Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vrh A - 2008

30. 10. 2009

 

 

 

 

Další vrh je naplánován na podzim 2009.

---------------------------------------------------------------

10.8.2008

Akíska  si našla jeho nová panička a dnes s ní odjel až do Mariánských lázní.Zůstali jsme s holkama sami a je nám smutno.Bylo to moc hezké. Tedy mně a Fanynce je smutno. Pepča si určitě oddechla.Bylo na ní  vidět, že jí ti malí uličníci pěkně lezli na nervy.Příští rok, ale až v zimě, bude mít Fanynka štěňátka znova.Tento první vrh byl hodně povedený. Všechna štěňátka byla nádherná, bez fontanel, paspárků, kluci měly sestouplá varlátka.Všechna štěňátka měla řezáky 6/6, Srst  už teď vypadala kvalitně.I Fanča pěkně přibrala.Jsem si jistá, že všechna štěňátka našla ten správný domov.Temperamentní Alfons se zabydlel v rodině s dětma, se kterýma lumpačí, zvídavá Anastasia našla  domov v chovatelské stanici Cherri z Anahu, klidná a pohodová Angelínka se svou paničkou zkusí své štěstí ve výstavním kruhu a mazlivý Akísek bude mít paničku pro sebe na 100% úvazek.

 

 

25.7-2008

Dnes mě  a své sourozence opustila Anastasia.Panička si jí našla jako poslední  a jako první odešla.Alfík odejde v neděli a Angelinka bude na svou paničku čekat ještě 2 týdny, nežli se jí vrátí ze služební cesty.

24.7.2008

Akísek, je nejmenší ze všech.Byl zamluven jako první protože byl nejmenší a teď... je opět volný k rezervaci, právě protože je nejmenší.Bude to prcek, ale má hezkou srst, krátký čumáček, řezáky 6/6, odčervený, naočkovaný a natetovaný.I když je maličký, je velmi čilý  a bojovník.

K odběru je od začátku srpna.Nebudu teď týden mít spojení s počítačem, tak prosím v případě zájmu zavolejte, nebo nechte vzkaz na webu.

.......................................................................................................

8.7.2008

Tak je je již zarezervovaná i Angelína.

K rezervaci je volná už jen Anastasia.Je hodně čilá.Takový kašpárek.Naklonit se k ní je lepší bez makeupu, protože vám ho během chvilky všechen slíže.

1.7.2008.  

Zarezervovaní jsou již oba kluci, Akísek a Alfons

K rezervaci volné  2 holčičky.

Fotografie všech štěňátek najdete ve fotoalbu.Štěňátka jsou zdravá, v dobré kondici.Při předání budou 2x odčervená, 1x očkovaná, budou mít v ouškách tetování s číslem, pod kterým jsou zapsáni v plemenné knize a které najdete napsané v jejich rodokmenech.Nový majitel dotane očkovací plán ,granulky do začátku a samozřejmě ráda všem poradím.Předpokládám, že budou všechna štěňátka v dospělosti drobnějšího vzrůstu, s tmavou, hedvábnou srtí.Jakou má jejich otec i máma.Budou zvyklá jezdit autem, naučená čistotě a dobře sociovaná, mazlivá, což už teď trénujeme a jde jim to moc hezky.

 

5.6.2008

 

Štěňátka pěkně přibírají na váze a mají se k světu.Termín jejich odběru bude nejdříve 1.8.2008.Máte-li zájem o štěně z naší CHS ráda zodpovím vaše dotazy, je možné si přijít štěně prohlédnout, popřípadě zadat..

1.6.2008

Dnes se Fanynce narodili dva kluci a dvě holčičky.Akasius, Alfonso,Angelína a Anastasia.Všichni jsou v pořádku a moc krásní.Akasius vážil 106 gr.Hrozně sebou mele, asi to bude čipera.Alfonso vážil 149 gr. okamžitě se přisál k mlíčku a nepouští se.Jako jediný visí na cecíku, když se Fanda zvedne a vyleze z bedničky, ostatní odpadnou. Táhne ho kus za sebou. Angelína vážila 139 gr. a má také nejlepší  místo u mlíčka jako Alf.A nakonec Anastasia vážila 116 gr. Jakmile se se pustí struku začne pištět.Je slyšet jen ona, jak ale najde co hledá zmlkne.

 

Rodokmen otce štěňátek

 

rodokmen Frupper   

 

 

 

 

19.5.2008

Dnes jsme se dozvěděli radostnou zprávu. Fanda by měla mít minimálně 4 štěňátka.Tedy bříško má obrovský. Sotva se valí. Běhat už se jí nechce. jen jí a spí.Občas se dovalí pro pomazlení, ale za chvíli si jde opět schrupnout.Dnes se po pár metrech večerní procházky zastavila a odmítla pokračovat. Po chvíli  postávání se otočila a šla pomalu domů.Jó už s ní není žádná sranda.Její pupíkatý fotky jsou ve fotogalerii.

12.5.2008

Fanda pěkně přibírá.Bříško jí  omezuje ve vyskočení.Už se bez pomoci nedostane do křesla.A tak už jen stojí před místem, kam by si ráda vyskočila a hodila šlofíka a poňafáva.Je to takové tlumené, tiché poštěkávání, kterým říka " Pojď mě tam  vysadit" Za týden je objednaná na sono a tak se dozvím, kolik  se jí štěňátek narodí.

5.5.2008

Tak zatím jde vše jako podle příručky.Fanda překročila 30. den a začala dlabat jako o závod.Zatím tedy jen vařené kuřecí maso smíchané s rybím, ale zato se cpe jako nezavřená.Dojí misku a jde loudit. Musím jí nějak přesvědčit, aby se stejnou chutí papala granule pro březí fenky.

 

27.4.2008

Zatím ještě nevím, zda je Fanda na 100 % březí, ale vypadá to velmi nadějně.Alespoň příznaky tomu tak napovídají. Zřejmě trpí i  ranní nevolností, protože po ránu vypadá protivně.Nechce jít ven, z venku pospíchá domů, aby už mohla zalehnout.Stále spí, momentálně má již týden nechuť k jídlu. Bohužel toho moc za den nesní. Už nevím, co jí nabídnout.Granule.. těch se ani nevšimne.Sýr, vajíčko, zelenina .. nechce.Vařené maso, také nic. dva dny trochu baštila syrové hovězí, ale třetí den ho už nechtěla.Včera jsem jí nalákala na trochu ryby, která jí mimochodem nikdy nechutnala.Dnes nechtěla už vůbec nic. Za celý den jsem do ní dostala 2 piškoty.Dokonce nechce  ani  psí čokoládu a pamlsky, pro které se ještě před měsícem mohla přetrhnout. Snad se to už brzy zlepší.

 

 

 

31.3.2008

Dnes byla Františka nakryta Fruppem Inn Yoki-Go. Za 30 dní se dozvím, zda  zabřezla a pokud ano, tak se štěňátka narodí okolo 2.6.2008

 

------------------------------------------------------------------------------------

11/2007

Pokud Fanča bude hárat dle předpokladu v prosinci 2007, štěňátka by se měla narodit v únoru. Domluvený krycí pejsek se jmenuje FRUPPER INN YOKI-GO, z chovatelské stanice Cherri z Anahu.Po zabřeznutí Fanči bude jeho rodokmen k nahlédnutí na našich stránkách.Frupper je nádherný malý psík, krásně zbarvený s velkým počtem prestižních ocenění.

 

 

 

Obrazek