Jdi na obsah Jdi na menu
 


novinky naší psí rodinky 2018

2. 1. 2018

 

 

 

 

 17.1.2018

Včera jsem byla s Chutney u doktora Lázničky. Poslední 4 dny nechtěla jíst a zhubla se. Doktor udělal ultrazvuk a našel 4 štěňátka, která jsou v pořádku. Píchl jí něco pro chuť k jídlu. Po příjezdu domů se nacpala hovězím a dnes už zase skoro nežere. Také jsem jí převážila a přibrala 670 gr. Fanynka je v dietě, ale zase přibrala. Tak nevím....   Na štěňátka se moc těším , má jako vždy vše připravené. Těhule chodí spát do odchovny. Včera manžel načapal Fandu, jak se do ní také snaží nacpat.

10.1.2018                                                                                                                                                  

Tak Chutney přibrala už 500gr. Vzhledem k tomu , že je březí 38. den, není to málo. Že by bylo prcků víc ? V jídle se ňoume, Jí pouze čerstvé hovězí maso, piškoty a tvrdý chleba .Občas do ní dostanu nějakou zeleninu.. Často čůrá, jinak stále spí. Když jí hodím  mičudku  tak se rozběhne, ale nedoběhne. V půli cesty si to rozmyslí a vrátí se zpátky do pelíšku. Počasí je na leden teplé a tak chodíme na delší procházky. Dokud je sucho, Fanda běží první a Chutney jde pomalu, podél cesty si přečte noviny ( očichává ). Jen známí psi jí rozhýbou . Ale když se ochladí a je mokro, Fanda zapomene na své vůdcovské místo. To neví, jestli se má dát vůbec do pohybu.

2.1.2018

Chutney je březí !!!!!!!!!!. Dnes  jí MVDr Láznička potvrdil březost a napočítal 3 štěňátka. Stále nechce jíst a tak se jí snažím podstrojovat, aby do žaludku dostala alespoň něco. Venku radostně běhá a přestala sbírat bobky. Kdyby jí to tak zůstalo. Fanynku musím do pohybu nutit. Když jdeme ven, dělá že mne neslyší, aby nemusela z pelechu. Už aby bylo jaro a holky byly na chalupě. Tam se Fanda rozhýbe, štěňátka otrkají a Chutney odpočine. Jsem zvědavá, jak se ke štěňatům postaví Fanda. Po smrti Bubu se snaží dostat na místo vůdce smečky. Sice jsou jen dvě, ale i tak vůdce musí být. Když šéfovala Bubu, vždy běhala jako první. Po její smrti její místo  převzala Chutney, ale je to pometlo. Poslední dobou běhá první Fanda. Hodně se snaží udržet se na prvním místě. Je mírně obézní, má artrózu a tak musí makat. Fanynka se s Bubu  poprala o první místo, přišla o něj hned po její kastraci, ale Chutney není průbojná. No uvidíme, až k nám  přibyde další holčička. Tak jen doufám, že nebude Chutney krást štěňata, což se jí v době jejího šéfování i párkrát povedlo.

 

 

 

 

veselý-pejsek.gif