Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky naší rodinky 2017

4. 1. 2017

 

 

  veselý-pejsek.gif                   

 

30.12.2017

Chutney už několik dní trpí nechutenstvím, má naběhlé, růžové  cecíky. Vypadá to, že zabřezla. V úterý s ní pojedu k vetovi potvrdit březost., Občas něco zbaští. musí jí dávat malinké kousky masa, nebo nalámané piškoty. Včera snědla i kousek knedlíku. Jasně - rozhodně nejí to co bych si přála, ale jsem ráda, že do ní alespoň něco dostanu. Zatím zhubla 10 dkg. Stále ještě aportuje. Jen ráno je jí asi víc špatně,  to s ní není řeč. Fanynka nechce chodit ven, je pro ní zima a hlavně mokro. Vodu nemá ráda.. Venku se loudá, neustále postává, ale jak se obrátím směrem domů, hned zrychlí.

5.12.2017

Včera jsem byla s Chutney za ženichem.  V tomto směru se zadařilo. Za 30 dní se snad ukáže, že je Chutney březí. Kartu tohoto spojení připravuji.

23.11.2017

Chutney hárá!!!!!!!!!!! Tak už je to tady. Ženicha mám vybraného. Už se na štěňátka moc těším. Teď se vyvaluje u krbu společně s Fanynkou. Pokud se zadaří a narodí se nadějná fenka na výstavy, tak bych rozšířila smečku. Fanda by tedy moc nadšená nebyla, ale zatím si umí udělat pořádek. Mou dvoučlennou smečku vede Chutney. Je to stále třeštiprdlo. Musím jí krotit, protože když vidí velkého psa, žene se na něj a řve. Samozřejmě, když se hafan dá do pohybu, tak zase utíká zpět. Musím jí zastavit, dříve nežli se rozeběhne.  Asi cítí tu důležitost své pozice.

Fanynce se nožička stále lepší a lepší. Už vyskočí na schod. Při chůzi se opírá o všechny čtyři nožičky. To jsem moc ráda. Dnes na zahradě obě honily kočku. Ta je tedy měla na háku. Vyskočila na nízkou větev ořešáku a klidně koukala na dva zběsile štěkající prcky. Byla větší než holky. Musela jsem si je odnést domů, aby je netrefil šlak. Dnes je krásný den, svítí sluníčko. Jsme na venkově.

16.11.2017

Zatím nejezdím na chalupu ani o víkendech. Fanynce se hodně bolavá nožička zlepšila. Už si vykračuje po čtyřech. Ale když honí cyklistu, tak to ještě metelí po třech. Je zdravá, líná a žravá. Chutney zatím nehárá. Snad už brzy začne, protože je na čase. Byla jsem se podívat na světové výstavě psů v Lipsku a přivezla mimo dobrot i míček z pryžových pásků. Kdyby s námi byla Bubu, to by o něj obě zápasily a vyhrála  by Bubu. Obě by lítaly po bytě jako splašené a hádaly se o něj.

Chutney se moc líbil a už si ho nosí ven, aportuje i doma.

6.11.2017

Bubu boj o život prohrála. Byla jsem s ní když odcházela a ona to věděla, stačily jsme se spolu rozloučit.

 

4.11.2017

Všechno špatně. Špatná diagnoza.Bibinka bojuje o svůj život. Zatím o jejím stavu nechci s nikým mluvit. Je mi hrozně

27.10.2017

Před týdnem jsem vzala všechny holky k MVDr Lázničkovi.

Fanynčina bulka byla tříselná kýla, hned šla na operační sál. Hubenost Bubu  způsobuje špatná funkce slinivky a tak dostala prášky . Přípravu Chutney na březost byla zahájena výtěrem,  výsledek byl perfektní , prohlídkou a kontrolním ultrazvukem. Je v naprostém pořádku, perfektní kondici a už jen zahárat. Pan doktor říkal, že už to nebude dlouho trvat. Tak uvidíme.

Bubu jsem dnes převážila, přibrala za týden 12 dkg, tak snad už bude lépe. Fandu čeká asi krční límec, protože si  stehy neustále líže,

Také jsem si přivezla Pepču. Zhoršila se jí alergie a tak jí musím  zahojit kůži kortikoidy.  Má záda plná boláčků. Holky z ní tedy moc nadšené nejsou. Chutney si schovává hračky a nechce jí nic půjčit, Fanda bručí když se k ní přiblíží a Bubu s Chutney sledují  její pohyb po bytě. Když se ke mně přiblíží, hned vystartují a začnou jí ode mne odhánět. Přivezla jsem jí  její hračky i pelíšek od syna, spí se mnou v ložnici a jsem ve střehu.

17.10.2017

Chutney  snad do konce roku  začne hárat. Ženicha   mám vybraného.

Fanynka má u cecíku bouličku a tak nás čeká návštěva u veta. Vezmu s sebou i Bubu, která je stále hodně hubená, nějak se mi jí nedaří vykrmit.

V neděli  Chutney dostala na výstavě v  německém Dortmundu poslední V1 CAC VDH a tím se stala šampionkou Německa. S výstavami už končí a na jaře jí asi ostříhám

11.9.2017

Léto je za námi a za chvíli se budeme připravovat na vánoce. Fanynku trápí artróza. Špatně chodí, je pomalá a hodně spí. Jíst jí chutná a to je důležité. Je mazlivá a kde jsou léta, která trávila  ve skříni. Na klíně mně vydrží dost dlouho pochrupkávat.. Do pelíšku se jí pravidelně stěhuje Chutney, která nechce spát sama. Je stále hravá jako štěně. Na zahradě prohání míčky a loví myši. Bubu je hubená, špatně jí. Jak otevřu dveře, vyrazí se zuřivým štěkotem a lítá po zahradě, řve na všechno podezřelé. Občas mně napadne, že je šílená. Dělá to pouze na chalupě. Když jí nasadím voditko , okamžitě se uklidní a šlape jako na výstavě. Asi to bude něco teritoriálního. Na lidi neštěká.

 

1.8.2017

Jsou příšerná vedra. Holky už 2. den spí téměř celý den. Jen se  vyvenčí a nají. V sobotu jsem jela s Chutney do německého Mittenwalde na dvě speciální výstavy. Byl to velmi příjemný víkend. Cesta byla klidná, vystavovalo se až od 11 hod a tak jsme byly obě vyspalé. Fanda i Bubu zůstaly na chalupě.  Chutney se moc hezky předváděla a v sobotu  získala V1, CAC, BOS a v neděli V1, CAC, BOB. Tak už nám chybí poslední CAC na přiznání německého šampiona.

První den jsem na výstavě zaparkovala stan  na špatném místě. Sluníčko na nás svítilo celý den. Naštěstí ještě nebylo velké vedro. V 15.30 jsem se už koupala v hotýlku. Mimochodem moc pěkném hotýlku. Naprosto vše zde bylo laděno v zelenkavé barvě. Byl velmi vkusně zařízený masivním nábytkem, který mám moc ráda. Večer jsme šly  s Chutney na delší procházce po městečku. Domečky  zde jsou pečlivě upravované včetně zahrádek, všude čisto. Druhý den jsem se v klidu nasnídala a jela na výstaviště, což trvalo 15 minut. Výstava začala v 10 hod.Po zkušenostech  z předešlého dne jsem postavila stan na místě, kam se slunce nedostalo. Teplota se vyšplhala na 30st. Celsia, ale ve stínu bylo dobře. V neděli se vrátily i holky z chalupy a tak jsme zase spolu. Bubu je stále vyhublá a tak jí klid jen udělá dobře.

 20.7.2017

Holky jsou už na chalupě 3. týden. Bubu je hubená jako vyžle. Sice v běhání polevila, ale i špatně jí. Fanynka a Chutney jsou mé stopařky. Mám je stále v dohledu.  Ačkoli mám hodně velkou zahradu, není nad procházku mimo ní. Otrávená je pouze Fanda, která sice moc ráda vyráží ven, ale za 15 minut se zastavuje a chce jít zpátky. No... má už svá léta. Chutney je nezmar. Její první štěňátka jí nijak nezpomalila. Už zase aportuje, lítá za vším co se hýbe.

3.7.2017

Fanda a Bubu odjely v pátek s manželem na chalupu. Chutney jsem si nechala doma, protože jsem jí na neděli naplánovala výstavu. V rakouském Gross Enzersdorf se konala klubová výstava. Na tuto výstavu jezdím už několik let. Kdysi se konala u moc hezkého hotýlku, na krásně upraveném trávníku. Dnes tam už stojí domky, Asi před třemi roky výstavu přesunuli o kousek dál, ale už to není ono. Chutney jsem vystavila ve třídě šampionů a získala V1, CACA , BOB . Chyběl jí poslední CACA a tím se stala šampionem Rakouska.

Fanynku bolí po víkendu nožička a Bubu zřejmě zbaštila na zahradě  nějaký poklad. Hrabošení v kompostu je zábava všech.

 

26.6.2017

Štěňátka jsou už v nových domovech. Jejich odchod proběhl v klidu, jen Chutney, která je prvnička , ztrátu štěňátek nesla špatně. Kaira odešla o týden dříve, nežli Kay , který se u nás zabydlel. Chutney se mu hodně věnovala. Kojila zbytkové mlíko, stále si s ním hrála. Ten týden jsem už byla mimo Prahu a dosah internetu. Na zahradě se honil s Chutney a Bubu, která se do jeho výchovy zapojila už když byl menší. Kaira byla hrozný divoch a do nové domácnosti se spíše vřítila. Kay byl ocásek a závislák, i když mu temperament také nechyběl. Mazlení, to bylo něco. Tak už jsou pryč, Chutney už zapomněla. Byla jsem s nimi delší dobu na chalupě a tam se měly moc dobře. Fanynka a Chutney mně chtějí mít stále na očích a tak stále cestují za mnou. Najdou si místo ve stínu s výhledem na mně. Jdu domů, ony také. Jen Bubu  to má na háku. Vyrazí po zahradě a lítá a lítá, řve a řve. Má místa, kolem kterých když běží seřve. Míchačku, stavební kozy, vyskládané dříví atd., Prostě všude, kde je zřejmě nějaký nepřítel. Opět se hrozně zhubla a tak jsem jí začala zavírat doma a pouštěla jsem jí zhruba po třech hodinách ven. Ona se prostě nezastaví. Běží, frňáček  u země a poštěkává. nikde nikdo. Jako by říkala " Na mně si kočky nepříjdete " Takhle nadává a pak se zastaví a seřve vše. Lidé jí nezajímají. Někdy mám pocit, že jí picne mrtvice.

 

18.5.2017

Kay i Kaira  jsou pěkní divoši. Zvláště Kaira, ta je jako torpédo. Stále se vytahuje na bráchu, až jsem je dnes na chvíli oddělila, aby si hošík od ní odpočinul. Kay je pohodář, takový můj ocásek, moc dobře jí, slyší na jméno. Je moc hezký- má malá ouška, dlouhý krk, správně nasazený ocásek, velmi kvalitní srst a vypadá to, že i barvy budou hezké. Dnes jsem se dohodla na zrušení jeho rezervace. Budoucí majitelé si přáli velkého pejska, ale to Kay asi nebude.  Takže je VOLNÝ.

Kaira je divoch, s obrovskou chutí k jídlu.  Je si s Kayem hodně podobná. Oba mají výborný rodokmen a předpoklad jejich povahy, exterieru a zdraví je jak u rodičů i jejich předcích.

Chutney se stále o ně stará, kojí a sežere jim vše, k čemu se dostane. Bubu, když prckové dostávají jídlo čeká u ohrádky, vrtí ocáskem a tváří se sympaticky. Mám vždy dojem, že si chce s nimi hrát. Ovšem  velký omyl. Vrhne do jejich mističek, seřve je a vše bleskově vymete. Jinak prckové už v ohrádce mimo krmení nejsou. Mají k dispozici svůj pokoj a když jsem doma, tak celý byt.

Bubu pěkně nabrala, vrátila se jí její barva a vypadá moc spokojeně. Fanda  opět honí cyklisty. Vypadá, že dobrovolně nezrychlí, ale jak se objeví někdo na kole, tak začne řvát a žene za ním. Samozřejmě v závěsu má své stejně řvoucí potomstvo.

 

29.4.2017

Přidala jsem pár fotek do fotoalba.

Chutney, vrh k, Kaira a Kay 1 měsíc. dnes jsem prckům zvětšila ohrádku, ale zatím  prostor nevyužívají. Stále ještě většinu dne spí. když se probudí, tak si chvíli hrají, nabaští se a zase spí. Ožižlávají se navzájem a začínají mít zájem o hračky. Zatím jsem středem jejich zájmu já. Dávám jim jíst a hraji si s nimi. Když přijdu z práce, tak na mně volají. No tedy piští a visí na papírové zábraně mezi dvířky.

Bubu už k nim pouštím, nesnaží se je Chutney sebrat jako když to byli malá, slepá miminka. Chodí je mýt, sedí s nimi v domečku a také jim zbaští vše co v ohrádce najde. Chutney tomu nevěnuje žádnou pozornost. Jako kdyby si myslela . " Máma se postará, já si odfrknu ".

28.4.2017

Zítra bude prckům 1 měsíc. jsou už 2x odčervení. Zatím papkají rozmočené granulky, paštiku pro prcky, nebo  pribináčka.  Ten jim tedy šmakuje ze všeho nejvíc a když ho vylizují, hrozně mlaskají. Pak se odvalí do pelíšku a chrní. Kay je  čipera ,  velký mazel a  moc pěkně papá, váží 600 gr. Už teď je vidět, že bude mít nádhernou kvalitu srsti. Má malá ouška a moc hezký kukuč. Je nebojácný a velmi kontaktní. Kaira váží také 600 gr a je stejná jako Kay. Je jen tlustější. ale ona to vyběhá. Oba  stále vrtí ocásky, jen Kaira  občas bručí, když se jí něco nelíbí. Teď jsem je  vypustila z ohrádky. Chutney  se je snažila propašovat přes nízkou zábranu mezi dvířky, ze které jim kouká jen  hlavička a packy, když se snaží dostat ven.

 

10.4.2017

Dnes se štěňátkům otevřela očička. Asi toho moc nevidí, ale za pár dní se budou už rozhlížet. Chutney se moc dobře o ně stará. Má svoji specialitu, z přiložené deky dělá hnízdo . Babička ani máma to nedělají. Deku má vždy  smotanou do kruhu, nebo půlkruhu a zbytek obvodu kruhu zalehne. Doprostřed  usadí štěňata. Ačkoli jim topím, ona je má dané stranou. Tedy měla. Poslední dny se už rozvalují bez zahřívání.  Hlavně Kaira, ta je věčně rozcapená na zádech a odfukuje. Zítra jim bude 14 dní a tak budeme odčervovat a stříhat drápky. Do fotoalba jsem přidala pár včerejších fotek.

Fanynka má  zánět průdušek. Už dva týdny kašle. Bere antibiotika, ale zatím s nijak valným výsledkem. Bubu s Chutney venku řádí. Hlavně Bubu, která stále za mnou něco nosí a lítá za aportkem.

7.4.2017

Přidala jsem fotografie štěňátek do Fotoalba- Chutney vrh K 4. den.

1.4.2017

Kay i Kaira  pěkně přibírají na váze. Chutney se o ně pečlivě stará. Je zabydlená u mne v ložnici a na její přání k ní holky nemají přístup a nechce je ani vidět. Musela jsem ohrádku zahalit dekou. Mezi dveře jsem dala zábranu.Jinak bere Kaye do tlamičky a kouká, kam ho uklidit. Až když jsem udělala všechna opatření je klid. Bubu by ji moc ráda navštívila. Už ráno na mne poštěkávala a vedla k zábraně do ložnice. Asi by se ráda podílela na péči o prcky. Fanda má vše na háku. Vzpomínám si, když měla Bubu první štěňátka, tak jí vyhodila z odchovny a naklepala cecíky a prcky si opatrně zasunula k bříšku. Byla těsně po štěňatech a tak možná trochu mléka ještě měla. Bubu jen zmateně přešlapovala před odchovnou. Za pár dní už vrčela, když se máma jen přiblížila. Tak jsem ráda, že se vše dalo do pořádku a je doma klid. Dnes Chutney vykoupu a natočím, aby byla pěkná jako její štěňátka. Jsem na ně moc zvědavá.

30.3.2017

Včera se Chutney narodila dvě štěňátka. Holčička Kaira  klučík Kay. Bohužel před porodem veterinář zjistil  ultrazvukem, že je jedno štěně mrtvé. Doporučil okamžitou operaci. Doma jsem jí musela suplovat dokud se neprobudila a dále celou noc, protože se mě jí nepodařilo přesvědčit, že ty malé uzlíčky jsou její. I štěňátka jsou po narkóze spací a tak jsem je každé dvě hodiny přikládala k cecíkům a vyprazdňovala. Prckové jsou čiperní a moc krásní. Chutney až dnes docvaklo a tak mě směna skončila.

Bubu  se nastěhovala do odchovny a olízala si všechna štěňata a přilehla. To samé jí udělala její máma Fanda. Chutney nerozhodně přešlapovala před barákem. Dnes jsem už   Bubu 2 x vyhodila.

 

 

26.3.2017

Tak dnes nic. Chutney měřím pravidelně teplotu, aby mi neuniklo její snížení. Dnes už bude se mnou spát v ložnici a zítra spolu pojedeme do práce. Ale nijak se netváří, že by se porod blížil. Venku je veselá, stále vrtí ocáskem, honí sedící kosáky. Granulemi nekrmím a k její výsostné spokojenosti jsem nakoupila barfovací  balíčky komplet. Vyrůstala na barfu a je moc spokojená.

18.3.2017

Chutney bude příští neděli 59. den březí a to je den , od kterého začíná čekání na porod. Dnes skoro nic nejedla . Uvařila jsem kuře, snad si něco vezme. Jasmínka odešla do nového domova před  týdnem. Bubu to tentokrát těžce nesla, jako kdyby věděla, že to je  její poslední. Další štěňátka mít už nebude. S odchodem Jasmínky se  už srovnala . Venku aportuje  spolu s Chutney, ztrácí svou hubenost a vrací se do formy.

4.3.2017

Dnes odjela z domova Justýna. byla v pohodě. Schrupla si na klíně nového pána, naposledy se u nás vyčůrala a hurá na Moravu. Jasmína tak zůstala sama a Bubu je určitě ráda, protože má stále koho kojit.

Chutney je březí!!!!. a tak kolotoč začne brzy znova. Śtěňátka by se měla narodit okolo 27.3.2017. Taťkou bude interšampion Valmont od Šárecké skály.

Jasmínu jsem včera převážila a už váží 910 gr. Příští týden pojede do nového domova a snad dotáhneme váhu na 1 kg.

25.2.2017

Tak odešel do nového domova Jonášek. Je to takový moula.Viděla jsem jak leží a Jasmína - ta nejmenší na něm sedí a rve mu  uši. Né, že by si nechal všechno líbit, ale když se rozhodl si schrupnout, mohlo se na něm dříví štípat. Holt holky ho uměly převálcovat. Teď jsou holky samotné a slyším jak spolu bojují. Justýna  je silná a Jasmínu položí na záda  kdy se jí zachce, ale Jasmína je urputná, mrštná a nenechá si nic líbit. Mám trochu problém s jídlem. Dříve se Jasmína zaměřila  na Jonáše a bojovala s ním o obsah misky a jejich rychlost byla stejná. Ovšem Jonáš je pryč a ona leze do misky  Jasmíně.a velkou rychlostí se snaží její misku vyluxovat . Když Jasmínu dám mimo ohrádku, tak zase ona nejí. Zobne v letu granuly s paštikou, v běhu olízanou granuly vyplivne a letí dál.

19.2.2017.

Prckům se blíží konec 8. týdne .. Do ohrádky je dávám pouze na noc. Čekám jen až Jasmínka ještě trochu nabere. Naočkujeme, natetujeme. Jonáš odchází už v pátek.            V sobotu pojedu s Chutney k doktoru Lázničkovi na ultrazvuk. Tak se uvidí, zda se zadařilo. Zařadila jsem pár fotek do Bibiane-vrh J, osmý týden.

12.2.2017

Prckům  je skoro 7 týdnů a už jsou z nich pěkní ďáblíci. Justýna i Jonáš jsou pěkní cvalíci. Jasmína  je podměrečná, ale pracant. Neustále někde šmejdí, za všechno tahá, zápasí se sourozenci. Jen to jídlo musím do ní cpát po troškách. Justýna  je blažený tlouštík její koníček je jídlo. Nacpe se a jde si lehnout. Jonášek neustále zápasí a také dobře papá. Přidala jsem novou rubriku  vrh J  videa.Jsem zvědavá, jestli je Chutney březí, žádné příznaky na ní nevidím.

 

29.1.2017

Dnes si přijeli vybrat svou fenku první zájemci. Rozhodli se pro Justýnu, která je oproti Jasmíně  mohutnější. Bohužel zájemci o druhou fenku jsem zrušila rezervaci, protože také chtěli větší fenku, takže drobná Jasmína by nebyla pro ně vhodná. Je lepší najít paničku, které drobná fenka nevadí, nežli za každou cenu cpát rezervované a zálohované štěně někomu, kdo má jiné představy. Takže Jasmínka je VOLNÁ jako Jonáš, který je velikostí tak na  středu. Je nádherný. Zatím to vypadá, že bude tmavý. Na omak má výbornou kvalitu srsti a zuby už lezou. Je velmi kontaktní a čiperný

Doma je klid, prckové jen spí a jí i když si už začínají hrát, ale zatím jim to vydrží jen chvíli.

Chutney byla v pátek za ženichem a odjížděla velmi, velmi spokojená a tak se uvidí za měsíc.

 

3 a půl týdne

4. týden

 

 

3 a půl  týden

24.1.2016

Doma je vše v pořádku. Štěňátka jsem  přestěhovala do větší ohrádky, protože už celkem slušně stojí na nožičkách. Trochu se jim třesou a občas  spadnou. Přidala jsem fotky do fotoalba , je jim na nich necelé 4 týdny. Rozdíl mezi Justýnou a Jasmínou  se stále zvyšuje.  Jasmína  dnes vážila 520 gr a Justýna  780 gr.  Jonáš 720gr. Jasmíně přidávám škrábané syrové maso, pribináčka.. Papá celkem dobře, ale na ty dva buldozery nemá. Jonáš je čipera, nejdéle se věnuje jídlu . Nahrála jsem i pár videí , ale nemám vůbec čas je přehrát přes YouTube.  Jsem rozpracovaná  na všech frontách.. Dnes jsem prcky odčervila.

Chutney hárá a v  pátek jedeme za ženichem. Doufám, že se zadaří, má už nejvyšší čas. Fanynka  zase tloustne, mám podezření, že za někoho dojídá. Musím si jí pohlídat.

16.1.2017

Nakonec jsem včera  prcky přemístila do bungalovu. Z odchovny jsem odstranila vanu a použila vrchní díl. Mají volný výstup ven. Mimo bungalov mají plenu a vše je ohraničené ohrádkou, do které má Bubu přístup. Už včera byla  na pleně loužička a dnes, když jsem přišla z práce byla plenka téměř celá počůraná. Tak to je tedy paráda. Bubu je hrozně hubená a tak jsem se rozhodla štěňátka přikrmovat. Rozmočila jsem granulky  Royal Canin startér,/ podařilo se mi sehnat granulky vyrobené ve Francii/ a to byl tedy mazec. Kaše byla všude. až spokojeně dojedli, ještě si zapatlanými tlamičkami si opatlali navzájem kožíšky a vykolébali  se domů  spát. Když jsem je otírala , tak  nesouhlasně pištěli a teď spí.

 

15.1,2017

Prckům budou už brzy  3 týdny. Snaží se  postavit na vratké nožičky, zvedají hlavu. Slyší a vidí, jsou už 1x odčervená. Mají již přidělená tetovací čísla. Brzy je  přesunu  z odchovny, ze které nemohou vylézt do bungalovu.

Přidala jsem pár fotek věčně spících bobečků. Bibiane vrh J, 14. den. Když jsem se vrátila z vycházky s holkami a dala je do vany, tak se všechny 3 ve vaně postavily. Přišlo mně to roztomilé, tak jsem je vyfotila. Jsou tedy rozčepýřené jako vrabčáci. Fotoalbum, společné fotografie.

Chutney začala po roce hárat a tak půjde na své první námluvy. Chybí jí 1 xCACIB na titul interšampoin. Poslední CACA na titul  rakouský šampion a poslední CAC na titul německý  šampion VDH. Letos měla  vše dodělat, ale u ž půl roku zlobí a nechce se vystavovat . Tak uvidím po štěňátkách, jestli názor nezmění.

12.1.2017

Štěňatům je dne 15 dní a je čas jim ostříhat drápky. Tak jsem se do toho pustila. První na řadě byla Jasmína. Bojovala jako o život. Nechtěla  být otočená na zádech, nechtěla si nechat drápky ostříhat a ke konci už ječela. A také jsem na ní pracovala  nejdéle. Druhý na řadu  šel Jonáš. Tedy také se se mnou hádal, ale po chvilce se uklidnil a  pak už to celkem šlo. A Justýna ? Při stříhání tloukla špačky. Nechala se otáčet, stříhat drápky. Tak uvidíme jaké to bude příště.

8.1.2017

Přestěhovala jsem odchovnu do psího pokoje. Ani nevím, že máme nějaká štěňata. Jsou stále slepá. Každý den se mazlíme. Když je vezmu do ruky, začnou mlaskat a očekávají papku.  Bubu má hodně dobrého mléka a tak jen odpadávají od cecíků

Chutney je ze sněhu nadšená. Lítá ve sněhu jako blázen. Bubu se k ní občas přidá. Fanynka je otrávená, protože jí sníh studí a to ona nemá ráda. Loudá se a zrychlí jen když  jen řeknu "Jdeme domů ".

 

4.1.2017

Štěňátka jsou zatím stále slepá a vyžraná. Kdykoliv je vezmu do ruky, tak se snaží vydolovat z mého prstu nějaké mléko. Mají pevné tělo připomínající váleček.

Přidala jsem pár fotek do fotoalba- Bibiane-vrh J- 7.den