Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky naší psí rodinky 2019

12. 1. 2019

 

veselý-pejsek.gif 

 

10.3.20019

A máme tady jaro. Už začínám balit a těším se na přestěhování na chalupu. Holky to už potřebují, jsou líné a přitloustlé. Čilý pohyb  jim udělá moc dobře. Chutney se zřejmě  připravuje na hárání. Krycího pejska mám už vybraného, tak snad se vše povede.

Počasí je opravdu jarní i když si říkám, že je ještě na jaro brzy. Dokonce zlatice mají už žlutá poupata. Prodlužuji ke spokojenosti holek procházky. Ale pozor, musí být sucho a nesmí foukat vítr. To nemá Fanda ráda. Při mokrých procházkách se vrací domů téměř suchá, protože vyhledává části chodníku, kde se moc nenamočí. A do trávy ? Ani náhodou. Chutney projde naprosto vším.

30.1.2019

Tak jsem se konečně dostala  k editaci  svých příspěvků. Měla jsem problémy s počítačem, ale už jsem tady.

U nás vládne zimní spánek. Ovšem Feli se neřídí ostatními . Fanynka a Chutney stále chrápou, Feli každý den donutí Chutney, aby si s ní hrála. Rve jí za nohu, okusuje  jí packy a uši a zkouší se jí dostat do tlamičky. To tedy Chutney postaví na nohy. Když so dohraje, opět chrní v pelechu. Feli je hodně temperamentní a  neustále něco kouše. Rozkousala nám všechny prahy v bytě, okousala speciální tapetu, která je z nějakého silonového vlákna, okousala mé boty, rozcupovala bačkory, začala okusovat i intarzovanou komodu, proutěný stojan na květiny, ničí hračku za hračkou Neustále něco žvýká. Musela bych jí buď zavřít, nebo přivázat. Venku to vypadá, že má v zadečku vrtuli. Postavíte jí na startovní čáru a ona vystřelí.

Chutney je stále v srsti. A je to celkem bez problémů . Zkrátila jsem jí vousy, ostříhala srst na krku a zadeček. Jinak má srst až na zem, Pouze přistřihuji  délku, aby si po ní nešlapala. Stále vypadá jako jorkšír. Když je v pohybu, srst za ní vlaje. Fanynce bude letos 13 let, lenoší nejvíc, ale jinak je v pohodě.  Chybí jí několik zoubků, ale granulky rozkouše. Venku nám už opět stačí, dokonce někdy má vůdčí náladu a žene se jako první. Stále je vůdce smečky a má respekt Feli i Chutney.

                                                                                                                                                                                          

 

12.1.2019

Dnes je Feli 9 měsíců. do fotoalba jsem přidala několik fotografií.