  by to nemělo moc dlouho trvat.

 

7.8.2016

Smečka mých fifinek je v pohodě. Bohužel jsem přišla o plánované dovolené. a připadám si jako závodní kůň. Beru si všechny holky do práce, aby byly se mnou. Mohu je vyvenčit jak potřebují a jsou  šťastné, když jsem s nimi. Ráno vartují u dveří, abych je snad nenechala doma. O víkendech, pokud nejsem v práci chodíme na dlouhé procházky. Chutney je stále jako poděs. S Bubu si moc pěkně  hrají. To Fanda je stále rozcapená důchodkyně . Občas zrychlí, aby ulovila sedícího ptáka na trávníku. Když se ptáček zvedne, otráveně jde zpátky. To Chutney čeká až opět přistane na zemi a lítá a lítá a lítá. Kosáci si z ní dělají prču, protože popolétají jen  kousek nad zemí sednou a vzlétnou a ona za nimi lítá jako splašená v naději, že je uloví. Teď po delší  procházce jsou všechny rozvalené a chrní.

 

 

15.7.2016

S holkama jsem si užila celkem pěkné počasí 10 dní na chalupě. Bubu hodně zhubla, protože je jako motorová myš.Pozorovala jsem jí a ona i čůrá při běhu. Jen sníží rychlost. Fanda na chalupě zůstala, takže jsem doma jen s Bubu a Chutney. Protože mně Fanda budí o víkendech ve stejnou dobu jako když vstávám do práce, mohu si trochu přispat.Stojí na prahu a tlumeně poštěkává. Musím vylézt z postele a projít bytem. Když se vrátím zpět, nechá mně  být.

Bubu by měla asi za 2 měsíce hárat a tak se porozhlížím po ženichovi. 

Před týdnem jsem jela s Chutney do německého Miesdorfu na NVP. Chutney si odnesla V1 VDH, CAC, BOS. Výstava byla v parku u pěkného  hotelu.  Bylo krásné počasí, všude stromy a keře, takže jsem ani neotevírala stan a lebedila si v jejich stínu. Vzala jsem na výstavu i Bubu. Od večera si mně hlídala. Měla velkou radost, když jsem vyvezla výstavní klec z bytu a zavolala jí.

22.6 2016

Je krásné počasí. Holky jsou v pořádku. Víkendy spolu trávíme na chalupě. Tam si Bubu i Chutney namůžou svaly na nožičkách. Fanda je stále přitloustlá a blažená. Nemá žádné problémy. Je líná a v pohodě. Bubu je stále žravá. Misku má vyprázdněnou ze všech nejdříve a šmejdí co by kde ještě urvala. Venku s Chutney lítají jako praštěné i když Bubu né vždy stíhá. Chutney je rychlá, mazaná a stále neuvěřitelně  hravá.. Stále ve střehu. Vše jí zajímá, nejradši má papírové kapesníky a mé klíče . Jak nechám kabelku na zemi, už se v ní hraboší. Už jsem několikrát vyšla z bytu bez klíčů. Bohužel jsem si i zabouchla dveře. Miluje aportování. To je už někdy až otravná. Bubu tyto aktivity už moc nezajímají. Honí se s Chutney, lítá za vším co jí hodím, ale už se s aportíkem nevrací. Nosí si venku hračky z domova, ale už jí chybí  dravost. Fanynka chodí pomalu, neběhá za ničím. Jen se zdraví s kamarády. občas se musí na ní i čekat.

O víkendu jsem Bubu a Fandu poslala s manželem na chalupu a s Chutney jsem vyrazila do rakouského Klagenfurtu na dvě mezinárodní výstavy. V sobotu dostala V1, CACA, Res. CACIB./ =CACIB/ a v neděli V1, CACA, CACIB , BOS.V sobotu CACIB dostala šampionka, která už šampiona Rakouska měla a tak jsme ho podědili. V neděli se Chutney hezky předvedla a fenou tř. šampionů boj o CACIB vyhrála

 

23.5.2016

Je krásné počasí a tak s holkami jezdím na chalupu. Pěkně se tam vylítají. Domů jezdí unavené a pondělky prospí. Chutney začala chodit na cvičák.  Vzala jsem Fanynku  a Bubu k doktoru Lázničkovi na kontrolu. Obě postihla falešná březost. Bubu dokonce měla i mléko,  takže potřebovaly obě zkontrolovat jestli správně odháraly.  Doktor je vyšetřil ultrazvukem, odebral stěry z pipek. Jsou obě zdravé . Bubu nakryji při podzimním hárání. Ženicha zatím nemám. Chutney  bude mít štěňátka až příští rok. Letos se budeme věnovat výstavám, Fanynka je blažený důchodce, Venku je čilá, doma shání něco na zub a spí. Je rozvalená v pelíšku, bručí když se kolem ní prožene pometlo Chutney. Ta stále aportuje,  doma máme všude hračky. Nosí si je i ven. a tam se s Bubu o ně hádá.

 V sobotu jsem s Chutney jela do rakouského Wieselburgu na mezinárodní výstavu psů.. Chutney získala V1 CACA, Res. CACIB.                                                                                        

 

4.4.2016

Přidala jsem fotografie do fotoalba - Chutney - klubová YTKCH březen 2016. z minulého týdne. V neděli jsem s Chutney jela do německého Chemnitz, kde se konala mezinárodní výstava psů. Chutney byla oceněna V1 VDH, Res.CAC, Res CACIB , takže máme  první čekatele na šampiona Rakouska a Německa. Holky na nás čekaly doma a tak jsem měla fofr. Na výstavu jsem vyjížděla v 8.30 hod a domů dorazila v 17 hodin Ani jsem nebyla nakupovat pamlsky. Když jsem dorazila domů , tak se mě holky vrhly do tašek a hledaly co jsem  přivezla. Ošulila jsem je piškoty.

28.3.2016

Díky prodlouženému víkendu jsem s holkama odjela na chalupu už ve čtvrtek. Nevím, jak Bubu pozná, že jsem zastavila před chalupou, ale začala řvát jako pominutá,  hrabala v přepravce. Vytáhla jsem jí z přepravky, štěkala a vyla, hrabala nohama. Jak jsem jí položila na zem , tak vyrazila po zahradě.  Chutney v závěsu. Pohodová ,trochu třitloustlá  Fanynka už s nimi neběhala a v klídku obcházela keříky. Myslím, že si to holky užily. V neděli jsme dorazili na klubovku do hotelu Svornost. Chutney  se neráčila předvádět. Ačkoliv dostala moc pěkný posudek, a V3, nasekala bych jí zadek. Také Chutney dostala pohár za udělení titulu Klubový junior šampion YTKCH a P

6.3.2016

Bubu hárá. Je právě v období, kdy se změní na psa honiče. Nahání všechny psy v dosahu. Dnes ráno  jsem situaci  podcenila  a šla s holkami na procházku bez vodítka. Bubu lítala jako pominutá. S rypáčkem zabořeným do trávníku  nabírala  vzdálenější kurzy a  zřejmě i ohluchla. Několikrát mě přinutila za ní běžet, takže konec procházky jsem si jí nesla

Včera jsem se s Chutney vydala do rakouského Grazu na mezinárodní  výstavu. Den začal špatně. Po příjezdu na parkoviště u výstaviště jsem Chutnej vypustila z přepravy. Ta se z ní vyřítila  a výsledek byl , že měla všechnu srst vzadu zasračičkovanou. Na výstaviště musela jít na vodítku. Hrozně smrděla. Podařilo se mě jí na toaletách vykoupat, šampon vozím vždy s sebou, vysušit na chodbě a získat V1 CACA a tím si otevřít rakouského šampiona.

22.2.2016

Občasně pěkné, skoro jarní počasí láká na delší procházky, které si holky užívají.  Chutney prohání Bubu, obě aportují jako o život. Ačkoliv je  únor, už je téměř neoblékám. Někdy ráno jim dám lehčí svetřík. Hlavně Fanynce, je více zimouřivá.  Obě pometla jsou stále v pohybu a tak jim zima není. Doma se stále hádají o hračky. V pondělí jsem jim přivezla z Rumunska další hračku. Je manšestrová a šustí. Bubu si jí  tahá ven, kde jí pyšně nosí. Chutney se občas podaří  urvat jí pro sebe.

Minulý týden jsem jela s Chutney do Rumunska, kde se o víkendu konaly 4 výstavy. Dvě národní a dvě mezinárodní. Cesta byla hoooooodně dlouhá, ale ubytování bylo pěkné. Jediné, co mne vyvedlo z míry byla sprcha, která pevně přidělaná téměř u stropu neumožnila vysprchovat se bez namočení hlavy. O vykoupání psa ani nemluvím. Chutney jsem si vykoupala ještě doma a tak jsem si myslela, že tento problém nebudu řešit. Výstaviště bylo 7 km od hotelu a tak jsme nemuseli ani brzy vstávat. Vystavila jsem Chutney ve třídě otevřené a ta získala 4 x CAC, 2 x nejlepší fena, 2x BOS, CACIB a BOB, Šampion Rumunska.  Obě jsme byly na konci výstavního dne unavené. Těšila jsem se do postele a  na šmudle už byla vidět únava . Když jsme přijeli k hotelu Chutney vyrazila radostně z přepravky a zahučela do výmolu plného bláta a vody. Na místo spaní jsem se jí snažila nacpat do umyvadla a nějak z ní špínu dostat. Nakonec jsem jí postavila do sprcháče a kelímkem oplachovala. Při foukání podřimovala ve stoje. Ale na konec jsme maraton obě zvládly a doma vše dospaly.

 

6.2.2016

Bubu se dostala velmi rychle do formy. Vrátila se jí barva, má silný hřbet. Nálada je doma perfektní. Poděs Chutney stále vybírá z tašek papírové kapesníky, aportuje jako zběsilá , venku lítá s Bubu,  ale na ní nemá. Bubu umí dobře kličkovat a tak jejich závodění je doprovázené neštvaným ňafáním Chutney. Fanynka je zdravá, hodně mazlivá a líná. Po jejím vykastrování se dostala z prvního místa ve smečce na poslední. Jako vůdce smečky byla  poslušná a ostatní holky  seřvala jen když jí chtěly vzít jídlo, nebo obsadit pelech. Při venčení běhala vždy vpředu. Teď první běhá Bubu a v závěsu Chutney. Bohužel velmi ráda sbírá zbytky, kterých je na sídlišti dost, brousí okolo kontejnerů , Chutney má v patách a sežerou co najdou. Už uvažuji o košíku na čenich. Když Bubu dám na vodítko je klid..... Chutney se jí drží. Venku je jako na jaře a tak naše procházky jsou už delší. Chutney konečně odhárala . Fanynku čeká čištění zubů u veterináře, Bubu očkování a Chutney má před sebou  maraton výstav.

 

10.1.2016

Štěňátka jsou už zabydlená v nových domovech a doma se vše vrací do starých kolejí. Bubu se dnes hádala s Chutney asi dvě hodiny o hračky. Potom se nastěhovaly k nelibosti Fanynky k ní do pelíšku. Fanda chvíli brblala a nakonec se dohodly. S Chutney jsem byla včera v německém Norimberku, kde získala známku V3. Domů jsme dorazili v půl šesté odpoledne. Chutney hnala zběsile domů a když jsme vystoupili z výtahu, letěla ke dveřím a packami bušila do dveří. Zajímavé je, že když jí holky vítají, nese se jako  pětka do záložny. Ačkoliv se na ně těší, vpluje do bytu a jejich radost neopětuje. Jen se nese, holky za ní běží a radostně oždibují. Vypadá to, že domů dorazila královna matka.