Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky naší psí rodinky 2019

12. 1. 2019

vesely-pejsek.gif

 
 

17.6.2019

Dnes jsem byla s holkami v lese na procházce. Fanda tedy nadšená nebyla. Vše jí píchalo do tlapiček a různě tlačilo a tak se držela vyšlapaných cestiček a stále mne upozorňovala, že by šla ráda domů. Za to Chutney si procházku užila. Stále se někde se rochňala, hrabala a zvědavě nahlížela do hustého porostu trav.  Sedla jsem si na mítinku do trávy. Bohužel na včelu, nebo vosu a procházka skončila.

 

 

vzpomínka   

    vzpomínka vrh I, Bubu

22.5.2019

Prší,prší a prší.  Zahradu mám už celkem namočenou. Dnes jsme měly s holkami jorkšíří návštěvu.  Dorazilo k nám 6 jorkšírků na návštěvu. Fanynku to tedy nijak zvlášť nenadchlo. Má ráda svůj klid. Otočila se k návštěvě zády v  pelíšku a dále se nikoho nevšímala. Obživla až když se rozdávaly pamlsky. Počasí nám tedy opravdu nepřálo. Po procházce v zahradě byli všichni mokří, puberťáci se prošli po poli, takže i špinaví.

Holky moc pohybu poslední dobou nemají. Do mokra nechtějí. Koukala jsem na Fandu z okna, když jsem je vyhnala ven. Seskočila ze zápraží, udělala 1 krok a přidřepla, zpět na zápraží a hurá domů.  Chutney sice jde o kousek dále, ale také nic moc. Zatím nehárá. Kontroluji jí každý den. Jsem moc natěšená na štěňátka.

 

3.5.2019

Skoro dva   měsíce jsem s holkami na chalupě. Chutney je celý den venku. Jen když je jí vedro vleze si do baráku. Kupodivu i Fanda vyráží na obchůzku zahrady. Ze dvou stran seřvou sousedům psy a na třetí straně pozemku mají kočky. Tam vydrží řvát nejdéle. Občas je musím odlepit od plotu.. Fanynka už chodí často odpočívat a to je tedy  dril. Když nejsou otevřené dveře, tak řve před domem, pokud nereaguji, jde řvát ke mně. Dobře,  jdu s ní domů. Ona si schrupne a zase řve, chce jít ven. Sice už nemá výdrž jako dříve, stále odpočívá, ale když se rozparádí, tak  metelí přes celou zahradu. A to je tedy pěkný kus. Chutney je stále venku . Před 3 dny dostala lopatku z plecka. Ještě dnes na ní pracuje a vypadá to ještě tak na týden usilovné práce. Už čekám na její hárání. Ženich je vybraný, jedeme do Maďarska.

 

10.3.20019

A máme tady jaro. Už začínám balit a těším se na přestěhování na chalupu. Holky to už potřebují, jsou líné a přitloustlé. Čilý pohyb  jim udělá moc dobře. Chutney se zřejmě  připravuje na hárání. Krycího pejska mám už vybraného, tak snad se vše povede.

Počasí je opravdu jarní i když si říkám, že je ještě na jaro brzy. Dokonce zlatice mají už žlutá poupata. Prodlužuji ke spokojenosti holek procházky. Ale pozor, musí být sucho a nesmí foukat vítr. To nemá Fanda ráda. Při mokrých procházkách se vrací domů téměř suchá, protože vyhledává části chodníku, kde se moc nenamočí. A do trávy ? Ani náhodou. Chutney projde naprosto vším.

30.1.2019

Tak jsem se konečně dostala  k editaci  svých příspěvků. Měla jsem problémy s počítačem, ale už jsem tady.

U nás vládne zimní spánek. Ovšem Feli se neřídí ostatními . Fanynka a Chutney stále chrápou, Feli každý den donutí Chutney, aby si s ní hrála. Rve jí za nohu, okusuje  jí packy a uši a zkouší se jí dostat do tlamičky. To tedy Chutney postaví na nohy. Když so dohraje, opět chrní v pelechu. Feli je hodně temperamentní a  neustále něco kouše. Rozkousala nám všechny prahy v bytě, okousala speciální tapetu, která je z nějakého silonového vlákna, okousala mé boty, rozcupovala bačkory, začala okusovat i intarzovanou komodu, proutěný stojan na květiny, ničí hračku za hračkou Neustále něco žvýká. Musela bych jí buď zavřít, nebo přivázat. Venku to vypadá, že má v zadečku vrtuli. Postavíte jí na startovní čáru a ona vystřelí.

Chutney je stále v srsti. A je to celkem bez problémů . Zkrátila jsem jí vousy, ostříhala srst na krku a zadeček. Jinak má srst až na zem, Pouze přistřihuji  délku, aby si po ní nešlapala. Stále vypadá jako jorkšír. Když je v pohybu, srst za ní vlaje. Fanynce bude letos 13 let, lenoší nejvíc, ale jinak je v pohodě.  Chybí jí několik zoubků, ale granulky rozkouše. Venku nám už opět stačí, dokonce někdy má vůdčí náladu a žene se jako první. Stále je vůdce smečky a má respekt Feli i Chutney.

                                                                                                                                                                                          

 

12.1.2019

Dnes je Feli 9 měsíců. do fotoalba jsem přidala několik fotografií.